Wargaming forum - Fantasy - 40K - FoW - Infinity - Warmahordes

HomeFAQRegisterLog in

Share | 

Subota 19.02.2012. - Empire vs. TK; Empire vs. Dwarfs; Tyranids vs. Eldar

Go down 
AuthorMessage
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Subota 19.02.2012. - Empire vs. TK; Empire vs. Dwarfs; Tyranids vs. Eldar   Sun Feb 19, 2012 11:52 am

Tyranids vs. Eldar
Napeta partija. Bilo je krvavo. Na kraju pobjeđuju bube.

Empire vs. TK
Pobjeda za TK pošto sam predao oko četvrtog kruga da se ne odugovlači.
Šta sam naučio iz ove partije:
-chariotima ne treba dopustit da naprave charge, pomeli su odma unit knightova sa svojih 100000 impact hitova
-empire ima super artiljeriju, zahvaljujući topovima dvije sfinge nisu doživjele da vide combat iako jedna je ostala na stolu duže od jednog kruga, handgunneri isto pomogli. Hierotitan je poživio malo duže, dok nije ušao u range Hellblasteru, što nas dovodi do...
-hellblaster volley gun je čudovište, bez toga se ne ide nikuda Shocked
-master engineer zlata vrijedi, samo da stoji kraj mašine. spasio mi je hellblaster dvaput u partiji

Empire vs. Dwarfs
Minor victory za empire.
-i ova partija je bila obilježena empire artiljerijom, u prvom krugu padaju sve dwarfovske war mašine. Da su dwarfovi igrali prvi tho...
-hellblaster ponovo dominira, vlastoručno devastira cjeli jedan poveći blok dwarfova
-žirokopter se također pokazuje kao ubojit, praktički sam rješava cjeli unit greatswordova
-anvil opet radi čuda na ancient power

Za detaljnije komentare očekujem da oni koji su igrali daju svoje mišljenje...

AP HMG is a magical HMG that makes a Gecko out of a Jotum.
-Rejn

Well that's bullshit, and you're bullshit, and your whole army is bullshit, and this whole table is bullshit, except for my side, which is balanced.
Back to top Go down
Vorheart
Spammer

PostSubject: Re: Subota 19.02.2012. - Empire vs. TK; Empire vs. Dwarfs; Tyranids vs. Eldar   Sun Feb 19, 2012 12:56 pm

Quote :
Tyranids vs. Eldar

Noooooooooooooooooooooooooooo! Sad
Back to top Go down
Joe
Lepe su ti figure!

PostSubject: Re: Subota 19.02.2012. - Empire vs. TK; Empire vs. Dwarfs; Tyranids vs. Eldar   Sun Feb 19, 2012 1:55 pm

sa dwarf strane... okrutnost na maksimalnoj razini.. empire si je sluzbeno dodao chapter u book of grudges. unistiti sva 3 topa odmah u prvom krugu me skoro rasplakalo =(

warriori su nazalost podlegli skoro savrsenom rollu na hellblasteru, hammereri su odradili zvjerski posao na kraju, lord je pregazio 2 challengea, a runelord je lupao po anvilu ko da bubnjeve svira i mlatio ancient powere (ignoriram jedan miscast), mineri su kao inace odradili svoj posao, a zirokopter se je toliko pristojno ponasao da sam mu odlucio kupit sladoled
mislim da mi je najveca greska bio los deployment cannona - da sam ga povukao maaalo nazad ne bi ga hellblaster pogodio, nisam napravio reform na vrijeme, a ni thundereri nisu bili zapanjujuci taj dan, a da sam najavio ancient power u zadnjem krugu ne bi se ni onih par handgunnera brojali na kraju igre.. al eto, nisam htio jos jednom izazivat rune Razz
sve u svemu napeto i zabavno, svatko je nesto novo naucio Very Happy
Back to top Go down
Joe
Lepe su ti figure!

