Wargaming forum - Fantasy - 40K - FoW - Infinity - Warmahordes

HomeFAQRegisterLog in

Share | 

Subota 15.10. Skaven vs. Wood Elves; CSM vs. Tyranids

Go down 
AuthorMessage
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Subota 15.10. Skaven vs. Wood Elves; CSM vs. Tyranids   Sat Oct 15, 2011 6:18 pm

Skaven vs. Wood Elves: Pobjedili elfovi
CSM vs. Tyranids: Pobjedile bube

Iz skavenske perspektive, vrlo interesantna partija. Svašta se događalo.
Par highlighta:
-elfovski konjanici i ptice su u prvom krugu već posvuda
-HPA izrešetan vatrenim strijelama
-Curse of the Horned Rat nikad ispaljen
-Dwellersi koji odnose oko 50 od 100 clanrata, ali i cjeli squad iz kojeg je ispaljen uključujući wizarda (progutao ju warp)
-Screaming Bell slučajno srušio toranj
-u magic fazama Tomo rolla dva puta dvije šestice za winds of magic; ja rollam dvije jedinice

AP HMG is a magical HMG that makes a Gecko out of a Jotum.
-Rejn

Well that's bullshit, and you're bullshit, and your whole army is bullshit, and this whole table is bullshit, except for my side, which is balanced.
Back to top Go down
Zeleni
CSM

PostSubject: Re: Subota 15.10. Skaven vs. Wood Elves; CSM vs. Tyranids   Mon Oct 17, 2011 8:54 am

Krenimo od pocetka:

O tiranidima nisam znao nista osim da su horda, nisam se cak ni nesto posebno pripremio pa pogledao koje su jedinice i sl.

Uglavnom:
- misija objective holding (5 komada rolano)
- deployment night rules sa HQ i 2 troop-a sa obje strane pa ostalim jedinicama.

Obojica zavrsavamo deploy, ja pokusavam ukrasti inicijativu, ne uspjevam u istom i Janos infiltrira genestealere na pola mape.

1. Krug (protivnik),
-Jedna tura genestealera (mrzim ih ali to cu otkriti tek kasnije) mova se, fleeja i na kraju zabija u mog demon princa. Istog ubijaju u jednom sutu ono ne prezivljava 50tak napada (volim pravilo da 6ice rendaju i nema armor savea od njih).
-3 Tervigona ili sto god vec nisam ni pamtio imena spanaju na stol nekih 30tak novih jedinica (Na dva Janos uspijeva baciti iste brojeve i iste ulaze u menopauzu - tako ti je to kad igras sa matorim kokama, o'so im bioloski mehanizam)
- od ostalih jedinica na stolu ima 2 (insert name here)koje daju cover u radijusu 6" oko njih, 2 goleme bube (insert name here) sa hrpom nogu (karakteristike cu saznati kasnije i neugodno se iznenaditi), i jos 3 jedinice (inh) koje pucaju preko cijelog stola i ne trebaju line of shight

1.krug ja
- moj drugi demon princ i rino sa plague marincima ubijaju geanestilere koji su mi zarokali princa (ovo ubijaju je bilo tragicno, on ih hoce skloniti rekoh nemoj da rolam i naravno ne rolam nista ubio ih a. champion sa pf).
-3 oblica pucaju i pogadjaju onu veliku bubu od ranije i nanose (3 wounda), ja zbunjen jedinica jos uvijek ziva. (kasnije saznajeme da sa mu sve jedinice monstr creature sa 6 lifea).
-2 oblicas pucaju i drugom velikom nanose 1 wound
-1 rino sa zergerima puca po onom sa 4 wounda i pozicionira se za charge iduci krug

2. krug (mrski neprijatelj Smile )
- Preostali tervi nesto spana jos nekih 10tak malaca i ne zaglavljuje se, broj modela na stolu mu se malte ne uduplao.
- pomice sve jedinice prama naprijed, osim 2 roja buba koja stoje na objectivima s njegove strane.
- nova iznenadjenja Ona ogromna buba puca sa 12 KOCKICA (alo kako 12?) ok oblici imaju dobar armor save i prezivljavaju
-oni sto pucaju bez line of sighta pucaju po mojim jedinicama, medjutim janos zaboravlja da nema mjerenja u 40k prije pucanja i kratki su. Very Happy

ovaj krug zavrsava vise manje ok po mene, samo ne svidjaju mi se omjeri snaga na drugoj strani stola ali ok ja za sada.

