Wargaming forum - Fantasy - 40K - FoW - Infinity - Warmahordes

HomeFAQRegisterLog in

Share | 

Generalna Diskusija

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AuthorMessage
mephetran
Certificirani lingvist

PostSubject: Re: Generalna Diskusija   Wed Sep 07, 2011 6:44 pm

prejebeno!!

Addictive

PostSubject: Re: Generalna Diskusija   Wed Sep 07, 2011 9:15 pm

http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic.php?f=4&t=87181

ovo za baze mi se čini dosta zanimjivo ..hmm
Back to top Go down
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: Generalna Diskusija   Fri Sep 09, 2011 6:57 pm

AP HMG is a magical HMG that makes a Gecko out of a Jotum.
-Rejn

Well that's bullshit, and you're bullshit, and your whole army is bullshit, and this whole table is bullshit, except for my side, which is balanced.
Back to top Go down
Joe
Lepe su ti figure!

PostSubject: Re: Generalna Diskusija   Sat Sep 10, 2011 1:12 am

okej ja nemam rijeci.. to je toliko badass da vise nikad strumfove istim ocima gledat necu. vjerujem da ovi strumfovi nemaju gargamel problema Razz
Back to top Go down
Tomo
Addictive

PostSubject: Re: Generalna Diskusija   Sat Sep 10, 2011 7:24 am

Hehe,predobro lol
Back to top Go down
daNba
Scotty Pippen

PostSubject: Re: Generalna Diskusija   Sat Sep 10, 2011 10:20 am

i opet jos jedan car....

a vidio sam jednom gobline kao djed mraz fora, na sanjkama, imaju bijele kuglice na glavama ovo ono al ne mogu sad nac da me ubijes...

Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: Generalna Diskusija   Sat Sep 10, 2011 6:28 pm

Nastavljamo u istom duhu.

-Rejn

Well that's bullshit, and you're bullshit, and your whole army is bullshit, and this whole table is bullshit, except for my side, which is balanced.
Back to top Go down
mephetran
Certificirani lingvist

PostSubject: Re: Generalna Diskusija   Sat Sep 10, 2011 10:06 pm

danba jesi na ovo mislio?

Scotty Pippen

PostSubject: Re: Generalna Diskusija   Sun Sep 11, 2011 3:25 pm

noipe nisu ti ali blizu su. ta spika i sve to al oni su vecina imali skije i slopove po bazama....

al ovaj giant sa vrecom je epic

Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: Generalna Diskusija   Sun Sep 11, 2011 4:27 pm

Awesome su kako god okreneš.

Ovo je meni osobno najdraža od svih takvih vojski.

-Rejn

Back to top Go down
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: Generalna Diskusija   Tue Sep 13, 2011 8:00 am

-Rejn

Back to top Go down
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: Generalna Diskusija   Wed Sep 14, 2011 7:07 am

I tako, listam BoLS kad naletim na ovo:

Incarnate Elemental of Beasts

Pretpostavljam da je u pitanju novi Storm of Magic critter. Sad, pitanje je jel Wood Elf tematiziran. Razz

-Rejn

Back to top Go down
Tomo
Addictive

PostSubject: Re: Generalna Diskusija   Wed Sep 14, 2011 7:14 am

Dobar je da, prošo bi ko WE elemental bez beda!
Back to top Go down
daNba
Scotty Pippen

PostSubject: Re: Generalna Diskusija   Sun Sep 18, 2011 7:54 pm

da ne otvaram temu a ovo je neki generalni thread....

oce mi se regat neko sa nickom "Vorheart"?? jel to netko vas mozda...

Suvi Gavran
Gnevni Amon

PostSubject: Re: Generalna Diskusija   Sun Sep 18, 2011 8:14 pm

I mislio sam da mi je poznato ime...ugl. s Agrama je:

http://www.ums-agram.hr/forums/memberlist.php?mode=viewprofile&u=384

PostSubject: Re: Generalna Diskusija   Sun Sep 18, 2011 8:20 pm

valja....reko danije neki bot neki klinac pa da imamo redovne oglase za viagru i penis enlargement preparate na biljnoj bazi

mephetran
Certificirani lingvist

PostSubject: Re: Generalna Diskusija   Sun Sep 18, 2011 9:38 pm

a ja cijelo vrijeme gledam di su te reklame....trebam taj penis enlargement :/

Spammer

PostSubject: Re: Generalna Diskusija   Sun Sep 18, 2011 10:51 pm

Niste normalni. Very Happy
Then again, nisam ni ja ^^
Back to top Go down
Joe
Lepe su ti figure!