PostSubject: Re: Subota 19.02.2012. - Empire vs. TK; Empire vs. Dwarfs; Tyranids vs. Eldar   Sun Feb 19, 2012 2:16 pm

OGROMNA greska sa moje strane...
Rune of Brotherhood - May deploy in a unit of Rangers or Miners as if having the Scout or the Underground Advance rule

runa ne daje da automatski ti uniti dodu u igru - nego da se taj model ubaci u igru zajedno s njima

greska je dosla jer nisam citao opis rune u knjizi nego u army builderu :S
prema opisu u builderu malo nejasno zvuci jer ne pise "may be deployed in a unit" pa sam shvatio kao da onaj koji ima tu runu moze obavit deployment.

ispricavam se svakom ubijenom modelu u proslim partijama. nece se ponovit.
Back to top Go down
Tomo
Addictive

PostSubject: Re: Subota 19.02.2012. - Empire vs. TK; Empire vs. Dwarfs; Tyranids vs. Eldar   Sun Feb 19, 2012 3:05 pm

Fenris wrote:

Empire vs. TK
Pobjeda za TK pošto sam predao oko četvrtog kruga da se ne odugovlači.
Šta sam naučio iz ove partije:
-chariotima ne treba dopustit da naprave charge, pomeli su odma unit knightova sa svojih 100000 impact hitova
-empire ima super artiljeriju, zahvaljujući topovima dvije sfinge nisu doživjele da vide combat iako jedna je ostala na stolu duže od jednog kruga, handgunneri isto pomogli. Hierotitan je poživio malo duže, dok nije ušao u range Hellblasteru, što nas dovodi do...
-hellblaster volley gun je čudovište, bez toga se ne ide nikuda Shocked
-master engineer zlata vrijedi, samo da stoji kraj mašine. spasio mi je hellblaster dvaput u partiji

Pošto sam se borio na nepozatom travnatom terenu a ne pješčanom tumbkingovskom mogu samo reći ovo :

Back to top Go down
Caradryhel
Slightly Annoying Lurker

PostSubject: Re: Subota 19.02.2012. - Empire vs. TK; Empire vs. Dwarfs; Tyranids vs. Eldar   Sun Feb 19, 2012 3:34 pm

Vorheart wrote:
Quote :
Tyranids vs. Eldar

Noooooooooooooooooooooooooooo! Sad

ne brini ,... bube su bacale kocke, predale partiju u 3 krugu, pa zbog tehnikalije dobili kao parriju,.. Wink

nakon bitke zivo na stolu:

bube:
hive gurad (netaknut - jer sam se bavio tom tehnikaliom;))
1 termagant unit od 1 tarmaganta
1 termagant unit od 4 termaganta
= ta dva "unita" drze one tokene
1 termagant unit na drugom kraju stola panikovan

eldar:
Eldrad
farseer
9 pathfindera
Wraitlord
3 vibrocanona
2 vypera
3 warwalkera
1 wraithguard(bilo ih je 3)

Smile - tako da,... za prvu partiju nakon godina i godina apsitnecije i nove edicije itd,.. je proslo fenomenalno za eldare Smile Wink

Back to top Go down
Caradryhel
Slightly Annoying Lurker

PostSubject: Re: Subota 19.02.2012. - Empire vs. TK; Empire vs. Dwarfs; Tyranids vs. Eldar   Sun Feb 19, 2012 4:16 pm

eh da,... al evo imam vec i par pitanja, pa ti mozda ko eldar bi mogo znat odgovor na njih:

1. dali eldrad moze mind-war-atdva razlicita targeta??
dakle mind war na carnifex-a, pa poslje toga jos jednom ali na tervigona il tak nekak?

2. dali war walkeri mogu normalno pucat kad hodaju? nismo imali rulebook pa je nastalo dosta cudjenja oko toga da imam 24 S6 AP 6 shoot koje mogu re-rollat to hit (sa guide-om) .. hihihi

3. dali wraitlord moze hodat normalno, upalit oba writmountana flamera, puknit roketlauncher i assaultat ?

