Wargaming forum - Fantasy - 40K - FoW - Infinity - Warmahordes

HomeFAQRegisterLog in

Share | 

20.8.2011 - Lizardmen vs. Helves; Orcs & Goblins vs. Tomb Kings

Go down 
AuthorMessage
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: 20.8.2011 - Lizardmen vs. Helves; Orcs & Goblins vs. Tomb Kings   Sat Aug 20, 2011 6:57 pm

Orcs & Goblins vs. Tomb Kings: Pobjeda za O&G

Lizardmen vs. High Elves: Nejasno

O&G vs. TK batrep je u izradi. Lm vs. HE partija je bila osebujna i volio bi čut više detalja o njoj.

AP HMG is a magical HMG that makes a Gecko out of a Jotum.
-Rejn

Well that's bullshit, and you're bullshit, and your whole army is bullshit, and this whole table is bullshit, except for my side, which is balanced.
Back to top Go down
Brisinger
Synchronized Companion

PostSubject: Re: 20.8.2011 - Lizardmen vs. Helves; Orcs & Goblins vs. Tomb Kings   Sat Aug 20, 2011 9:23 pm

Posto sam ja slikao ja cu i stavit neke od slika..slike prikazuju mec TK vs orks and goblins. Jos uvijek cekamo pravi battlereport od fenrisa.

-ova slika prikazuje obicni deployment TK-a i ong-a

-ovo su ong prije nego sto su tk kastali Sakhmet's Incatation of the Skulstorm (magical vortex)

-ovo je nakon vortexa.. primjecujete li razliku?Very Happy

-opasna borba izmedu malih ali opasnih goblina i velikih necropolis knightova
takoder nemam pojma sto badass black orkovi rade sada Razz

-pauk ofc. fejla charge i ostaje kamufliran u kamenju, dokle warsphinx i tomb guardovi chargaju savage orkove

-borba izmedu 3 tk chariota i jednog ong chariota u dininom stilu Twisted Evil

-sfinga rastura orkove, a opaki goblini se jos uvijek tuku sa necropolis knightovima
i jos uvijek ne znam sto black orkovi rade! xD

-black orkovi napokon nesto rade i chargaju skeleton warriore, a pauk je napokon uspio chargat sfingu Very Happy

-goblini su se opet iskazali dobrima pretvarajuci necropolis knightove u kosti i prasinu, sada se krecu prema chariotu... a pauk i sfinga se 3 kruga smo mrko gledaju Very Happy ..a u pozadini se moze vidjet kako se prozdire cips od sve te napetosti Smile

- orkovi i goblini rastavljaju chariot

-pauk je nakon tri kruga napokon uspio sredit sfing, a takoder vidimo hierofanta kako se bori protiv chariota kojeg je uspio i otjerat!! a svi krecu na Tomb guardove

- The end

Ong su pobijedili, na pocetku im je klimavo islo dok janos nije ukrotio kockice Very Happy
Sve u svemu mec je bio zabavan i dinamican, cak i brz.. sa uobicajno dosadnim magic fazama

Neki od highlighta:
-iranac sejva na dvije sestice.. jos uvijek ne znam kako
-goblini se zapletu u mrezu na 1 xD
-lobba nist ne napravi, misfire... ne puca dva kruga, nakon opet misfire i raspadne se
-vortex rulz
ako se sjetite jos kojih zabavnih dogadaja slobodno napisite.. ocekujem takoder nest o drugom mecu

Da se elfovi i lizardmeni ne osjecaju zapostavljeno imam i jednu sliku njih Very Happy

Za kraj evo vam jedan od cudesnih janosevih rollova Very Happy

Back to top Go down
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: 20.8.2011 - Lizardmen vs. Helves; Orcs & Goblins vs. Tomb Kings   Sat Aug 20, 2011 9:46 pm

Odličan post Brisinžere, moramo češće slikat ovako Cool

Evo preview za moj batrep, izgleda nekako oskudno u usporedbi <.<

Also, ovako smo mogli tehnički obadvije partije coverat čini mi se

-Rejn

Well that's bullshit, and you're bullshit, and your whole army is bullshit, and this whole table is bullshit, except for my side, which is balanced.
Back to top Go down
Brisinger
Synchronized Companion

