Wargaming forum - Fantasy - 40K - FoW - Infinity - Warmahordes

HomeFAQRegisterLog in

Share | 

Eldar war walkeri i starcannon...

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Vorheart
Spammer

PostSubject: Eldar war walkeri i starcannon...   Thu Feb 09, 2012 2:25 pm

Dakle, jucer sam po prvi puta imao priliku igrat s eldar war walkerima, i cijeli squadron od tri sam uzeo u jedan heavy slot (druga dva su mi u zadnje vrijeme uvijek rezervirani za dvije fire prisme).

Sto je Eldar War Walker?
Weapon platforma s AV10 all around, bar nije open topped. Dakle, bas i nije survivable iako ga small arms fire ne dira previse. Ako ga netko odluci propucat bolter ekvivalentima, past ce od nekih 50-60 pucnjeva, al sto se mene tice, neka ga, nije toliko skup da sam ne znam sto izgubio a treba bar 2-3 full squada da to naprave sto je puno previse bodova koji pucaju po walkeru.
Walker je pa se mice samo 6". Moze trcat ali ako trci onda gubi pucanje, a to mu je otprilike jedina zadaca pa ako morate trcat, nesto radite vrlo krivo. 6" je u pravilu dosta da dodjete u domet sljedece mete svaki krug.
Sto jos - scoutovi su pa imaju outflank i scout move na pocetku partije (ful bitno). Outflank jos nisam koristio pa ga necu komentirat.
Koliko to cudo nosi weapona? Dva.
E sad... ovisi o tome koje se oruzje nakrca, mijenja se meta. Mogu biti ATEQ, AMEQ, AT, AGEQ, AMC. Stovise, vecina oruzja koja se mogu staviti je dobra u barem dvije do tri od tih kategorija jer su u pravilu sva ili S6 ili S4/S8 choice municije.

Dakle, imate walkere, koji su kao dreadnought po micanju i velicini (ali su i scoutovi), daleko losiji armor, balistika je BS3, nosi dva heavy weapona, dodju do 3 u squadronu.

Starcannon?
Jucer sam ih koristio sa starcannonima. Pa da objasnim zasto i sto je starcannon - nekad je starcannon bio bog i batina ubijanja marinaca. Po 3rd codexu je to bilo S6 AP2 Heavy3 oruzje s 36" rangeom. Lako je vidjeti kako gaze terminatore i marince bez ikakve diskriminacije obzirom da na walkerima mogu biti dva, pa onda cijeli squadron puca sa 18 (OSAMNAEST) S6 AP2 na 36". Istina BS je bio 3 pa 'samo' pola od toga pogodi (sto je i dalje wipeoutalo cijele squadove svaki potez).
U medjuvremenu je dosla 4-ta edicija i 5-ta edicija, pa da kazem gdje je starcannon danas.
Sada je to S6 AP2 Heavy2 oruzje koje kosta 25 bodova i gadja ga BS3. Znaci jedan pogodak u prosjeku, i jos kad se uzme u obzir da meta najcesce (po svim discussionima) ima cover save, to je pola mrtvog marinca po oruzju, a i to je puno za trazit.
Walker sa 2 starcannona kosta 80 bodova i ne ubije ni jednog marinca po rundi pucanja. Zvuci tak-tak osobito s obzirom da npr scatter laser daje dva puta vise pucnjeva za manje skoro upola manje bodova (S6 AP6 Heavy4 za 15 bodova) i zato vecina ljudi uzme scatter lasere.

Bitka...
Pa zasto sam ja onda uzeo nesto sto svi kazu da je precijenjeno oruzje? I to na semi-mobilnim platformama? (u usporedbi s ostalim eldar vozilima).
Pa eto, zato. Svidjao mi se stari starcannon i imao sam ih uvijek bar 3-4 po vojsci. Novi je losiji, daleko losiji, ali i dalje mi se cinilo da je dobar ako ga se zna iskoristi. Pa sam onda uzeo 3 war walkera, 6 starcannona na njima, i iskoristio ih u 1750pts borbi protiv marinca.
S jedne strane ja znam da ce imati i terminatore i marince protiv kojih je starcannon dobar, s druge znam da ce on imati hrpu AT oruzja pa da walkeri nece dugo zivjeti ako uopce ista naprave sa svojom balistikom.