PostSubject: Re: Generalna Diskusija   Mon Sep 19, 2011 6:23 am

mephetran wrote:
a ja cijelo vrijeme gledam di su te reklame....trebam taj penis enlargement :/

pregledaj junk mail... naci ces neki pozdani izvor uvecanja Razz
Back to top Go down
Vorheart
Spammer

PostSubject: Re: Generalna Diskusija   Mon Sep 19, 2011 8:14 am

Gledam okolo i vidim pocetak threada i carry cases - a bas sam prije neki dan radio svoj pa da podijelim iskustva.

Dakle imam jedan isti onakav kofer za alat kao sto je tu gore stavljeno, bio je ~120kn u Bauhausu prije par godina, al vidim i sad se da nabavit. Uzmite radije taj metalni umjesto neke plastike - razlika se itekako vidi zimi padne ispod nule, pa plastika postane kruta i pocne pucat gdje god se napreze ili ju lagano udarite. No such problems sa aluminijem.

Do sada sam nosio u njemu figurice isto onako umotane u papir pa squadovi u manje kutijice pa onda sve to u kovceg. Sve kaj mogu rec je da je to veliki pain in the butt. Hocu ic na partiju i treba mi pola sata do sat da slozim vojsku unutra. Onda dodjem do prijatelja i treba mi opet pola sata-sat da se raspakiram. U medjuvremenu se brblja i nije toliko dosadno, al ono, radije bi brbljao i igrao nego brbljao i petljao s papirom za umatanje.
Zavrsimo partiju, ja bi doma, al cek, opet skupi i slozi vojsku. I onda dodjes doma pa ju opet raspakiras da mozes nastavit s bojanjem i sljedeci put ponijet ono sto ti tad treba.

Rezultat? 4 puta sam pakirao/raspakirao vojsku u jednom danu i zgubio dobrih 3h na proceduru. Ako nemas kaj drugo taj dan, ajd, nije bed. Al uglavnom imam kaj drugo, a i radije bi u tih 3-4h odigrao jos jednu partiju ili pobojao neki manji squad nego da gubim vrijeme na pakiranje.

So, odlucio finally slozit carry case. Otisao sam u Bauhaus i kupio si dvije vrste spuzve - jednu od 1cm debljine (za podloge, odstojnike i cover) i jednu od 3cm za nosit modele. Dolaze u 2m sa 1m plocama i nisu bas bile badave (nesto tipa 60 i 120kn? ne sjecam se tocno), ali meni je za jedan case koji nosi 90 figurica eldara trebalo 3 ploce 44x31cm deblje spuzve i 5 ploca 44x31cm tanje spuzve. Znaci od ove deblje mi doslovno treba pola metra sa metar, od tanje metar sa metar spuzve - to je jedva ~60-70kn spuzve po koferu. Cheap I think. Poslije objasnim zasto sam uzeo toliko puno spuzve odmah umjesto manje kolicine.

Uglavnom, uz tu spuzvu sam uzeo i jedan novi skalpel. E sad, NEMOJTE uzet skalpel u nekoj papirnici i mislit da ce njime ici rezanje spuzve. Iskreno, svi skalpeli koje sam do sad kupio tako su se istupili dok nisam ni prvi projekt s njima zavrsio. Sure, imaju odvajanje nozeva, al svejedno, papirnica skalpel = katastrofa.
So, uzeo sam u bauhausu neki mali skalpel, mislim da je bio ispod 10kn, skroz je tanak i uzak (mislim da je duzina noza <10mm a ne kao standardnih ~2-3cm u onim zutim skalpelima koje svi imaju). Skroz je metalni i ostar je da vec i sam dodir s njim opasan i ostavlja trag. E sad, zasto tako uzak mali skalpel? Zato sto kad se reze spuzvu i kad treba rezat kuteve ili obris neke figurice, onda siroki skalpel zapne, mali ne i lako se okrene i pri tome ne potrga spuzvu.

Druga stvar koja je bitna je tehnika rezanja skalpelom. Prvo i prvo, uzmite veliku ravnu podlogu koja podnosi rezanje i nece se unistiti. Onda na nju stavite neku skart mekanu spuzvu - otpatke ili nesto poderano gdje ste se zeznuli, dosta da je 1cm debela. NA TU SPUZVU stavite onu koju zelite rezati. Ovo omogogucava vrhu skalpela da skroz prodje kroz vasu spuzvu i reze ju potpuno, umjesto samo 'do kraja' a onda da zadnjih par mm morate ili trgati ili opet rezati u zraku (ovo dugo traje i nije tako lijepo kao sto sam saznao nakon prvog tray-a). Sa spuzvom ispod ce stvari ici glatko i lijepo.

