Wargaming forum - Fantasy - 40K - FoW - Infinity - Warmahordes

HomeFAQRegisterLog in

Share | 

Infinity terrain, Mass Effect 2 style

Go down 
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Vorheart
Spammer

PostSubject: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Thu Mar 08, 2012 11:22 am

Ono sto mislim napravit je nesto u stilu Horizon kolonije iz Mass Effecta 2. Evo kako izgleda osnovni building block:

https://redcdn.net/ihimizer/img402/1365/2011030900001i.jpg

Ovi 'kontejneri' dolaze u duljinama 2,3,4,5 i vise segmenata. Neki od segmenata imaju vertikalni izrez na isturenoj stranici koji onda izgleda kao prozor ili vrata (najcesce prozor). Na ravnim stranicama su najcesce sliding doors. Dalo bi se napraviti da se krovovi mogu podici ili na drugi nacin doci do figurica unutra a bez da je to neka frka. Spajanje bi ispalo jako modularno - jednostavno se slazu jedni na druge i dodaju walkways izmedju.

Zasad mi naprije pada na pamet kapafix ploca (karton/styro/karton) iako bi engraved plastika bila vjerojatno bolji izbor (ali mda, bas imam pristup necem sto radi engraving u plastici... mos mislit).
Za male crate-ove bi koristio mouldove i napravio ih cijelu hrpu.
Za walkways/stairs jos ne znam tocno sto bi, al nesto cu valjda smislit. Plasticard?

Ideja za glavne kontejnere za sada:
- izrezati support beams od kapafixa ili XPSa (jeftinije)
- na hammeru isprintati glavne crte po kojima se reze i lijepi (kao oni papirni tereni)
- zalijepiti kapafix i hammer zajedno da se dobije cvrstoca
- od drugog hammera izrezat slicno kao u prvom slucaju, ali bas izrezat sve ploce i zalijepit = ovo ce ostavit grooves po modelu
- sve pospricat drvofixom da vise ne upija vodu i dobije dodatnu cvrstocu
- washat model da wash udje u sve groovese.
Back to top Go down
mephetran
Certificirani lingvist

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Thu Mar 08, 2012 1:50 pm

ja vec dugo razmisljam kako napravit te catwalkove i mostice...plasticart bi bio idealan. U osijeku smo osuđeni na neimaštinu s materijalima.

Scotty Pippen

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Thu Mar 08, 2012 3:23 pm

i to tešku neimaštinu. ubio bi da imamo kapafix ovdje u osijeku. iako nije bas cjenovno pristupacan ali dusu dalo za izraditi neku gradjevinu...

Caradryhel
Slightly Annoying Lurker

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Wed Mar 14, 2012 2:45 pm

trebate kapafix? budem ja nabavio, mozda i đaba Wink Smile samo me sjetite ovih dana da nazovem svog dealera kad mi objasnis koji i kakvi i koliko Smile
Back to top Go down
daNba
Scotty Pippen

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Wed Mar 14, 2012 7:22 pm

5mm debljine bi bio idealan, po mogucnosti crni (ali to tako nije uvjet, moze bit i lift roza, prespreja se).

količina, kolko god da moš izmudrovat neće biti previše...

Vorheart
Spammer

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Wed Mar 14, 2012 11:21 pm

E ovako, ima puno novosti. Very Happy

Za pocetak, odlucio sam potpuno preskociti koncepciju sa hammerom. Bit ce sve u XPSu. Uzeo sam jucer 7mm XPS, bio je 4m^2 za 140kn sto nije jeftino, al jbg, 18kn po ploci 0.5x1m i nije tako strasno. Sad izradjujem stolni rezac za njega koji moze raditi rezove pod kutevima koje namjestim i ima vodilice za plocu koju reze tako da svi rezovi ispadnu potpuno jednaki i precizni. Ako nekog zanima poslikam dijelove za konstrukciju i napajanje, opisem postupak i zalijepim negdje tutorial. Mislim da ce me hot wire rezac sa napajanjem i svime izac ~140kn na kraju, sto je ok za ovo.