Marinac je imao 10 man sternguard squad sa meltama i librarianom sa teleportom, i jos jedan terminator squad sa librarianom, opet teleporter. Njegovi su imali problema zbog Runes of Warding i 3d6 psychic testova, ja sam imao problema zbog hoodova. U svakom slucaju, unistavanje teleport beacona mi je bio prioritet, da mi se ne desi teleport dve gadne skupine na neki dio ploce, wipeout dva squada, i ponovljena prica svaki potez iza. Zbog dawn of wara i scattera bez beacona bi svi morali ili pjesaciti ili riskirati mishap ako se probaju teleportirat bez homera, a to je ipak veliki dio vojske i bodova pa nije svejedno. Plus, scatter dice mogu dati do 12" dalji deploy a onda nista od rapid firea.

E sad, bitna stvar. U vojsci sam osim toga imao 2 fire prisme, 2 vypera, wave serpenta s dire avengerima, 4 jetbikea (jedan warlock), i dve grupe snajpera, i Eldrada.
Rekao bi da je Eldrad jako bitan jer je mogao guideat war walker squadron da imaju reroll na to hit pa bi od njihovih 12 S6 AP2 shota pogodilo njih ~9. Takodjer, mogao im je davat cover save reroll sa Fortuneom, pa bi 75% heavy weapona fulalo walkere bez ikakvog efekta. Super stvar. Ali istina je da nije uopce bio bitan za njihovu pricu. Jedan put im je dao guide kad nije bilo previse bitno, i jedan put su dobili fortune, ali nitko ih nije vidio pa prakticki nista od sinergije.
Opcenito je jako tesko bilo drzati eldrada iza s war walkerima osim da ga spremim u neki squad koji sjedi (snajperi), ali Eldrad mi je trebao naprijed za doom, i za ubijanje transportera i njihovih sadrzaja. A i sve se nagurava ako pokusate drzati wave serpenta unutar 6" od walkera svaki potez.

Sto se desilo na kraju je da su war walkeri u principu sve radili sami. A to sto su radili je ovo:

Turn 2 - gadjali vodeci marinac rhino koji je prevozio 10 man tactical squad sa teleport beaconom. Dva penetratinga i glance, rhino zbog smoke launchera sejva penetratinge, glance rezultira imobilizacijom. Teleport homer zaustavljen daleko od mene, misija uspjesna.

Turn 3 - war walkeri gadjaju iskrcani squad marinaca i uspijevaju ih dovoljno vidjeti tako da nema covera (uglavnom jer se sve izmedju maklo odjednom). Ubijaju ih 6 bez sejva, eldrad i avengeri ubiju squad do kraja. Squad manje, nema sejvova.

Turn 4 - Assault squad koji je upravo stunnao fire prismu se nalazi iza nje i koristi ju kao stit. War walkeri se uspijevaju pozicionirat (move through cover!) tako da ih vide vise od pola i opalit salvu. Wipeout cijelog squada bez sejvova.

Turn 5 - war walkeri imaju storm shield librariana u terminator oklopu u rangeu, opale rundu i daju mu 6 inv save wounda. Librarian umire, Eldrad konacno vise ne vidi blizu sebe psychic hood da mu cancela powere svaki potez.

Turn 6 - war walkeri dolaze u range pucanja po teleportiranim terminatorima. 6 woundova, terminatori uspiju sejvat 2, 4 manje (medju ostalim i sergeant). Ostatak umire od kombiniranog pucanja drugog dijela vojske. Terminator squad manje.

Ukupno, igrali smo na mapi sa stvarno puno covera (daleko vise nego stolovi na turnirima) a walkeri su i dalje uspjeli zaobici i proci kroz dovoljno stvari da uvijek ulove nesto nespremno i van covera. 36" range JAKO pomaze, kao i move through cover.
U cijeloj partiji nista nije pucalo po njima jer se uvijek na putu svim heavy weaponima naslo neko eldarovsko vozilo, ili vyper, ili prisma ili serpent. Ili jednostavno teren. A walkeri su dovoljno visoki da pucaju preko svega i zaobidju dovoljno covera prema svojoj meti.
Svaki potez su reliably ubili svoju metu kad je trebalo (za razliku od scatter lasera u ostatku vojske koji su radili nista, nista, nista i onda wrecked, explodes).

