Wargaming forum - Fantasy - 40K - FoW - Infinity - Warmahordes

HomeFAQRegisterLog in

Share | 

Infinity terrain, Mass Effect 2 style

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Vorheart
Spammer

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Tue Apr 10, 2012 9:56 pm

Updejt.

I tako, smislio ja sve, zavrsio templateove, zavrsio sve alate, isprobao konstrukcije. I danas prvi puta sjeo napravit zgrade sa svim tim. Uzeo sam jednu plocu 50x100cm od koje bi kao trebao dobiti ~4 prosjecne zgrade ako sam sve dobro izracunao (planirao da 12 sectiona stane na toliku plocu pa raspodijeljenih kako god vec, bitno da nijedan nije preko size 6).

Rezultat:
4 zgrade izrezane i svi rubovi obradjeni pod kutem u ~sat i pol. Vec spremno za ljepljenje. Stovise pred kraj je sve vec islo kao na traci i nisam nista morao razmisljati ili posebno paziti. O_o
Zaboravio sam prije samog rezanja izvuci udubine za section break, greska koju cu ispraviti pri sljedecoj ploci jer je to daleeeko lakse i brze izvesti prije rezanja nego kasnije, a i sve onda bude aligned.

Kako god bilo, samo 20 min od velike ploce XPSa do svih izrezanih i obradjenih dijelova za jednu zgradu je ja mislim jako dobra prosjek. Znaci da imam jos samo 9 sati rezanja dijelova a na kraju cu imati ~30ak zgrada velicine od 1 section do 6 sectiona (ove gore su size 2 i 3).
Koliko ce mi trebati da ih zalijepim, to cemo jos vidjeti, no ne bi trebalo biti nesto posebno puno obzirom da sve fino pase jedno s drugim i samo treba staviti drvofixa i cvrsto prisloniti dijelove.
Back to top Go down
Fallen
Slightly Annoying Lurker

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Wed Apr 11, 2012 7:35 am

S cim to režeš?
Morat ceš mi pokazat kad se vidimo malo kak se to radi itd. Mogao bi ja neš napravit.

Kad igramo?! Very Happy
Ja sam jucer fino jednu antipodu poboja,zadovoljan rezultatom,zgleda blago ko demonski cucak! I Paratroopera do pola napravio.
Back to top Go down
Vorheart
Spammer

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Wed Apr 11, 2012 9:43 am

Rezem neke stvari ful ostrim skalpelom gdje mogu vece komade (mora bit neka podloga za rezanje inace sve podrapa makar bio ne znam kako ostar), ali vecina na kraju bude hot wire cutterom pricvrscenim na stol. Ful brzo ide kad se izvjezbas i imas template pa ne mozes zabrljat. Bez templatea bi bilo katastrofa.

Trebam sloziti modele i bar primer nabacit, tak da mozda bi mogli za nekih dva tjedna prvi game bacit. Do tad ce valjda i pristojna kolicina zgrada bit gotova. Smile
Back to top Go down
Fallen
Slightly Annoying Lurker

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Sun Apr 15, 2012 1:48 pm

http://www.toposolitario.es//workshop/container.html

vjerujem da bi ovako nešto mogao jednostavno složit a izgleda neloše! Pogotovo što ovo možeš rezat bez problema s wire cutterom!
Back to top Go down
Vorheart
Spammer

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Sun Apr 15, 2012 8:43 pm

E vidis. skroz nelose izgleda a imam sve materijale kod sebe. Bas bi i mogo probat. Smile
Jedino sto cu koristit drvofix a ne hot glue, ne volim previse radit s vrucom ljepljivom smjesom (cak ni kad nije TAKO strasno ako ti dodje na kozu). Bad experiences there Razz
Back to top Go down
Vorheart
Spammer

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Sat Apr 21, 2012 2:41 pm

\o/ dosao primer i boje s Maelstroma! Very Happy
U ponedjeljak idem doma pobrat ih, pa ce za prvi maj bit cetverodnevni fest rezanja, bojanja i primeanja. Very Happy

Also, sve figurice stigle osim Rev Custodiera i Aleph startera, a i to bi trebalo biti kod mene next week. Tako da ce i to odma biti sastavljeno i primeano. A kad cu ih stic pobojat - no idea. Za sad smisljam color shemu.