E sad, umjesto onog prvog opisa idu samo ploce od 7mm xps-a, izrezane tako da dobijem sve za konstrukciju gotovo. Rezat cu ukupno tri razlicite sirine traka (2, 3, 8cm), s tim da su rubovi XPSa pod 67.5 stupnjeva uzduz trake (pa kad se dva ovakva spoje tvore tocno 45 stupnjeva kut za osmerokutni tunel). 3cm su vertikalne stranice, 8cm strop i pod, 2cm su spojevi ova dva. Ukupna visina zgrade ispadne ~6cm, od cega 4.6cm visina za figurice unutra. Jel to dosta za infinity? Ako nije, lako povecam za koliko treba.
Strop se moze podici i naslanja se na dvije uzduzne stranice pod kutem, te na zavrsnu i pocetnu cijelom njihovom duljinom (pokazem nacrte kad ih negdje uploadam). U svakom slucaju, ovo bez problema nosi i TAGove i nekoliko metalnih figura po krovu.
Samo rezanje po srednje velikoj zgradi bi trebalo biti gotovo unutar 5 min.

Prozori se dobiju tako da uzduzne trake izrezem na krace i jednostavno napravim razmak unutar svega. Sve ce biti potpuno standardizirano tako da ne mogu pri lijepljenju uopce fulati koji dio ide gdje, a cijela zgrada bi se trebala moci zalijepiti unutar par minuta. Sve skupa racunam ispod 10 min za konstrukciju jedne zgrade cim napravim par da pohvatam najbolji nacin za to.

E sad, kako dobiti teksture po zgradama? Za ovo cu napraviti sablone od sperploce preko kojih su razvucene zice za rezanje tako da kad se zice ugriju i sperploca stavi na XPS, zice urezu svoj polozaj u stiropor i odma sam dobio pattern glavnih konstrukcijiskih ploca. Sperploce su velicine podjele ploca na zgradi tako da su zgrade npr 1,2,3,4...9 modula velike, a sperploca pokriva povrsinu jednog modula. Bit ce npr 3-4 razlicite sperploce tako da se kombiniraju i da nije sve monotono. Sa 4 sperploce i prosjecnom velicinom 3 imam 12 mogucih kombinacija (i jos hrpu za druge velicine zgrada), pa na to dodajte da svaki od modula na zgradi moze imati prozor na jednoj ili drugoj strani, ili na obje, ili ga ne imati... nece biti dve iste zgrade kad se to spoji. Smile

No ni to nije sve, osim zgrada i patterna glavnih ploca, na stranice cu zalijepiti plasticnu hex mrezicu (imam vrlo finu iz hobby centra), tako da prvo na stranice lagano pricvrstim tu mrezicu pa otisnem sa spreploca sablonom utisak (ovo ce rastopiti i plasticnu mrezicu na groovesima), pa onda drvofixom lagano predjem preko svega tako da zastiti stiropor, ulije se u hex mrezicu i fixira nju, i da mi osnovu za bojanje. Rezultat po onome kako se meni cini ce biti fina hex polja po cijeloj zgradi (go infinity hexes!) i patterned grooves. I prozori. I razlicite velicine zgrada. I na nekima od njih tende od prozirne plastike ako nadjem prikladnu.

Zasto sve ovo? Zato sto je postupak od pocetka do kraja zgrade:
1. Izrezi 3 razlicite sirine traka rezacem (automatski dobiju slanted rubove). [2 min]
2. Na trake na vanjsku stranu lagano zalijepiti hex mrezicu. [~3-4 min]
3. Izrezi trake u komade odgovarajuce duzine (1,2,3,...9 modula moguca duzina). [~2-3 min]
4. Na komade toplinski otisnuti groove imprint. [<5 min]
5. Razrijedjenjim drvofixom preci preko svih traka (ostaviti samo rubove ciste). [<5 min]
6. Kad se osusi zalijepiti cijelu zgradu. [<5 min]
7. Sve prebojati u base color (beige) i templateovima ostatak (red and grey). [5-10 min]
8. Preko svega razvodnjeni smedje-crni wash. [<5 min]

Gotovo. 30-40 min za cijelu zgradu, od pocetne ploce materijala do gotove zgrade sa patternima, grooves, prozorima i svim ostalim, ukljucujuci bojanje i washanje. Eto zato manufakturna verzija - da ne razmisljam nego tocno znam kad sto i kako i da samo bojanje bude krajnje jednostavno = base color na sve, templateom horizontalnu sivu crtu na stranice i veliki crveni broj na jednu od strana, i onda wash preko svega.
Mozda na kraju dodam klima stanice ili zice za struju ili tko zna sto jos, ali to su detaljne konverzije za kad cu imati vremena.