Overall verdict - walkeri se lagano uniste ali nisu toliko presupi da bi plakali oko njih. Treba ih pametno voditi (i ostatak vojske oko njih) tako da se blokiraju fire lanesi protivnickim heavy weaponima i te weapone treba prve onesposobiti (kao i s bilo kojom mechdar listom), a ostaviti slobodne fire lanese prema meti walkera (sto nije bed s brzim eldar vozilima. Ako to napravite, war walkeri sa star cannonima ce zasigurno pocistiti sto god pogledaju, bili to monstrous kreature, lako oklopljeni transporteri, MEQ, TEQ ili characteri. Kad pucate u cover su ok, van covera metu pod sa svime. Znaci malo pameti i koliko ja vidim star cannon walkeri su mi do sada najdrazi unit u eldar vojsci po efikasnosti. Well, oni i fire dragoni.
Back to top Go down
Tomo
Addictive

PostSubject: Re: Eldar war walkeri i starcannon...   Fri Feb 10, 2012 9:58 am

Vrlo detaljno je to napisano svaka čast na trudu, nego kad ćeš ti biti tu u Os da odemo na neku kavu pa da se upoznaš sa članovima kluba?
Back to top Go down
Vorheart
Spammer

PostSubject: Re: Eldar war walkeri i starcannon...   Fri Feb 10, 2012 10:43 am

Ovaj vikend sam u Zg, al ajd probam sljedeci vikend koji sam u Osijeku doc. Smile
Ako do tada slozim magnetske baze na trupama, tko zna, mozda i s njima dodjem. Smile))
Back to top Go down
mephetran
Certificirani lingvist

PostSubject: Re: Eldar war walkeri i starcannon...   Fri Feb 10, 2012 11:56 am

To bi bio superiška da, samo pazi da poslije ne ostavis te baze negdje u birtiji Smile

zezam!

Spammer

PostSubject: Re: Eldar war walkeri i starcannon...   Fri Feb 10, 2012 12:06 pm

I treba!!! Kad sam biser pa ostavljam pola vojske po gradu. XD
Jao... bar ce me sad drzat da takvu glupost ne ponovim uskoro.
Back to top Go down
Vorheart
Spammer

PostSubject: Re: Eldar war walkeri i starcannon...   Fri Mar 02, 2012 3:08 pm

Iskustva nakon nekoliko partija sa War Walker Starcannon squadronom

Ovo je bolesno. Point for point konzistentno rade vecu stetu od dvije fire prisme, za otprilike isto bodova kao dvije naked prisme. Protiv neke horde vjerojatno ne bi bili jednako dobri, i nemaju tu mobilnost ni range, al stvarno su dobri.

Npr scena od jucer - igramo 1500 pts 1v1v1
Space Marines vs Necrons vs Eldar

Mission
Misija je capture an artifact (sredina stola) and bring it to your objective (po jedan na pola puta izmedju sredine i ruba stola prema svakoj od deploy zona). Artefakt se mice kao model u squadu, moze ga se pokupiti ako je netko iz scoring squada na pocetku svoje movement faze u base-to-base sa njime, i nema ulaska u transport sa artefaktom.

Deploy
Dawn of War - Dvojica deploy u kutevima na jednoj strani, treci deploy na sredini stola preko puta njih = svi u trokut. Additional mission rule je nema deployanja unutar trokuta objectivea tako da smo svi na bar 12" od artefakta na pocetku.

Necron je dosao sa CC vojskom:
- named character overlord u bargeu koji dodje sa onim drugim koji teleportira nekrone, taj drugi u squadu sa lychguardova sa shieldovima
- lord sa 6 wraithova, 3x pistol, 3x coils, mindshackle scarabs
- 7 scaraba
- 2x warrior squad sa cryptecima (S8 AP2 36" shot svaku rundu)

Marinac sa medium range shooting vojskom:
- Librarian (terminator, nullzone, force weapon) sa 8 terminatora (cyclone launchers)
- assault cannon dreadnought
- Vindicator
- Whirlwind
- 2 x Speeder (multi melta?, cyclone launchers)
- 2x10 man tactical squads, melta, plasma, combi melta, sve u 2 rhinoa

Mech Eldar:
- Eldrad
- 2x Fire prism (holo fields, spirit stones)
- 3x War Walker (Starcannon, Starcannon)
- 3x Vyper (Shuriken Cannon, Shuriken Cannon upgrade)
- 2x Wave serpent (Bright lance jedan, EML drugi, SS oba), svaki nosi po 5 dire avengera

Prvi potez dawn of war, marinac deploya rhinoa na 12" od artefakta, nosi 10 man tactical squad, igra prvi.
Necron deploya 2x warrior squad u sredini svoje deploy zone na ~24" od artefakta.
Eldar pocinje off the table, War Walkeri u rezervi, outflank.