2. krug moj.
-ok come on deep strike (3 terminatora (1Heavy flamer - chain fist, 2 obicni flameri i pf) i reserve 5 chosena sa 5 flamera i dedicated rinom.
-JOK nema ih, ali ocekivano tek je drugi krug.

- oblici pucaju i dalje, nanosim 1 wound ranjenoj gigantskoj mrskoj bubi (4 i jos je ziva)
- zergovi se zalecu u istu
- sjecate se onih 12 kockica, djubre od bube ima jos 6 napada u cc, i to na 6 automatski ubija marince, a ako ne pogodi sve sto promasilo rerola.
- resolution: ja nanosim istoj 1 wound (5 i jos je ziva) a on meni kasapi nekih 3 zerga
- ostali oblici pucaju ne rade damage
- plugeri kampiraju na 2 objectiva

3. krug (gad jedan Smile)
- Tervica spana 16 novih unita (Janos sav tuzan zaglavio se, 6,6,5) onako razigrano ubaci iste jedinice na stol pored njega ni ne slazuci ih (toliko mu fali unita)
- genestealeri po obicaju, move, fleet i cc sa mojim zergerima, ogromna buba isto cc po njima
- pomice 1 unit malaca na moj objectiv pored plugera
- puca sa no ls, po 2 oblica isto tako sa bubetinom 12 hitaca, oba moja oblica u toj grupi imaju po 1 wound
- sve ide unaprijed
- uglavnom genestealeri sa 10 komada istih u cc-u radi preko 5 6ica i moji ginu automatski, moj rino puca flamerom po istim (prolaze cover save) - revizija pravila NEMA COVER SAVEA PROTIV TEMPLATE WEAPONA.
- consolidira se i napreduje prema oblicima

3, krug ja
-ok sad mi stvarno trebaju oni terminatori i choseni. Ajmo rezerve!!!!! JOOOOKKK Sad
- pogledavam svoje unite i place mi se na obejectivima 2 rinoa, sa plugerima. jedna grupa 3oblica na nekih 12" ond genestilerea, druga grupa 2 oblica (svaki 1 wound) na 12" od ogromen bubetine i jos par manjih koje napreduju
-Primjecujem neki nesrazmjer snaga i pitam se zasto mi je palo na pamet da uzmem samo flamere, a ne i melte.
- rino sa plugerima na 1 vom objectivu, puca plazmama po tervigonu, ne prolazi cover save i dobija 1 wound.
- 3 oblica pucaju sa plazma canonima po gs-u, ubijaju nekih 3-4 komada
- 2 oblica pucaju sa multimeltom po drugoj ogromnoj bubi i nanose mu jos 2 wounda (3ukupno)
- nemam sto vise igrati nalazim se dometu svega na nekih 10-12 inca od svojih jedinica

4. Krug (djubre agresorsko) nema vise smajlica
- rutinski se zalece sa gs na mene rola 4 6ice sa istima i ubija mi 3 oblica (4ta mu je propala, tuzno gleda u nju). Bem ti pravilo koje kaze nema nikakvog savea ja se samo nasmjesim tuzno gledajuci u bodove koji su osli nizasto
- consolidira se i krece prema mojim plugerima na objectivu sa lijeve strane.
- buba mu se prevari i na fleetu dobije samo 1" i kratka je da udje u cc sa druga 2 oblica. (ajde malo srede)
- puca po mojima sa svim sto ima gine mi jedan pluger iz svakog sq.

4. krug moj
- dolaze terminatori
- dolaze choseni istina za volju radje bih taj njihov ulaz sa druge strane stola ali tako sam rolao)
- termice pozicioniram pored jedog trervigona na desnoj strani objectiva, a chosene sa iste strane pored unita koji mu drzi objective
- moja prezivjela 2 oblica ubijaju prvu veliku bubetinu (sve velike bubetine imaju 6 lifea) grrr,
- terminatori pale po tervigonu, isti ima (5 wounda)
- plugeri se lagano nalaze opkoljeni sa lijeve strane stola, pucaju po gs i ubijaju 1 ili 2
- plugeri sa desne strane pucaju, zalijecu se u veliku bubetinu i ponosno prezivljava 2 komada (ista imam mislim 3 wounda)