Eto, to je generalni plan, prvu zgradu cu wingat, al drugu sve usput poslikam i stavim tutorial. Mislim da ce me materijali po jednom modulu zgrade izac ~1kn, sto dodje ~3-4 kn po prosjecnoj zgradi od 3 modula.
Back to top Go down
daNba
Scotty Pippen

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Wed Mar 14, 2012 11:47 pm

puno texta malo kruva. oćemo slike. =)

šalu na stranu čestitke na razrađenom planu. nadam se da nećeš razvuć to unedogled (meni se znalo desiti)....

jedva čekjam prve slike...

Vorheart
Spammer

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Thu Mar 15, 2012 11:14 am

A gle, svi glavni nacrti za zgrade su gotovi, materijal je tu, hot wire cutter dijelovi su izrezani i fali mi samo busilica (normalna a ne moja modelarska) da zavrsim stvar = danas bi trebalo bit to rijeseno. Cim to zavrsim probat cu napravit jednu zgradu da vidim dimenzije.

Nasao sam da je praksa stavljat ~6 cm na unutarnjoj strani zgrada, tako da cu za zgrade najvjerojatnije uzeti trake od 8-10cm (ovisi sto izgleda bolje kad se slozi), 4.5cm, 2cm. To je onda unutarnja visina 6cm, vanjska 7.5cm (3").
Back to top Go down
Vorheart
Spammer

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Mon Mar 26, 2012 10:48 pm

Prvu verziju koju sam napravio uopce nisam mogao sloziti zbog faila pri dizajnu templatea za dijelove. Back to drawing board.
Drugi pokusaj je vec bio nesto bolji, ali alignment rubova je jos uvijek bio daleko od dobar i morao sam rucno skalpelom prilagodjavati dijelove. Rezultat je ispao sklopljiv, pa sam ga provizorno pobojao da vidim kako ce otprilike izgledati kolor shema na kraju (a i da istestiram par tehnika novih za bojanje).

Inace sva vrata su sirine 45mm tako da i terminatorske baze mogu unutra, svi prozori takodjer. Visina stropa je izmedju 55 i 60 mm iznad poda, should be enough za prakticki sve figurice osim TAGova.

Krov moze nositi cijeli metalni squad bez problema, TAGove ili sto vec (nosio je moju teglu ljepila, moze onda sve drugo) i moze ga se podici da se radi bilo sto unutra:

Evo da se vidi skala stvari (Eldar Dire Avengeri i Autarch koji su tu negdje po velicini s Infinitijem).

Naucivsi od zgrade broj 2, ovaj put sam jos malo popravio template za dijelove, i prije samog sklapanja urezao detalje u stiropor. Naime sve crte koje tu vidite urezane su rezultat obicne crne kemijske roller olovke i ravnala. Sklapanje je sad islo lakse, iako i dalje vecina vremena ode bas na ljepljenje (drvofix) i alignment dijelova. Jos nije sve savrseno, ali je daleko bolje od zgrade 2. Ova ce dobiti propisni paintjob a ne slap on kao prva.

Top shot da se vidi zgrada bez krova i dimenzije baze prema tlocrtu (u dnu je jedan dire avenger):

Zgrada 3 je bila izrezana, detalji urezani i sve zalijepljeno u roku od ~2-3h. Da su jos bolji fit template-i i da koristim neko brze ljepilo bilo bi gotovo u jos manje vremena. Paintjob cemo vidjeti koliko ce trajati jer ga ovdje planiram napraviti preciznije nego na prethodnoj.

Zgrada 3 je potrosila ~50x25cm XPS debljine 7mm, sto je otprilike ~5-6kn za materijale kad se uracuna i ljepilo. Smile
Back to top Go down
daNba
Scotty Pippen

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Tue Mar 27, 2012 11:36 am

znači 8h po komadu...nit smrdi nit miriše....u svakom slučaju...