Najbolje rezultate sam dobio kad sam gore na spuzvi nacrtao obrise figura, povukao skalpelom ravnu crtu tamo gdje je baza (isti nacin kao da rezete papir) tako da malo zasjecem u spuzvu (mozda pol centimetra udje, vec je dosta). Sad u tu usjeklinu okomito gurnem skalpel i lagano ga potezem i prakticki ce odma proci kroz spuzvu i izaci na drugi kraj. Ok, sad se nadam da ste nekada radili s njom ili vidjeli kako radi ubodna pila? Primite vas skalpel s prstima (ne mora uopce jako) i micite ga brzo u smjeru gore-dolje - kao da je ubodna pila ili kao da sivate tkaninu na masini. Pri tome je vazno da stoji okomito na spuzvu i da polako idete po nacrtanom obrisu. Nastavite uzduz nacrtanog obrisa dok se ne vratite na pocetak, i onda izvadite spuzvu van.
Ne morate se ne znam kako truditi, ovo ide vrlo lagano (puno lakse nego pokusati rezati spuzvu drugim tehnikama koje sam probao), daje clean cut, i omogucava vrlo jednostavno rezanje kuteva i cudnih krivulja. Na kutu stanite s piljenjem, okrenite skalpel u smjeru nastavka, i onda opet isti brzi pokreti skalpela (unutra-van) dok polako idete u smjeru crte - koliko brzo vam skalpel i spuzva dopustaju.

Ocito, noz skalpela treba biti izvucen van bar 50% vise nego je debljina spuzve tako da reze cijelu debljinu spuzve. Ako se radi dobro, spuzva se moze izrezati skoro kao savrsena krivulja, bez nekih rough krajeva.
Ja sam prvo rezao kvadratne frameove i onda shvatio da se unutra figurice previse micu. Bolja verzija je postaviti spuzvu u kofer, vidjeti koja strana kofera ce biti dolje, i onda postaviti sve figurice za tu spuzvu na nju i ocrtati oko njih olovkom. Ne unutar istog mm oko njih, ali 2-3mm obris da. Postavite sve figurice tako da im je baza prema donjem dijelu kofera pa ce na taj nacin stajati na svojoj bazi dok ih nosite sto im je prirodni polozaj i najmanje ostecuje paint-job. Takodjer, kad izrezete obrise figurica nece vise sve pasati svugdje, ali je relativno lako vidjeti koja ide gdje (pase sigurno na vise mjesta svaka jer uvijek ima vise slicnih modela). Dobra stvar je sto ce fino sjest unutra i imat vrlo malo lufta tako da se nece tresti puno u transportu i naslanjat se na spuzvu cijelom povrsinom a ne samo malim dijelom - na taj nacin se sprecava pucanje nekog vrha ili jace ostecivanje paint-joba na istom (for some reason UVIJEK vrhovi stradaju prvi, no matter koliko se pazi).

Uglavnom te izrezane 3cm spuzve se zalijepe na 1cm spuzve (kao u onom tutorialu) i voilla - tray za ~30 figurica (toliko eldara mi stane na jednu 44x31cm spuzvu). Dva takva traya sam stavio u duboki dio kofera i jos jedan tray u poklopac kofera. Na obje strane sam stavio dodatni cover od 1cm spuzve koji se poveze elasticnom trakom za kofer tako da ne odleti sve kad ga otvorite.
Uglavnom, unutra mi stane ~90 figurica, ukljucujuci i konverzije i squad leadere s zastavama koji inace ne bi stali ni u jedan kupovni GW kofer. Jedini nacin za special charactere je da imate custom tray, nema druge. A ovaj nacin provjereno radi i to dobro.

Uostalom, vidjet cete koji put kad uspijem doc na fajt. Wink

P.S. Onaj visak spuzve koji sam spomenuo - taj je namijenjen za jedan zuti toolkit kofer koji je dost velik i robustan i u kojem mislim napravit carry case za svoje tenkove. Imam osam tenkova plus jos vypere plus jetbikeove a tko je vidio Eldar tenkove zna koliki su i koliko spindly dijelova imaju na sve strane - nightmare za nosit. -_-
Mislim im napravit custom trays i magnetizirat sve dijelove koji strse i turete pa postam kad to zavrsim.