- napomena za bubu:
"If a tervigon is slain evry termagant brood witin 6" suffers 3D6 S3 hits! Smile

Smile

Back to top Go down
mephetran
Certificirani lingvist

PostSubject: Re: Subota 19.02.2012. - Empire vs. TK; Empire vs. Dwarfs; Tyranids vs. Eldar   Sun Feb 19, 2012 4:38 pm

ja sam sastavio tvoju listu iz pamćenja u army builderu pa je debelo preko 1800 bodova bilo Smile

wraithsight nisi bacao
nemos mindwarat razlicite target
Q. Which Eldar psychic powers are psychic shooting
attacks? (p28)
A. Destructor, Eldritch Storm and Mind War (though
they include a few exceptions to the normal shooting
rules, as specified in their description)

Q. Can vibro cannons affect targets out of line of
sight? Friendly units? Units locked in combat? (p45)
A. Yes, they are rather indiscriminate weapons.

Slightly Annoying Lurker

PostSubject: Re: Subota 19.02.2012. - Empire vs. TK; Empire vs. Dwarfs; Tyranids vs. Eldar   Sun Feb 19, 2012 9:09 pm

evo preracuno sam jos jednom,. i priznajem da sam "presisao",.. .. ukupan broj bodova: 1780. dakle 30 boda. sjebo sam se za warlocka,.. onog sto je pratio wraitguard. njega nisam racunao,.. on je 40 boda...

wraithsight ne moras testat samo kad nema psykera u blizini. bilo ih je uvijek u blizini. mozda je zadnji moj krug u mom movementu wraithlord izasao iz range-a od farseer-a. al do tad je uvijek bio u range-u. wraithguard takodjer Wink

naravno da vibrocanon hitta "teoretski" i moje. ali mojih nije bilo nijednom na crti koju sam povlacio. na to sam izricito pazio Smile . zato su vibro canoni i stajali s druge strane stola od npr. mojih gardista,.. Wink

a za mind war,.. ja sam i dalje duboko uvjeren u savrsenstvo eldrada, i da on moze ako sa staff-om radi dodatni spell odnosno 2 puta mindwarat hoce, da moze jednom "pucat", pa onda jos jednom "pucat", ko da nije ni pucao.... iako se ovdje slazem sa time da je vrlo vjerovatno, da to u taj detalj mozda nije uzet u obzir kod njega i da onda on to tako ipak ne moze, .. zbog propusta u glupim pravilima Smile Smile al ionak to nismo ni radili Smile

Smile

Back to top Go down
mephetran
Certificirani lingvist

PostSubject: Re: Subota 19.02.2012. - Empire vs. TK; Empire vs. Dwarfs; Tyranids vs. Eldar   Sun Feb 19, 2012 9:39 pm

Ma nema problema nikakvih:D

Sve je to dobra zajebancija, ali ubuduce ab listu Smile

Spammer

PostSubject: Re: Subota 19.02.2012. - Empire vs. TK; Empire vs. Dwarfs; Tyranids vs. Eldar   Sun Feb 19, 2012 9:56 pm

Caradryhel wrote:
eh da,... al evo imam vec i par pitanja, pa ti mozda ko eldar bi mogo znat odgovor na njih:

1. dali eldrad moze mind-war-atdva razlicita targeta??
dakle mind war na carnifex-a, pa poslje toga jos jednom ali na tervigona il tak nekak?

2. dali war walkeri mogu normalno pucat kad hodaju? nismo imali rulebook pa je nastalo dosta cudjenja oko toga da imam 24 S6 AP 6 shoot koje mogu re-rollat to hit (sa guide-om) .. hihihi

3. dali wraitlord moze hodat normalno, upalit oba writmountana flamera, puknit roketlauncher i assaultat ?

- napomena za bubu:
"If a tervigon is slain evry termagant brood witin 6" suffers 3D6 S3 hits! Smile

Smile

Aj po redu -

1. Ne. Eldrad za bilo koji shooting power skipa shooting phase (a i nije fleet ako to izadje ikad). Tako da njegov staff koristi samo na pocetku poteza za fortune, doom ili guide x2.

2. O da. To im i je poanta. I da, Scatter Laser War Walkeri su SCARY!!! Smile)))
I trebaju bit za to sto su u CC katastrofa i imaju samo AV10, a u squadronu te ubiju 4,5,6 na damage tableu.

3. Wraithlord kao i druge platforme moze koristit 2 weapona po potezu. Flameri makar bili wrist mounted bi bili jos dva, tako da ak pucas rocket launcher, smije bit samo jedan flamer. Assaultat moze normalno nakon pucanja, jedino nije fleet.

