Wargaming forum - Fantasy - 40K - FoW - Infinity - Warmahordes

HomeFAQRegisterLog in

Share | 

Wulfen i Melta Bombe

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Wulfen i Melta Bombe    Tue Oct 04, 2011 6:58 pm

Ok, za početak, Mark of the Wulfen kaže sljedeće:
"A model bearing the Mark of the Wulfen has the Rending special rule in close combat. Furthermore he replaces his usual Attacks characteristic with D6+1, rolled immediately prior to when the model makes his attacks. These attacks are made using the marked model's claws and teeth, and hence are not affected by wargear, additional hand weapons and so on, though they may be bolstered by other factors (the bonus for charging, Logan Grimnar's Living Legend ability etc.)."

Pitanje: Dali Wulfen može zaljepiti Melta bombu za vozilo u close combatu umjesto da lamata rukama?

Rulebook o bombama na vozilima kaže:
"Grenades have to be clamped or placed so as to inflict enough damage, so each model using them can only ever make one attack, regardless of the number of Attacks on their profile and any bonus attacks."

Totalno sam pogubljen po ovom pitanju. scratch Mogu vidjet kako bi bilo ili jedno ili drugo, a errata šuti. Malo sam guglao bez rezultata. Slušam vaša mišljenja.

AP HMG is a magical HMG that makes a Gecko out of a Jotum.
-Rejn

Well that's bullshit, and you're bullshit, and your whole army is bullshit, and this whole table is bullshit, except for my side, which is balanced.
Back to top Go down
Anubisath
Necrons

PostSubject: Re: Wulfen i Melta Bombe    Tue Oct 04, 2011 7:18 pm

Po meni wulfeni su zvijeri i sumnjam da imaju toliko inteligencije da bi znali aktivirati i prilijepiti meltu. Više su u nekom berserk rageu i samo kandžama i zubima napadaju dok oni ili ono što napadaju nije mrtvo.

PostSubject: Re: Wulfen i Melta Bombe    Tue Oct 04, 2011 10:56 pm

Po ovome kako pise, wordingu, moze. Prije nego odluci kako napada rolla d6+1 da vidi koliko ima CC napada i ti nisu affected by wargear. ALI, po rulingu za melte moze odabrat da umjesto tih CC napada napravi jedan koji je - zalijepi granatu.

Ili podivlja i grize i grebe, ili zalijepi meltu.

Sad ja ne znam fluff iza marka - bi li bilo po prici uopce da on lijepi meltu? I zasto bi mogao istovremeno po pravilima imat meltu i mark ako onda ne moze koristit meltu uopce?
Back to top Go down
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: Wulfen i Melta Bombe    Wed Oct 05, 2011 8:46 am

Zbog toga kakvi su rules as written i ja mislim da može. Mark mjenja obične napade, ali bomba isto tako mjenja napade za jedan svoj napad. Kad bi bomba umjesto toga modificirala njegove napade, sve bi bilo jasno. Ali ovako...

Sad, fluff je malo drugačija priča. Mark ugl znači da je character u pitanju postao werewolf jer ga je uhvatio battle frenzy, tako da je pitanje da li bi se on pribrao dovoljno da zaljepi bombu. S druge strane, to stanje koliko sam shvatio nije nužno permanentno, a i model po svim drugim pitanjima funkcionira kao svaki drugi. Ima normalan movement i shooting, uzima leadership testove, a modeli u squadovima isto mogu bit wolfeni, tako da obv nije divlji 100% vremena.

A za ono zadnje..mark ne disallowa i ne miče nikakvo oružje, jednostavno ne daje da se ono koristi. Npr kad običan Grey Hunter postane wulfen, on još uvijek nosi svoj Bolter, Bolt Pistol i Chainsword, samo ih ne koristi u CC. Lik u terminator armoru koji ima mark još uvijek može uzeti 2 chainfista ako hoće, oni samo više ničem ne služe. I ofc nemoguće je maknut mu basic oružje s kojim dolazi da bi prošao jeftinije kad dobije mark.

AP HMG is a magical HMG that makes a Gecko out of a Jotum.
-Rejn

Well that's bullshit, and you're bullshit, and your whole army is bullshit, and this whole table is bullshit, except for my side, which is balanced.
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Wulfen i Melta Bombe    

Back to top Go down

Wulfen i Melta Bombe
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» 1850 Space Wolves
» All I want is a multi melta
» melta-guns