5. kgug (pi*da jedna tko je vidio igrati ovakvu listu), sve te 6ice koje me automatski ubijaju su mi malo zamaglile vid, pomalo rezim, a i prilicno sam siguran da ne volim janosa.
- rola za koliko krugova igramo i ovaj je zadnji (ovo je trebalo ici na kraju kruga ali zeznuli smo ne mjenja nista bitno)
- rutinski mi odvaljuje lijevi objectiv, pobija sve plugere sa gs-ima
- njihov rino malo dalje ubija tervigon
- ona ogromna buba ubija mi preostale plugere na desnom objectivu
- rino eksplodira u velikoj vatrenoj kugli
- pomice one sto pucaju prek ostola i ne trebaju vidjeti (i to moram provjeriti) Very Happy na objectiv u sredini

5. krug moja malenkost
- on drzi 2 objectiva sa lijeve strane s kojima ne mogu napraviti nista
- srednji objectiv ima ta 3 lika, pitam da li su scoring uniti kaze jesu. OK
- moji choseni ciste preostale malce sa objectiva i onu bubu koja daje cover (ne daje ga ali to ne znam tada)
- konsolidiraju se i vracaju na svoj objectiv
- termiti spaljuju tervigona,
- asaultaju veliku bubu i ubijaju je te konsolidiraju na 2gom objectivu sa desen strane
- princ leti, koristi lash, i mice mu jedinice sa srednjeg objectiva

Zavrsava (janos drzi 2 objectiva na lijeve strane), 3ci srednji objectiv je prazan laso je odradilo svoje i maknulo unite (nisu bili scoring),
Objectiv 4 drze moji choseni, a objectiv 5 (drze moji terminatori) za koje znam da nisu scoring unit.

Uglavnom 2 objectiva Janos, 1 objective ja. Cista pobjeda Janosa.
Moje iskrene cestitke.

Zakljucak:
Totalno sma lose procjenio sto je horda, nisam trebao naoruzati se samo flamerima
Jedinice su mu ludo dobre, svi monstruous creature 6 lifea
Geanestealeri su bolesni, prim target za svakog marinca.

Greske koje smo napravili:
-Lose smo poceli igru s obzirom na deploy, nismo bas poveli racuna koliki je razmak od HQ i ona 2 troupa od ostalih unita
-Night rules nismo vodili racuna
-Template weapon nema cover savea nije da bi nesto promjenilo
-Janos je totalno zaboravio na to da je davao svojim jedinicam no pain (da i to te spamajuce bube rade), tako da ono moje no save for template je kompenzirano time
-Rolali smo za kraj igre na pocetku 5tog kruga, a ne na kraju sto mi je moglo dati prednost
-Par sitnijih gresaka sa mjerenjem i prilagodbom na razlike izmedju pravila fantasy i 40k

Pravila za provjeriti:
-No line of sight za bube
-Da li je moguce koristiti 2 psy powera jedinicom po krugu? Za sebe znam da ne mogu i tocn opise 1 power po krugu, ali kod njega se radi jedan je npr u move fazi, drugi u shoot fazi.

Uglavnom malo sam pretjerao sa pricom, ali evo ovo je otprilike opis, sad koliko suvisao pitanje je.

Izgled stola:
Ako uspijem staviti cu sliku.

The codex is just 10,000 years old and full of out dated equipment. You know like Chaos. And played by Cynical and bitter people. You know like Chaos.
Back to top Go down
KeX
Slightly Annoying Lurker

PostSubject: Re: Subota 15.10. Skaven vs. Wood Elves; CSM vs. Tyranids   Mon Oct 17, 2011 9:22 am

Super report Smile i bome da jesi malo pretjerao sa sprejem za bube (flamer) koliko vidim Razz neka sad znas na cem si i sta ti je raditi za drugi put Smile
Back to top Go down
Zeleni
CSM

PostSubject: Re: Subota 15.10. Skaven vs. Wood Elves; CSM vs. Tyranids   Mon Oct 17, 2011 9:36 am

Usput sad sam procitao sto sam napisao i ne da mi se editirati post. Ima dosta pogresaka. Pogotovo pravopis i sl. molim tolerirajte mi cijeli post je pisan iz glave u jednom cugu.

The codex is just 10,000 years old and full of out dated equipment. You know like Chaos. And played by Cynical and bitter people. You know like Chaos.
Back to top Go down
KeX
Slightly Annoying Lurker

PostSubject: Re: Subota 15.10. Skaven vs. Wood Elves; CSM vs. Tyranids   Mon Oct 17, 2011 9:49 am

Zeleni wrote:
cijeli post je pisan iz glave u jednom cugu.