A ovo sto kazete za vibro cannon, to je jedan unique weapon u eldar codexu i wh40k opcenito. Cijela baterija rolla to hit, a makar samo jedan pogodi automatski su svi pogodili. Tako da unatoc BS3 imate 7/8 sanse za pogodak. A tek kad pogodi kazes od kuda do kuda ide linija - i moze ici od bilo kojeg vibro cannona u bilo kojem smjeru, 36". Tako da je vrlo lako namjestit veliki broj protivnickih unita i nijedan svoj ispod. I onda bude svasta. Smile)

I da, pogledaj u codexu opise powera - eldar codex je vrlo dobro opisan i tocno pise sto se kada moze i pod kojim uvjetima i cijenom. Shooting poweri su once per turn ukupno, bio to farseer sa spirit stones ili eldrad. Nazalost. Sad
Back to top Go down
Caradryhel
Slightly Annoying Lurker

PostSubject: Re: Subota 19.02.2012. - Empire vs. TK; Empire vs. Dwarfs; Tyranids vs. Eldar   Mon Feb 20, 2012 10:11 am

Smile)

hm,.. al to za eldrada ima da jos iztrazim Smile - nigdje to ne pise. Smile

mindwar je psycic shooting. to pise. use it instead of fiering a weapon isto pise. itd,..

a kod staff-a od eldrada pise: if he is not in an assault he may cast a third spell. whichmay be a spell he has already used. ..

mora to moci! Smile
Back to top Go down
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: Subota 19.02.2012. - Empire vs. TK; Empire vs. Dwarfs; Tyranids vs. Eldar   Mon Feb 20, 2012 10:40 am

Caradryhel wrote:
Smile)

hm,.. al to za eldrada ima da jos iztrazim Smile - nigdje to ne pise. Smile

mindwar je psycic shooting. to pise. use it instead of fiering a weapon isto pise. itd,..

a kod staff-a od eldrada pise: if he is not in an assault he may cast a third spell. whichmay be a spell he has already used. ..

mora to moci! Smile

Ne može. Rulebook kaže da ne možeš ispalit dva psychic shootinga makar možeš ispalit inače dva powera. Jedina iznimka je ako bi mogao ispalit dva ranged weapona, onda možeš umjesto drugog weapona drugi psychic shooting. Tako da eldrad može ispalit 1 psychic shooting, jedan drugačiji power, i onda ili ponovit taj drugi power ili iskoristit neki treći koji nije psychic shooting.

-Rejn

Well that's bullshit, and you're bullshit, and your whole army is bullshit, and this whole table is bullshit, except for my side, which is balanced.
Back to top Go down
Kalde
Kamen Spoticanja

PostSubject: Re: Subota 19.02.2012. - Empire vs. TK; Empire vs. Dwarfs; Tyranids vs. Eldar   Mon Feb 20, 2012 6:20 pm

Bez brige Joe, Empire sad ima eternal grudge na Anvil of War Mad
Za 388 bodova imaš 3 2d6 napada bez line of sighta koji još prepolovljavaju movement?!? Onaj jedan unit konjanika cijelu partiju nije prišao tvojim snagama jer je dobio 2 puta Anvilom u glavu Rolling Eyes

Glavna stvar koju sam naučio iz partije je da se dwarfove ne može ubiti. Mora ih se raznijeti. Što veći Buuuum! to bolje Smile
Da nisam uzeo 3 Master Engineera za sve 3 war mašine, dwarfovi be me pregazili ko crva. Prvi krug:
Volley gun - missfire -> reroll -> mrtvi dwarf top
Cannon - missfire -> reroll -> mrtvi dwarf organ gun
Cannon - ajd ovaj je pogodio od prve -> mrtvi dwarf top

To je prisililo Joe da krene na mene i dalo mi jos 3 kruga da tucem artiljerijom po njemu jer ga drugčije ne bih ni mogao ubiti. U CC im nisam radio ništa, kao da mlatiš metlom po zidu Sad
Jedino je prist na konju sa championom uspio overranati jedan pa zatim i drugi unit thunderera. I to je to. War mašine su odradile sav ostali posao.
Ajd dobro, nisam pravedan. Blok od 45 helbadira je izdržao 3 kruga protiv hammerera bez da su se razbježali u combat rezoluciji zbog većeg broja rankova.