P.P.S. Mozda i fotke stavim uz ovo objasnjenje pa napravim proper tutorial. ^^
Back to top Go down
mephetran
Certificirani lingvist

PostSubject: Re: Generalna Diskusija   Mon Sep 19, 2011 9:29 am

odlicno napisano i u detalje. Tako sam i ja svoje spuzve radio

Salt Elemental

PostSubject: Re: Generalna Diskusija   Thu Sep 22, 2011 7:42 pm

Jel mi neko može napisat kronološku listu SVIH Horus Heresy romana, novela, zbirki, audiobookova etc. koji su dosad izašli? Pokušavam pohvatat da znam šta i kako čitat kad se jednom uhvatim toga.

-Rejn

Back to top Go down
Anubisath
Necrons

PostSubject: Re: Generalna Diskusija   Fri Sep 23, 2011 12:58 am

Knjige: Horus Rising -> False Gods -> Galaxy in Flames (uvodna trilogija) -> The Flight of Eisenstein -> Fulgrim -> Descent of Angels -> Legion -> Battle for the Abyss (za mene trenutno najdosadniji dio serijala) -> Mechanicum -> Fallen Angels (nastavak Descenta, tako da preporucam da se pročita odmah nakon njega, a ovo je moj redosljed po kojem su izlazile knjige) -> A Thousand Sons -> Nemesis -> The First Heretic -> Prospero Burns

Izlaze: The Outcast Dead(November 2011), Deliverence Lost(2012) i Know No Fear (2012)

Antologije: Tales of Heresy, Age of Darkness

Audiobookovi: Garro: Oath of Moment, Garro: Legion of One (koliko sam skuzio nastavak na Flight, ali nemam zivaca da slusam knjigu...) i mislim da ima još koja ali kao što rekoh, mrzim audiobookove.

Nadam se da je to što si tražio.

PostSubject: Re: Generalna Diskusija   Fri Sep 23, 2011 9:30 am

Hvala, to je manje više ono što me zanimalo. Smile Nadao sam se samo da mi možeš toćno reć gdje idu i te kratke priče i audiobookovi u kronologiju. Npr. nemaš ovdje uopće navedene Lightning Tower/Dark King, Promethean Sun, Aurelian, etc.

P.S. Vrlo interesantno, ali neki ljudi čini se ubrajaju The Kaban Project u kronologiju. To je kratka priča koja je izašla u Horus Heresy: Collected Visions artbooku.

-Rejn

Back to top Go down
Anubisath
Necrons

PostSubject: Re: Generalna Diskusija   Fri Sep 23, 2011 11:47 am

Kronologije, pročitao sam samo prvu, sve prije početka heresya u njoj, i prate razne legije i nisu nikako povezane. Za drugu trenutno čekam da mi dođe pa ne mogu komentirati, iako koliko sam čitao ova druga se događa nakon početka heresya.

Audibookovi: Garro: obadva su nastavak na Flight jer je Garro glavni lik u Flightu. The Dark King/The Lightning Tower su oba malo prije heresya i to je bio prvi book koji je objavljen.

Promethean Sun nije audiobook već nekakva njihova limited edition novelica (40€) i printana je u samo 3 000 komada a bavi se Salamanders chapterom i preheresy je.

Aurelian će tek izaći sljedeći mjesec i biti će nešto slično Promethean-u, iako sada izdaju silver (25€) i gold (40€) verzije, i obje u 3 000 primjeraka. Iskreno Promethean i Aurelion mi više vuku na mužnju novaca nego neki stvaran dodatak serijalu.

Po meni su samo one knjige koje sam naveo prvo pravi serijal, audiobookovi ako ne izađu u tiskanom obliku neću se zamarati s njima, a ove special knjige po pretjeranoj cijeni trenutno po pričama koje sam čuo neće biti reprintane sljedeće dvije godine, a tada će izaći kao normalne knjige.

A u svezi The Kaban Projecta, pa zapravo i je, jer je lik koji je napisao tu priču kasnije napisao Mechanicum, i ovo mu je poslužilo kao uvod u to.

A sada točno kronološki to sve poredati kako see šta događa je malo teže jer imaš knjiga koje se u istoj knjizi događaju prije i po početku heresya, tu prvenstveno mislim Fulgrim, počinje prije početne trilogije, onda se događa u vrijeme iste, i onda se nastavlja još nakon nje.

PostSubject: Re: Generalna Diskusija   

Back to top Go down

Generalna Diskusija
Back to top 
Page 3 of 10Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next