PostSubject: Re: 20.8.2011 - Lizardmen vs. Helves; Orcs & Goblins vs. Tomb Kings   Sat Aug 20, 2011 9:51 pm

fala fenrise... nije mi problem i sljedecu slikat... netko bi onda mogao i drugu partiju isto tako, posto bi tesko bilo obje pratit
pa kada zavrsis cijeli battlereport valjda nece biti tako oskudno usput bi i ti mogao malo teksta pisat ispod tih slika da se skuzi bolje sto je sto
p.s. za pocetak ti dobro ide Very Happy i lol na gw kocije Razz
Back to top Go down
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: 20.8.2011 - Lizardmen vs. Helves; Orcs & Goblins vs. Tomb Kings   Sat Aug 20, 2011 9:52 pm

S obzirom koliko teksta sam napisao u blok, damn right da ću napisat nešto ispod slika.

-Rejn

Back to top Go down
KeX
Slightly Annoying Lurker

PostSubject: Re: 20.8.2011 - Lizardmen vs. Helves; Orcs & Goblins vs. Tomb Kings   Sat Aug 20, 2011 10:30 pm

E ovo gore sa slikama je jebeno sam slikajte nakon svakog kruga i pojasnjenje ispod slike dok se ne uvjezbate i nadete kamermana Razz

I bolje slikat hrpe pa editirat slike sa strelicama neg sa ovim programom bas izgleda nekak neznam siromasno Smile
Back to top Go down
Joe
Lepe su ti figure!

PostSubject: Re: 20.8.2011 - Lizardmen vs. Helves; Orcs & Goblins vs. Tomb Kings   Sun Aug 21, 2011 7:25 am

eeee toga toga! odlicno momci!
Back to top Go down
daNba
Scotty Pippen

PostSubject: Re: 20.8.2011 - Lizardmen vs. Helves; Orcs & Goblins vs. Tomb Kings   Sun Aug 21, 2011 8:47 am

Eto da se oglasi i akter stola HE vs LZ.

Kako sam i rekao ljutom protivniku nenadu, mislim da mi je ovo bila najzabavnija partija ikada što sam igrao fantasy.

Odma je krenulo veselo, neki njegov unit (ne znam koji su al jašu neke dinosaure) baca za stupidity 3 šestice ladno i ne prolazi. Ali isto tako otkida mi bolt thrower da ovaj nije stigao ni opaliti.

Naime bilo je tu još loših chargeva s njegove strane, fejlalo se podosta, ja naprotiv sam mechirao svaki njegov flee i overruno mu 2 ili 3 unita sad se ne mogu sjetiti. Mislim da je 2.

Fejlo sam i ja jedan, po meni krucijalni, charge sa phoenix guardovima i maestralno ispusio 9 swordmastera i 6 reavera zbog toga. kocke je i nije isla na obe strane. moj reroll zbog speed of asuryan je podosta pomogao u cijeloj prici.

Na kraju zbog toga sto nisam vise imao vremena morao sam predati partiju nenadu. odlican protivnik, zanimljiva vojska, ja sam se jako zabavio eto jedino mi je zao sto nisam mogao dovrsiti da vidim hocu li uspjeti sto napraviti ili ne.

Tomo
Addictive

PostSubject: Re: 20.8.2011 - Lizardmen vs. Helves; Orcs & Goblins vs. Tomb Kings   Sun Aug 21, 2011 10:01 am

Ja bi rekao da je bio draw u vašoj partiji,ali pitanje i kak bi završilo da ste odigrali taj još jedan krug...sve o kocki ovisi Smile
Back to top Go down
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: 20.8.2011 - Lizardmen vs. Helves; Orcs & Goblins vs. Tomb Kings   Sun Aug 21, 2011 1:47 pm

Ok, da ne izgleda kao da ja ništa ne radim, evo prva polovica batrepa napravljenog pomoću Battle Chroniclera.

DISCLAIMER: pošto u izradi nisu korištena egzaktna mjerenja, moguće je da pozicije unita i terena budu donekle off.

DEPLOYMENT:

Deployment je manje više mirroran. Nuff said.