Marinac prvi dolazi sa svim ostalim na stol, rhino ide naprijed i iskrcava pjesadiju doslovno na artefakt. Pucanje ne napravi nista pametnog jer je night fighting.
Nekron igra drugi i dolazi sa svim preostalim na stol. Lord i wraithovi jure naprijed na turbo boost, sve ostalo ih prati pjesice. Nista u shooting fazi.
Eldar dolazi sa svime na stol (osim outflanking War Walkera). U shooting fazi imobiliziram centralnog rhinoa. Sve ostalo fula zbog night fightinga ili uzasne balistike.

Drugi krug nekron solar pulseom produzuje night fight za jos jedan potez.
Marinci skupljaju artefakt i povlace se iz heavy terena prema svom objectiveu. Sve napreduje prema njima, drugi rhino iskrca pjesadiju i u kombinaciji s imobiliziranim rhinom preprijeci nekronima prilaz artefakt squadu. Pucanje ne napravi skoro nista (jedino whirlwind je woundao lorda s wraithovima).
Nekroni idu naprijed sa bargeom, lord sa lychguardovima se teleportira odma kraj bargea i rastrce da nisu bas na gomili, to dvoje ide prema terminatorima polako. Lord sa wraithovima chargea artifakt squad i ubija skoro sve, ostaju sargeant i melta zivi.
Eldar war walkeri dolaze na stol u outflanku, i to odma kraj nekronse deploy zone. Ubijaju 5/7 scarab baza i ostanu stajat na svega par incha od trupa. Prizme pucaju na centralni assault izmedju nekrona i marinaca, ali nis pametno se ne desi. Doom pada na Wraithove. Vyperi ubijaju jednog speedera, unistavaju assault cannon na dreadnoughtu.

Treci krug marincima uspije nullzone koji zahvaca skoro sve bitno na stolu. Whirlwind i vindicator gadjaju lychguardove, ubiju 3, ali se svi vrate nakon reanimationa. Terminatori chargeaju u CC s Wraithovima, i zbog dooma ubiju 4/6 wraithova. Lord i wraithovi padnu leadership i bjeze, sergeant (jedini prezivjeli iz troop squada, i jos uvijek s artefaktom u ruci) ih sustigne i masakrira. Nekroni su vidljivo demoralizirani ovim potezom i krive jednako marince s power fistom i nullzonom koliko i eldare i njihov doom.
Nekron overlord chargea iz bargea i stunna vindicatora, lychguardovi chargeaju speeder i stunnaju ga, oba troop squada pucaju po war walkerima u backyardu, imobiliziraju jednog (automatski wreck zbog squadrona) i shakenaju druga dva. Slijedi charge na njih sa 10 wariora i 2 kripteka plus scarabi. U spektakularnom dvoboju warriora (S4 WS4 A1) i eldarovskih walkera (S5, WS3, A2) padne jedan wound na scarabu, jedan walker izgubi 1 armor ali nsita se ne desi na AP, jedan warrior umre. Nekroni izgube fajt, jedan warrior squad pada leadership i bjezi sa stola.
Eldar turn 3, prisme ubiju terminatora i par marinaca u drugom squadu, vyperi ubiju whirlwind launcher, avatar faila woundat fusion gunom na BS6 obicnog samog sergeanta s artefaktom, pa ga chargea, ubije, i konsolidira se odma kraj terminatora. Terminatori dobiju doom. War walkeri ubijaju scarabe, ostaju u fajtu s jednim warrior squadom.

Turn 4 su marinci ukrcali preostali troop squad u rhino i krenuli prema ispustenom artefaktu, ali je rhino zapeo odma na startu pa je od svega bilo jedno veliko nsita. Terminatori pucanjem ne rade apsolutno nista avataru (sve fulalo ili sejvano). U chargeu ga ubijaju zbog uspjesnog nullzonea (mislim da je nullzone uspjesno prosao 3d6 leadership test valjda svaki krug O_o). Vindicator fula lychguardove.
Nekron lychguardovi unistavaju zapeli transport i pjesadija ispada sa strane. Overlord se ukrca nazad u barge i puca, ali nista pametno se ne desi.
Turn 4 eldar wave serpenti jurisaju na artefakt turbo boostom, u procesu tank shockaju marince (sergeant faila death or glory i umre) i terminatore koji odluce da je bolje maknut se nego riskirat. Vyperi turbo boostaju i blokiraju sve linije kretanja prema eldar rampama na transportima. War walkeri se tuku sa trupama. Warrior umre ali se vrati. Prisme tradicionalno fulaju sve sto je pucalo. Vyperi fulaju apsolutno sve. 20 shotova od 20 skupa sa guide i doom su napravili ravno nista. Ni jedan jedini save roll se nije desio. O_o