I uz cugu Razz
Back to top Go down
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: Subota 15.10. Skaven vs. Wood Elves; CSM vs. Tyranids   Mon Oct 17, 2011 11:58 am

Super je report. Eto sad nisam jedni koji traume od tiranida Razz

Što se tiče ovoga:
Zeleni wrote:

Pravila za provjeriti:
-Da li je moguce koristiti 2 psy powera jedinicom po krugu? Za sebe znam da ne mogu i tocn opise 1 power po krugu, ali kod njega se radi jedan je npr u move fazi, drugi u shoot fazi.

1. Impaler Cannon od Hive Guarda ne treba line of sight, samo range.
2. Po defaultu, psyker može iskoristit samo jedan psychic power po player krugu. Postoje i neki koji mogu iskoristit 2 ili više, upgradeovi etc. Što se tiče faza, psychic shooting ide u shooting fazi, a drugi kako već piše kod njih, still nema utjecaja na ovo pravilo.

P.S. Jel mi se čini, ili si po ovome zaboravio na svoje invulnerable saveove na nekim unitima?

-Rejn

Well that's bullshit, and you're bullshit, and your whole army is bullshit, and this whole table is bullshit, except for my side, which is balanced.
Back to top Go down
Zeleni
CSM

PostSubject: Re: Subota 15.10. Skaven vs. Wood Elves; CSM vs. Tyranids   Mon Oct 17, 2011 1:58 pm

Fenris wrote:
Super je report. Eto sad nisam jedni koji traume od tiranida Razz

Što se tiče ovoga:
Zeleni wrote:

Pravila za provjeriti:

1. Impaler Cannon od Hive Guarda ne treba line of sight, samo range.
2. Po defaultu, psyker može iskoristit samo jedan psychic power po player krugu. Postoje i neki koji mogu iskoristit 2 ili više, upgradeovi etc. Što se tiče faza, psychic shooting ide u shooting fazi, a drugi kako već piše kod njih, still nema utjecaja na ovo pravilo.

P.S. Jel mi se čini, ili si po ovome zaboravio na svoje invulnerable saveove na nekim unitima?

1. Malo nejasno, ja tumacim kao ako me bilo koji njegov unit moze vidjeti vide me i oni premda oni nemaju line of sight.
Fora je ja sam iza inp. terena, niko me ne vidi totalno sam skriven od svega i on me gadja. Mislim da ne, ali ako me bilo koji njegov unit vidi oni normalno napadaju.
2. tocno

Zergovi nemaju inv save-a, kao ni ostali moji uniti. Jedini koji su prezivjeli masakriranja drugi krug su isti koristli i uglavnom nije mi pomoglo na ta 3 unita koji su ga imali.

Back to top Go down
mephetran
Certificirani lingvist

PostSubject: Re: Subota 15.10. Skaven vs. Wood Elves; CSM vs. Tyranids   Mon Oct 17, 2011 8:49 pm

Odlican batrep! Nasmijao me dobrano, zaista odlicno stivo Smile

Bice jos prilika, a sve je to skolica, kako za mene tako i za tebe

p.s.

shrew
noun
a woman of violent temper and speech; termagant.

funny stuff

Salt Elemental

PostSubject: Re: Subota 15.10. Skaven vs. Wood Elves; CSM vs. Tyranids   Wed Oct 19, 2011 8:57 am

Zeleni wrote:

Zergovi nemaju inv save-a, kao ni ostali moji uniti. Jedini koji su prezivjeli masakriranja drugi krug su isti koristli i uglavnom nije mi pomoglo na ta 3 unita koji su ga imali.

Ah, ma učinilo mi se nešto da je bilo spomenuto da Obliteratori nemaju Inv save, sve ok onda.

mephetran wrote:

shrew
noun
a woman of violent temper and speech; termagant.
funny stuff

Hahaha, pojma nisam imao. Usporedi sa:

harridan \HAIR-uh-din\ , noun;
1. A worn-out strumpet; a vixenish woman; a hag.

Čini se da smo našli još jedan pattern imenovanja tyranida Wink

-Rejn

Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Subota 15.10. Skaven vs. Wood Elves; CSM vs. Tyranids   

Back to top Go down

Subota 15.10. Skaven vs. Wood Elves; CSM vs. Tyranids
Back to top 
Page 1 of 1