Wargaming forum - Fantasy - 40K - FoW - Infinity - Warmahordes

HomeFAQRegisterLog in

Share | 

Malifaux

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
daNba
Scotty Pippen

PostSubject: Malifaux   Fri Aug 12, 2011 4:21 pm

Evo baš mi zapelo ovo za oko nešto pa da podjelim s vama (vidio na agramu da pričaju o tom)...

http://wyrd-games.net/

Igra u meni vrlo zanimljivom settingu (neki kao stemapunk/london 40-ih/groteska/kabare). Zvuči mi privlačno jel prije svega nema kockica za bacanje nego se igra samo karticama i što je najbolje od svega, za cca $40 dobije se starter set koji to uistinu i je i ne treba vam jos milijardu figurica sa strane da bi se igralo. Znači da se igrati i s ovime bez beda. A da stvar bude još ljepša, za kupiti par novih figura da se igra na više bodova (ili čega več, nisam još pravila baš proučio) treba vam ne više od 15-20 dolarčeka.

evo i link za solidan revju sta je igra all in all http://www.belloflostsouls.net/2011/05/editorial-review-of-malifaux.html

pa šta vi kažete, mišljenja, kritike....

Ignus
Lizardmen/Dark Eldar

PostSubject: Re: Malifaux   Fri Aug 12, 2011 5:46 pm

zvučio Ok, ali tek nakon što kompletiram fantasy i 40k dolaze u obzir druge igre
Back to top Go down
mephetran
Certificirani lingvist

PostSubject: Re: Malifaux   Fri Aug 12, 2011 9:52 pm

uz ignusa sam sto se tice ovoga, s tim da dajem prednost malifauxu pred warmachinom zato sto je puuuno jeftinija igra. A za promjenu, nema ni kockica
Back to top Go down
Joe
Lepe su ti figure!

PostSubject: Re: Malifaux   Sat Aug 13, 2011 6:27 pm

warhammer meets magic the gathering? Surprised
Back to top Go down
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: Malifaux   Sat Aug 13, 2011 6:58 pm

Mislim da je više nešto kao vučem kartu na kojoj piše "udario sam te za 2", onda ti vučeš kartu da vidiš jesi blockao.
I could be wrong tho.

AP HMG is a magical HMG that makes a Gecko out of a Jotum.
-Rejn

Well that's bullshit, and you're bullshit, and your whole army is bullshit, and this whole table is bullshit, except for my side, which is balanced.
Back to top Go down
KeX
Slightly Annoying Lurker

PostSubject: Re: Malifaux   Sat Aug 13, 2011 8:25 pm

Kako stvari stoje pola je magic samo se bojim da nebi bilo da moras kupovat karte stalno i slaganje decka koliko god je to super i zabavno toliko je i trosenje konstantno love na karte Smile
Back to top Go down
Ignus
Lizardmen/Dark Eldar

PostSubject: Re: Malifaux   Sat Aug 13, 2011 9:58 pm

KeX wrote:
Kako stvari stoje pola je magic samo se bojim da nebi bilo da moras kupovat karte stalno i slaganje decka koliko god je to super i zabavno toliko je i trosenje konstantno love na karte Smile

e da, pričaj mi o magicu Very Happy
moj T1 dek je koštao ...a neznam jedna karta u njemu je bila skuplja od cijele WH vojske cheers

P.S. dobro nije ali skoro...
Back to top Go down
daNba
Scotty Pippen

PostSubject: Re: Malifaux   Sat Aug 13, 2011 10:00 pm

KeX wrote:

koliko sam ja skuzio da se ne mora kupovati naknadne karte i to. plati i igraj i bok bok....al proucavam jos uvijek pa ne znam 100%

KeX
Slightly Annoying Lurker

PostSubject: Re: Malifaux   Sat Aug 13, 2011 10:53 pm

Fora sve to zgleda al nekak mislim da je i dalje WH Fantsay i 40k mnogo bolji al treba viditi i izgleda da ne trebas kupovat karte nego samo deck..... samo koliko dugo do novog decka........ moraju i oni na necem zaradivati Smile
Back to top Go down
Joe
Lepe su ti figure!

PostSubject: Re: Malifaux   Sun Aug 14, 2011 12:51 am

hmmm mozda svi igraci igraju sa istim deckom? ili je army specific? upucen sam nula bodova u sustav igre Razz al to mi se cini najpostenije.. kao sto mi imamo specificna army pravila tako da svaka vojska ima svoj deck koji bi bio uvijek isti
Back to top Go down
KeX
Slightly Annoying Lurker

PostSubject: Re: Malifaux   Sun Aug 14, 2011 1:21 am

Bome je deckovi isti, ajmo rec umjesto kockica imas deck Smile i 6 vojnika ili mozda bolje rec heroja Smile
Back to top Go down
mephetran
Certificirani lingvist

PostSubject: Re: Malifaux   Sun Aug 14, 2011 9:14 am

Ma da, mala skirmish igra ko warmachine samo puno jeftinije, nije tcg da se moraju kupovat nove karte stalno Very Happy
Back to top Go down
Ignus
Lizardmen/Dark Eldar

PostSubject: Re: Malifaux   Sun Aug 14, 2011 2:55 pm

Pregledao galeriju, nisam baš impresioniran. Jedino mi se sviđa Guilda, pogotovo ortega famili, ostalo je karikatura uglavnom. Modeli nisu uopće jeftini , preko 10 $ komad
Back to top Go down
daNba
Scotty Pippen

PostSubject: Re: Malifaux   Sun Aug 14, 2011 3:49 pm

jeftino je vjeruj mi. kupis starter box i jos koji model (ako ti treba, jel kazu da ti je starter i vise nego dovoljan) i to je sve sta ti treba za igru. cca 500-600kn i imas i vise nego trebas.

warmachine nije ni blizu toj cifri, recimo. ono sto smo onda ja i iranac bacili jednu probu ti je ladno 700kn. moze se i s time igrati ali ocito je da treba jos modela da bude iole zanimljivije.

Ignus
Lizardmen/Dark Eldar

PostSubject: Re: Malifaux   Sun Aug 14, 2011 4:08 pm

mogu smislit igru samo s jednim modelom...i onda stavit cijenu 40-50 dolara...jel bi to bilo jeftino?
Back to top Go down
Suvi Gavran
Gnevni Amon

PostSubject: Re: Malifaux   Sun Aug 14, 2011 6:52 pm

Ok mi je koncept sa malo figura i malim terenom...nisam puno ulazio u mehaniku ove igre i sve, ali pošto mi se sviđa Steampunk, privlači pažnju...
No, pregledao sam figure i nisam baš nešto oduševljen...radije bih sam uzeo i iskonvertirao par stvarno Steampunk-ish persona...al to neće biti anytime soon...Mordheim ima prednost uostalom.

PostSubject: Re: Malifaux   Sun Aug 14, 2011 8:43 pm

Ja sam iskrneo nasao jedan model koji mi se ba svida Desolation Engine i mozda jos nes al sumljam na kraju krajeva neznam za ostale al meni je jako vazno sta cu igrat po izgledu figura i prici naravno od svega najvise mi se svida roolbook koji ima jebene crteze Smile
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Malifaux   

Back to top Go down

Malifaux
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Cool Bases Potentially for Malifaux
» Malifaux - Free for all Scrap - 30pts - Friday 13th - 7pm
» Malifaux - What are you playing?