O&G Turn 1:

-većina unita trči naprijed, osim spearmana i archera koji su pali animosity pa se glupiraju
-black orcovi navodno chargaju, ništa od toga
-8 kocaka u magic fazi
-hand of gork prolazi, gork gura gobbose gdje bi trebali bit Smile
-foot of gork 3-1-1 FAIL
-curse of the bad moon 4-1-1-1 trololo
-jedna chukka radi 1 wound jednom chariotu, druga chukka i lobba promašuju

TK Turn 1:

-Mounted archeri, Ushabti i charioti svi idu naprijed
-12 kocaka u magic fazi
-spirit leech dispellan, ali skullstorm prolazi
-skullstorm se otkriva kao zlo, leti 32" preko nekoliko unita i u procesu ubija 6 black orcova, 32 goblin spearmana, 3 savage orca i nanosi 1 wound wolf chariotu Surprised
-spearmani padaju paniku, bježe za 6"
-casket of souls nakon toga ubija još 5 black orcova
-shooting faza je manje impresivna, charioti skidaju još jednog black orca

O&G Turn2:

-Gobbo spearmani se hrabro reformiraju
-Arachnarok i savage orcovi oboje failaju charge na Sphynx, Black orcovi se vode za njima pa failaju charge na skeleton warriore
-goblin chariot jedini uspjeva charge u monted archere
-spearmani, drugi chariot i archeri se miču naprijed (note-zaboravio sam maknut archere na slici)
-3 spell kocke!!!
-hand of gork dispellan, go figure
-užasna shooting faza, chukke misaju, archeri missaju, lobba radi misfire, neće pucat ni sljedeći krug
-u close combatu, wolf chariot totalno demolira mounted archere

TK Turn 2:

-Krug se otvara serijom (upsješnih) chargeova. Charioti u wolf chariot, Necropolis Knightovi u Spearmene, Tomb Guard i Warsphynx u savage orcove
-Jedan liche priest izljeće is unita skeleton warriora na opće čuđenje prisutnih
-skeleton warriori, archeri i ushabtiji se miču naprijed
-12 kocaka u magic fazi (again)
-casket ne uspjeva sa svojim bound spellom
-skullstorm dispellan scrollom
-desert wind prolazi, leteći priest se miče preko black orcova ali ne ubija nikoga, skeleton warriori također idu naprijed
-u shooting fazi skeleton archeri ubijaju 3 gobbo archera, ushabti redom promašuju
-u cc, charioti melju wolf chariot
-necropolis knightovi dobijaju combat ali goblini prolaze leadership
-duel između tomb princa i savage orc great shamana je antiklimaktičan, prince nanosi 1 wound orcu
-ostatak combata je zanimljiviji, 7 mrtvih guardova i 10 orcova, orcovi breakaju i bivaju pregaženi

O&G Turn 3:

-za promjenu, uspješni chargeovi, Arachnarok napada Warsphynx, a black orcovi skeleton warriore
-wolf chariot dolazi iza tomb guarda
-5 kocaka u magic fazi
-sneaky stabbin je irresistable ali goblin shaman je sad zato lv.0
-goblin archeri skidaju dva tomb guarda
-black orcovi po kratkom postupku rješavaju 11 skeleton warriora, samo 1 orc umire, na kraju od warriora ostaje samo liche priest
-u sukobu knightova i spearmana pada goblini pobjeđuju, 1 knight ostaje na stolu
-Arachnarok i Sphynx se tuku, ali sphynx samo gubi combat za 1

TK Turn 3:

-ushabtiji chargeaju black orcove u flank
-priest letač također charga black orcove u rear
-archeri i tomb guard se quick reformiraju
-charioti dolaze iza goblin spearmana
-10 kocaka u magic fazi (samo?!)
-desert wind prolazi, neko se miče, odma se vraća i 3 tomb guarda
-prolazi i desert blades, sad se vraćaju 3 tomb guarda, 2 necropolis knighta i 2 skeleton warriora Surprised
-skeleton archeri skidaju 4 gobbo archera
-chariot ne radi nikakav shooting
-u close combatu black orcovi ubijaju obadva priesta i warriore, ushabtiji primaju wound, na kraju od nestablinsoti padaju još 2 ushabtija. cijena-samo 2 mrtva orca
-gobbo spearmani wipeoutaju necropolis knightove, reformiraju se; 6 goblina umrlo u procesu
Arachnarok i Sfinga se šamaraju, 0 woundova naneseno, combat se nastavlja

Toliko zasad, nastavak slijedi.