Sve u svemu, jako poučna partija. Zaključak? We need more Boom!
Dino, složi taj Mortar, trebat će nam još lol!

Certificirani lingvist

PostSubject: Re: Subota 19.02.2012. - Empire vs. TK; Empire vs. Dwarfs; Tyranids vs. Eldar   Mon Feb 20, 2012 6:27 pm

Vidim Kalde u budućnosti uzima ogreta, oni jebeno nose topove u rukama, nuff said

Salt Elemental

PostSubject: Re: Subota 19.02.2012. - Empire vs. TK; Empire vs. Dwarfs; Tyranids vs. Eldar   Mon Feb 20, 2012 6:47 pm

mephetran wrote:
Vidim Kalde u budućnosti uzima ogreta, oni jebeno nose topove u rukama, nuff said

I da ne spominjemo da imaju chariot-cannon koji ima move AND fire, S10 grapeshot i baca dviije kocke za bounce pa uzima najveću... Shocked

-Rejn

Back to top Go down
mephetran
Certificirani lingvist

PostSubject: Re: Subota 19.02.2012. - Empire vs. TK; Empire vs. Dwarfs; Tyranids vs. Eldar   Mon Feb 20, 2012 6:52 pm

i swear...da ne igram orkove i gobline...

Salt Elemental

PostSubject: Re: Subota 19.02.2012. - Empire vs. TK; Empire vs. Dwarfs; Tyranids vs. Eldar   Mon Feb 20, 2012 6:55 pm

Heheh, da, a za razliku od O&G Ogrei su mala vojska. Oko 40 modela bude na 2500 bodova.

-Rejn

Back to top Go down
Joe
Lepe su ti figure!

PostSubject: Re: Subota 19.02.2012. - Empire vs. TK; Empire vs. Dwarfs; Tyranids vs. Eldar   Mon Feb 20, 2012 8:02 pm

dobro bi dosli ogri.. ogri su ZA KON
Back to top Go down
Vorheart
Spammer

PostSubject: Re: Subota 19.02.2012. - Empire vs. TK; Empire vs. Dwarfs; Tyranids vs. Eldar   Mon Feb 20, 2012 8:53 pm

Ja bi reko da svakom loncu ima poklopac, tako da garant ogrei imaju neki fini AOE ili multi hit model pa se rijese swarm problema ako tako dizajniraju listu.

Obzirom da nisam tako whfb, zna tko pravila za ogree da pomogne? Razz
Back to top Go down
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: Subota 19.02.2012. - Empire vs. TK; Empire vs. Dwarfs; Tyranids vs. Eldar   Mon Feb 20, 2012 9:25 pm

Vorheart wrote:
Ja bi reko da svakom loncu ima poklopac, tako da garant ogrei imaju neki fini AOE ili multi hit model pa se rijese swarm problema ako tako dizajniraju listu.

Obzirom da nisam tako whfb, zna tko pravila za ogree da pomogne? Razz

Pa nemaju baš AOE ali rade impact hitove kad chargeaju, to je valjda usporedivo. A inače svaki ogre je multi wound model sam po sebi Smile

-Rejn

Back to top Go down
Joe
Lepe su ti figure!

PostSubject: Re: Subota 19.02.2012. - Empire vs. TK; Empire vs. Dwarfs; Tyranids vs. Eldar   Mon Feb 20, 2012 9:26 pm

tis an ogre. nuff said.
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Subota 19.02.2012. - Empire vs. TK; Empire vs. Dwarfs; Tyranids vs. Eldar   

Back to top Go down

Subota 19.02.2012. - Empire vs. TK; Empire vs. Dwarfs; Tyranids vs. Eldar
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Age of empire 9.9.9 --Reliable strong move book : Terminator Series
» Byzantines (Byzantine Empire)
» Turks (Seljuk Sultanate and Ottoman Empire)
» Age-of-Empire-13.4.5
» Marvel Legends 2012!