Turn 5 marinac wrecka oba moja transporta, nekroni chargeaju gungulu i ubiju sve osim eldrada koji skoro pa solo ubije lorda (dao mu je dva wounda), eldrad faila leadership i krene u povlacenje. Dreadnought se vuce kroz heavy terrain. Vindicator imobilizira barge.
Nekroni ubijaju ostatak od tactical squada marinaca, fajt sa walkerima se nastavlja nerijeseno.
Eldrad u povlacenju gadja nekron lorda u ledja, i regrupira. Vyperi ubijaju lorda i dreadnoughta, ali tu je reanimation. Prisma gadja nullzone overlorda, i skoro ga instant killa (rollao je 3+ inv i uspio). Walkeri se tuku.

Turn 6 - game goes on!
Marinac chargea lychguardove, ali kolosalno pogine u procesu cijeli squad (S5 power weaponi na lychguardovima su I2, terminatori I1). Vindicator skida top na prizmi.
Nekroni pojedu sva vozila na sredini osim vypera, tamo su sad jedino lychgurdovi s lordom u fajtu s Eldradom. War walkeri ubijaju nekron squad konacno.
Eldar prisma ramma head on vindicatora i unisti ga u eksploziji. Prismi nista. War walkeri propucaju overlorda, ali ovaj prezivi ipak.

Rezultat na kraju - marinac kompletno pociscen. Nekroni imaju imobilizirani barge, overlorda, lorda, i par lychguardova, eldari imaju prizmu s topom, prizmu bez, 3 vypera i 2 war walkera. Eldrad je car ali na kraju ipak pogiba.

War walkeri su bili stvarno jako korisni i dobri i nekronu u biti singlehandedly ubili sve trupe i scarabe i potpuno zaustavili ikakvu sansu da dobije partiju. Imho, predobra upotreba za 240 bodova.
Back to top Go down
Caradryhel
Slightly Annoying Lurker

PostSubject: Re: Eldar war walkeri i starcannon...   Tue Jun 19, 2012 4:25 pm

walker su bog i batina sta se pucanja tice. jedina stvar kod njih je da moras odabrat oruzije koje smatras najboljim protiv protivnika koji te ceka.

ja sam u ovoj novoj isto gadno razocaran starcannonima,.. i nisam ih puno koristio...a igro sam isto samo jednom,.. protiv janosa sa tiranidima i tu bas nema smisla stvaljat ih. ali imo sam 3 walkera sa laserima. i recimo da smo proveli ukupno 20-tak minuta minimum u raspravi dali je to tako po pravilima da ja imam 30000,6765433 pucnja i da to mogu rerolat ako im bacim spell i zasto je to moguce i da to tako nije uredu itd ... Smile

oni su unit koji ako se adekvatno naoruzan moze napraviti tocno 1 "wipeout" na bilocemu u citavoj igri. dakle na sta god da krenes pucat sa 3 komada ubit ces to.

jedino je isto tako da ako se bilosto od neprijatelja koncentrira na njih onda se i njih moze isto tako wipe-out-at u jednoj rundi... imaju jedan od najvecih mogucih damage outputa u igri,... ali nemogu primiti puno i lako zaginu.

prizme s druge strane meni osobno sve do ove nove edicije nisu bili nizasto.... das xy bodova za 1 obicni pucanj. je da, pucanj je lud i jak ali je idalje samo JEDAN. sad kad se mogu spajat zrake mi se to cini malo poboljsanim, ali mi fali tu opcija da se spaja 3 prizmu u nesto jos zanimljivije,....

uglavnom: ako sa walkerima uspijes ukloniti ono sta je njima najvece prijetnje (dakle long range paljbu na njih) oni sami dobivaju partije, jer u 6 kruga ubiju 6 stvari, od kojih su barem 3 nesto bitno i skupo... Wink ...

Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Eldar war walkeri i starcannon...   

Back to top Go down

Eldar war walkeri i starcannon...
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» 1000 pt Eldar list
» Eldar Pathfinders
» Eldar Falcon Grav Tank Question #1
» new dark eldar stuff
» Eldar stuff for spearhead.