-Rejn

Last edited by Fenris on Sun Aug 21, 2011 2:34 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
KeX
Slightly Annoying Lurker

PostSubject: Re: 20.8.2011 - Lizardmen vs. Helves; Orcs & Goblins vs. Tomb Kings   Sun Aug 21, 2011 2:01 pm

Fora je ovo samo meni koji bas neznam previse bi trebalo pijasnjenje ili neka legenda sta je koja strelica i sta je koji znak Smile

Drugi put probajte nekako slikat svaki krug odozgo pa isto to napravis sa strelicama i cudima samo na pravoj slici bit ce jebenije Razz al sve u sve,u isto spuer posao
Back to top Go down
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: 20.8.2011 - Lizardmen vs. Helves; Orcs & Goblins vs. Tomb Kings   Sun Aug 21, 2011 4:24 pm

NASTAVAK:

O&G turn 4:

-gobbo spearmani failaju charge na chariote
-wolf chariot uspjeva charge na skeleton archere
-gobbo archeri failaju shooting
-chariot kida kroz archere sa impact hitovima, na kraju skoro cjeli unit pada mrtav (heh)
-black orcovi dovršavaju posao s ushabtijem i necrotectom, reformiraju se
-Arachnarok i Warsphinx imaju dance-off, kao što je očekivano, woundova nema.

TK Turn 4:

-Tomb Guard chargea gobbo archere
-charioti chargeaju gobbo spearmane; goblini su tako iznenađeni da bacaju mreže na sebe
-12 kocaka u magic fazi
-Banner of the Undying Legion vraća 3 tomb guarda ali prepukne u procesu
-skullstorm dispellan
-casket napucava 2 black orca
-charioti ubijaju 6 goblina ali ipak gube combat i 2 se raspadaju
-pauku je dosta šale i warsphynx ostaje na jednom woundu
-wolf chariot ubija 3 archera ali unit kao takav još stoji
- tomb guard ubija 4 gobbo archera koji bježe. Guardovi ne uspjevaju izvest pursuit.

O&G Turn 5:

-black orcovi chargaju u flank usamljenog chariota
-gobboo archeri se reformiraju i odma padaju animosity, ubijaju jednog gobbo spearmana (sekvenca od tri jedinice), stvarno su nepopravljivi
-lobba opet misfirea, raspada se
-black orkovi rastavljaju chariot
-wolf chariot obija šta je ostalo od skeleton archera ali hierophant se ne da
-arachnarok nakon duge muke ubija warsphynx

Tk Turn 5:

-Tomb Guard chargea golin spearmene
-6 kocaka u magic fazi
-casket ubija jednog gobbo spearmana
-skullstorm ponovo jaše, 6 mrtvih black orcova i 4 mrtva gobbo archera
-wolf chariot i hierophant se psuju ali se ne woundaju
-veliki obračun tomb guarda i gobbo spearmana, 7 mrtvih guardova, 5 mrtvih goblina, guardovi gube combat za 1

O&G Turn 6:

-Arachnarok rear chargea Tomb Guard
-black orkovi reformiraju
-wolf chariot nanosi dva wounda hierophantu, jedan mu ostaje
-spearmeni, pauk i tomb guard brawlaju, umire barem 4 guarda i 8 goblina

TK Turn 6:

-12 kocaka u magic fazi
-skullstorm udara pauka ali ne nanosi damage
-casket ubija 2 gobbo archera
-protection prolazi, 3 tomb guarda ustaju
-blades prolazi, 4 skeleton archera ustaju također
-archeri pobjeđuju chariot koji bježi 10", ne uspjevaju ga sustići
-u zadnjem velikom close combatu padaju svi tomb guardovi, 3 goblina, tomb heralda ubijaju goblin bossovi, Big Boss Gozbad na kraju ubija Tomb Princa
-curse ubija još 5 spearmana

KRAJ

Konačni Rezultat: TK - 439 bodova O&G 827 bodova - Major Victory za O&G

-Rejn

Back to top Go down
Tomo
Addictive

PostSubject: Re: 20.8.2011 - Lizardmen vs. Helves; Orcs & Goblins vs. Tomb Kings   Sun Aug 21, 2011 5:51 pm

Odlično si ti to uradio cheers
Back to top Go down
Joe
Lepe su ti figure!