Vorheart
Spammer

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Tue Mar 27, 2012 11:45 am

8h je bio building 2 sa svim custom kretenarijama oko njega. Tbh, na trecoj je jos bilo nesto manjih konstrukcijskih problema, al sam prilicno siguran da na sljedecima vise nece biti. U svakom slucaju, sad ce ici ispod 2h za sve mehanicko, a koliko dalje ode na paintjob, ode. Very Happy
Back to top Go down
Kalde
Kamen Spoticanja

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Tue Mar 27, 2012 5:58 pm

Back to top Go down
Fallen
Slightly Annoying Lurker

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Wed Mar 28, 2012 7:55 pm

mnogo lepo!
Back to top Go down
Vorheart
Spammer

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Thu Mar 29, 2012 12:43 am

Here's an update on where building number three is at the moment. What happened was - windows got their lower shields installed, and now for the big surprise...

SLIDING DOORS GOT INSTALLED!

First some pictures!
Doors closed:

Doors open:

Backside with lower window shield in place:

Top view with roof off (and starting to look closer to what I originally planned!):

What happened was I spent the entire day yesterday not doing anything on the building, but rather thinking how to make the damn doors slide without it being bulky or awkward or fiddly or weak. In the end I decided to make some kind of rails, glue them across the entire width of the side facing, and have doors either hang on them or stick to them via small magnets. I have 3mm wide 1mm thick magnets in hundreds lying in my drawer for weapon and base magnetization. They were ~9$ and free shipping for 400 pieces (eBay).
I made a test version using flat iron rails cut from a 0.5mm thick iron sheet. The magnets were just glued to the back side corners of the doors. However, this caused too much misalignment and got stuck fairly often.
Solution came in the form of 1.2mm diameter iron wire. It had much smaller contact surface (less snagging), and was perfectly round. This means it aligns the doors better vertically, as well as providing less friction during door movement. IT looked good so I integrated it into the building and you can see the results above.

The doors can easily be detached and attached again, they can slide to the side without a problem (one finger push is enough for this), and yet its strong enough that it takes more (much more) than a shake to remove the doors. This means no accidental movements or fall offs, and doors are relatively thin and the mechanism itself gives additional details to the building which is always good.

While I was at it, I printed two paper templates for the doors and just glued them on top to provide more details (glue + paper = raised surface = details for painting). In for a penny, in for a pound, I made the handle bars as well and drilled four holes for them near the corners. Doors are balsa wood, details are paper and glue, handlebars and guiding rails are 1.2mm steel wire, each door has 4 magnets (3mm phi by 1mm thick) superglued to the backside.

I also slapped the first coat of paint on top so I have something to work on later. So far it's been ~4h to reach this stage.

And finally - a treat for all who made it this far. Model view from the inside as you would see in the game. Very Happy
Back to top Go down
Fallen
Slightly Annoying Lurker

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Thu Mar 29, 2012 6:21 am

si razmišljao da im dodaš stakla u boji,ono plavo,crveno i sl?
s cim to bojaš,bojom? Sprej bi nagrizao ovaj materijal?
Back to top Go down
Vorheart
Spammer

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Thu Mar 29, 2012 9:18 am

Jep, dodao bi smedja stakla u boji na sve prozore koji nece imat shielding, a nekima stavit isto na krov kao da su se zaslajdali gore po sinama (jos nemam sine za krov i nisam siguran kak da ih jednostavno izvedem a da se ne raspadnu cim ih neko takne Sad).

Bojam sa obicnom akrilnom bojom (ne GW ili nes slicno, nego cheapo jer ode puno boje na ove povrsine). Sprey bi pojeo XPS Sad
Eventualno airbrushat? Jos da imam para za airbrush Smile
Back to top Go down
mephetran
Certificirani lingvist

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Thu Mar 29, 2012 9:33 am

Airbrushat da...

Slightly Annoying Lurker

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Thu Mar 29, 2012 11:15 am

airbrush nije tolko skup,kompresor je Crying or Very sad
ja sam znao uzimat boje,45ml cca 20-25kn u ducanima koji prodaju pribor za slikanje i sl. DOslovce,isti kurac ko GW,samo za istu cijenu dobiješ 4xviše boje!
Back to top Go down
Vorheart
Spammer

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Thu Mar 29, 2012 11:35 am

A gle, ak mislite da ce bit toliko bolje budem onda poslozio sve zgrade pa na dan-dva posudio od nekog kompresor i airbrush i pripremio boje. Za sada jos ucim i smisljam kako i sto izvest da bude najbolje i najjednostavnije.

E da, ima negdje kod nas plasticard za nabavit? Treba mi za vrata jer mi se ne koristi bas balza, nije to to. Smile
Back to top Go down
Fallen
Slightly Annoying Lurker

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Thu Mar 29, 2012 5:38 pm

plasticard je imao on http://www.alpha.hanich.hr/artikli.asp?tip=STYREN ,al kolko vidim nema. Iako,najeftinija opcija ga je uzet preko ebay-a kolko znam.

Pa airbrush daje inace odlicne rezultate s minimalno muke,još fino možeš i shejdat itd.
Back to top Go down
Vorheart
Spammer

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Fri Mar 30, 2012 11:32 am

Gdmt, nis, zavrsim onda ovu zgradu sad kako cu najbolje znat, pa vidim kak je sve skupa. A sljedece cu onda airbrushat i shadeat pa kistom dodat detalje.
Back to top Go down
Fallen
Slightly Annoying Lurker

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Fri Mar 30, 2012 12:42 pm

airbrushom dobiješ efekt kao da si išao sa sprejem,fino ti sve ravnomjerno pokrije,brzo je gotovo,nemoraš se jebat ce ti negdje bit tanji ili deblji slojevi itd itd.
Back to top Go down
Vorheart
Spammer

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Tue Apr 03, 2012 6:49 pm

postam isto na infinity forumu pa da ne prevodim kad svi znate engleski Razz

Nearly finished building #3 so thought to post an update. I've basically decided on all the measurements and all I need now is some furniture. Here is how it looks now with some of my headless Avengers posing inside. You can see a newly finished crate next to it (might add some orange-red letters to it later).
Even the 40k models carrying flags on top of their backpacks can fit inside, meaning anything in infinity except for TAGs should be able to do it as well. Jetbike, display base heavily moded Autarch, and a War walker are provided for size comparison:

Here it is next to my previous building (the #2). I'd like to think that I'm making good progress. Smile

Of course, the roof comes off revealing some headless troops trying to use the medikit inside to no avail:

Doors slide to the side and anything with a 40mm base can go through too - like remotes (45mm wide doors):

I also tried adding windows in the brown-ish reflective version that's used through the whole ME2. Here you can see two troopers through the rear window:

Doors can not only slide but can also be taken off in case of demolition charges, or they can be attached to a single rail forming a ramp:

Another view:

And finally a bird view of the new building with the crate, medikit and six troops inside. You can see just how much space this three section building gives. The biggest I plan to make is 5 or 6 sections with dividing walls inside.

I used brushes on this one and wasn't too careful and it shows, I know. But #3 was still a test piece to see how the modified plans fit together. Now that I'm happy with the main construction parts I'll start with the mass production. I will probably be using airbrush to paint buildings in the future as doing it with a brush takes forever and uses too much paint (and there's ~28 buildings or about 8 square meters left to do).

Anyone know where I can get a hold of some larger airbrush paint containers? I was planning on priming with a white or grey primer from Vallejo, then using Radome Tan for all buildings and containers. But they're sold in 17ml bottles and I'll probably use more than 10 to paint all of this, even with a good primer. Sad
Any better choices out there in same color? (for airbrush)

Any comments or suggestions are not only welcome but encouraged. Trashings are welcome too, just provide arguments so I know what to improve on. Very Happy
Back to top Go down
Fallen
Slightly Annoying Lurker

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Wed Apr 04, 2012 8:05 am

Odlicno! I paintjob izgleda bolje nego na broju 2. Jedino što me malo bode u oci je ova pregrada u građevini,jednostavno mi izgleda predebelo,da je debljine zidova bilo bi idealno Wink
Što se tice namještaja i toga,mislim da bi bilo najbolje naci nešto za radit relativno ok kalupe i narucit neš stvari on Antenocitija,imaju finih namještaja za sf,i onda ljevaj Very Happy
Back to top Go down
Vorheart
Spammer

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Wed Apr 04, 2012 11:56 am

Nije to pregrada, to je kontejner nekakav, iako bi ove unutra trebao sloziti u drugoj boji radi kontrasta. Razz
Pregrade ce biti istih debljina kao i zidovi.
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   

Back to top Go down

Infinity terrain, Mass Effect 2 style
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Infinity-X.icb Book (60MB) to InfinityChess GUI
» Infinity Chess
» Infinity Chess GUI (IC)