PostSubject: Re: 20.8.2011 - Lizardmen vs. Helves; Orcs & Goblins vs. Tomb Kings   Sun Aug 21, 2011 6:02 pm

proglasavamo te sluzbenim komentatorom kluba Razz sad je to tvoj posao. ZAUVIJEK. bwahahahaha
Back to top Go down
Suvi Gavran
Gnevni Amon

PostSubject: Re: 20.8.2011 - Lizardmen vs. Helves; Orcs & Goblins vs. Tomb Kings   Sun Aug 21, 2011 6:17 pm

Joe wrote:
proglasavamo te sluzbenim komentatorom kluba Razz sad je to tvoj posao. ZAUVIJEK. bwahahahaha

lol!

PostSubject: Re: 20.8.2011 - Lizardmen vs. Helves; Orcs & Goblins vs. Tomb Kings   Sun Aug 21, 2011 6:57 pm

Dino svaka čast, BR kojeg se ni WD ne bi postidio cheers
Pošto su sva svjetla pozornice bila uperena na pariju TK vs gobossi želim vas obavjestiti da se istovremeno igrala još jedna partija ....ukratko moji doživljaji partije lizarmen vs HE ( Danijelovo viđenje imate )

1. prvi put igram bez Slaana, lord je oldblood na karnosauru
2. danijel je vrlo ugodan protivnik, nema natezanja sve se dogovori u sekundi
3. rerolovi to hit su iritantni, pogađao me 99,9 %
4. lizardmeni imaju solidnu magiju i bez slaana, engine of gods je odlična fora
5. blokovi pješadije su u 8.moj ediciji brutalno prejaki...pogotovo kad netko stavi 3 karaktera u unit spearmena Smile
6. bez BSBa nejdem više ni srat unatoč cold blood pravilu
7. odigrali smo 4 runde, da je bilo vremena da odigramo još 2 runde rezultat bi bio krajnje neizvjestan...HE je imao više unita na stolu ali meni su 3 najača unita ostala skoro netaknuta tako da što bi bilo kad bi bilo ostavljam babama vračarama

Back to top Go down
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: 20.8.2011 - Lizardmen vs. Helves; Orcs & Goblins vs. Tomb Kings   Sun Aug 21, 2011 7:21 pm

Ignus wrote:
Dino svaka čast, BR kojeg se ni WD ne bi postidio cheers
Hvala, hvala. Trudim se, ali da se tu još štošta ispolirat Smile

Ignus wrote:
Totalno. I meni se događalo da ga zaboravim, strašna greška. A ja čak nemam cold blooded i leadership mi je sam oko 5! Shocked

-Rejn

Last edited by Fenris on Sun Aug 21, 2011 7:28 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Tomo
Addictive

PostSubject: Re: 20.8.2011 - Lizardmen vs. Helves; Orcs & Goblins vs. Tomb Kings   Sun Aug 21, 2011 7:27 pm

Ignus wrote:

Ahahah, dobro si to reko Very Happy
Back to top Go down
daNba
Scotty Pippen

PostSubject: Re: 20.8.2011 - Lizardmen vs. Helves; Orcs & Goblins vs. Tomb Kings   Sun Aug 21, 2011 7:58 pm

istina. moj BSB je nebrojeno puta isčupao combat resolution. neznam, meni je to nekako must have i uvijek si dopelam jenega.

i da, znam da je speed of asuryan uvijek iritantan i svakome. Very Happy jbga.

mephetran
Certificirani lingvist

PostSubject: Re: 20.8.2011 - Lizardmen vs. Helves; Orcs & Goblins vs. Tomb Kings   Sun Aug 21, 2011 8:18 pm

odlican report zaista.

PostSubject: Re: 20.8.2011 - Lizardmen vs. Helves; Orcs & Goblins vs. Tomb Kings   

Back to top Go down

20.8.2011 - Lizardmen vs. Helves; Orcs & Goblins vs. Tomb Kings
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» NECA Toy Fair 2011 reveal thread
» DaBigfella's Collection Update Saturday 20th June 2011 page 6
» SDCC 2011 Reveals
» 2011 SDCC MotuC items revealed!
» Does anyone know what the 2011 top hat of..