Radome Tan / Fiery Orange / Dark Grey?
Razmisljam staviti te tri za dvije glavne boje oklopa i trecu u lining, a svijetlece dijelove u neku zelenu komplementarnu ovoj fiery orange.
Back to top Go down
mephetran
Certificirani lingvist

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Sat Apr 21, 2012 3:03 pm

cini se ok ta shema. svakako pobojaj jednoj i postaj da vidimo

Slightly Annoying Lurker

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Sun Apr 22, 2012 8:12 am

narancasta dobro stoji nomadima. Uglavnom,vidio sam jedne koji su narancasto/sive sheme i lijepo izgledaju Wink
Al za prvu partiju,nemoraju svi bit pobojani. Ja sam bacio SAS-a,Chasseura i kazaka u alkohol...
Back to top Go down
Vorheart
Spammer

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Mon Apr 30, 2012 2:33 pm

Stiglo sve i za Aleph i za Nomade. Za sada 7 nomada polijepljeno, 6 undercoatano i zavrsene baze, i cijeli Aleph starter zalijepljen.

Sto se tice terena, jos malo pa pet zgrada gotovo, nasao sam fenomenalni nacin za airbrushanje velikih kolicina terena:
Uzme se guuusta gusta akrilna boja u tubi ili tegli u nekom art ducanu, uzme se u DM-u tekucina za pranje prozora (70% alkohol s dodanim sredstvom za pranje), i pomijesa u omjeru 1 dio akrilna boja na 3-5 dijelova sredstvo za prozore. Rezultat je ~2L akrilne boje ready for airbrushing za ~110kn. Smile)))
Ovo bi trebalo biti dosta za 16m kvadratnih (ili 8 uz 2 coata boje). Sto je super deal koliko meni izgleda. Very Happy

P.S. Fotke kad se vratim s prvog maja, partije cim stignem! Very Happy
Back to top Go down
Vorheart
Spammer

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Mon May 07, 2012 11:08 pm

Rezanje vrata (par mm debeli kapafix/foamcore u 55x50mm dimenzijama), pa odsjeci vrhove tako da bude zaobljeniji, pa izrezati isprintane templateove s 280g hammer papira, pa sve to zalijepiti tako da vrata dobiju detalje. Smile
Nekih 4 vrata gotovo, jos 44 vrata to go -_-

Rezac za stiropor (hot wire cutter) sa ogranicavanjem struje na ~4-4.5 ampera preko auto zarulje. Rezultat je temperatura zice ispod 250C sto je taman za rezanje. Kad rezem 7mm debeli xps ide brzinom od ~3cm u sekundi. Moze se namjestati kut rezanja na 90, 67.5 ili 45 stupnjeva a lako dodam nove tako sto uvrtim jos koju vodilicu za zicu. Promjena polozaja traje manje od pola minute sa napinjanjem zice:

Eto ga moj Nomad force kraj par zgrada u izradi. Dobivaju magnetizirane baze i to tako dobre da nijedan ne ispadne ni klizi ni za 1mm kad se udari podloga. A lako se odvajaju rukom. Smile
Kolor shema ce biti steampunk kad stignu boje koje mi fale. Ovo nize su karte koje sam nasao na infinity forumu pa isprintao. Na njima su sve statistike za modele, i sva oruzja sa range chartovima.
Back to top Go down
Vorheart
Spammer

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Wed May 09, 2012 11:10 pm

Zadnjih par dana:
Corrugated cardboard in 6x12.5cm; 5x12.5cm; and 6x5cm sections:

Construction foam block (actually three 5x12.5cm pieces of 2cm thickness glued one on top of the other):

White wood glue everywhere (a.k.a. elmer's, PVA):

Corrugated parts finished:

Here I'm first scoring down the middle (lengthwise) of each 1cm strip and then cutting it out. Lengths are 13, 6.5 and 5.5 cm - each for appropriate edge and 0.5cm longer to take into account the thickness of the corrugated cardboard. In the end I had to cut 1-3mm off of each strip to make them fit well as there is always something that does not fit right (main culprit is the foam block that I couldn't cut as precisely as all the other things):

Nearly there: (and yes, I drink a LOT of coffee during construction Razz)

Cutting out the doors, details and the container signs. As you can see I've made the process as automated as possible (though it took a while to find RGB/CMYK values matching the paints I use):

Doors done and details glued on (each layer is made from a 280g paper so it can be painted and washed easily):

And voilla! One container:

Future construction work:

Top left are the beams for the new buildings - one 2 section, one 4 section and the big ones are for a 6 section building (18" long). Next to them are the door piles. The smaller pile already has all the details glued on, the bigger one is still extremely WIP. Then there is the teal foam for more containers and more printouts waiting to be cut. What you can see on the right are the four buildings which are having their details done (2 section, two 3 section buildings on top of a finished one and one 4 section building).

And this is what my Nomads think of the four new containers they can play with:

One good thing - containers are ~2" tall and buildings are 3" tall. This different height will provide more variety to the final table and since its done in range increments makes it easy to know who can jump/climb on what and saves on a lot of measurements in the middle of the game. Also, 1" difference is exactly enough to provide good cover for models hiding behind it. I still have to make some of the smaller ME containers (like the bomb container or the weapon crates or such).
Back to top Go down
mephetran
Certificirani lingvist

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Thu May 10, 2012 12:18 am

prvo pohvale za teren, odlicno izgleda i trud se svakako isplatio. drugo te kartice sto si printao, jel to ima i za druge vojske ili si to samo za nomade nasao.

Salt Elemental

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Thu May 10, 2012 6:05 am

Ima za sve vojske... to je ono što sam ja našao pa si me popljuvao.

AP HMG is a magical HMG that makes a Gecko out of a Jotum.
-Rejn

Well that's bullshit, and you're bullshit, and your whole army is bullshit, and this whole table is bullshit, except for my side, which is balanced.
Back to top Go down
Vorheart
Spammer

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Thu May 10, 2012 6:29 am

Ima za sve vojske, sve unite i sve kombinacije oruzja na njima. Ogromni fajl i unutra su svi jpg u istom direktoriju al brzo se naucis navigirat po brojevima (army prvih par, pa onda unit sljedecih par, pa onda loadout zadnjih par a izmedju su nule).

Ja sam im resizeao dpi tako da ne mijenjam pixele i kvalitetu a da dobijem velicinu formata za karte pa onda isprintao na foto papir. Radi super i skroz zadovoljan a imaju prakticki sve podatke koji ce ti trebat ikad.
Back to top Go down
mephetran
Certificirani lingvist

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Thu May 10, 2012 8:20 am

Fenris wrote:

jako dobro znas zasto sam te popljuvao, a nije ZBOG karata

Scotty Pippen

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Thu May 10, 2012 8:20 am

ajde daj neki link na to....

i svaka cast na kontejnerima.....opako....

mephetran
Certificirani lingvist

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Thu May 10, 2012 8:21 am

Vorheart wrote:
Ima za sve vojske, sve unite i sve kombinacije oruzja na njima. Ogromni fajl i unutra su svi jpg u istom direktoriju al brzo se naucis navigirat po brojevima (army prvih par, pa onda unit sljedecih par, pa onda loadout zadnjih par a izmedju su nule).

Ja sam im resizeao dpi tako da ne mijenjam pixele i kvalitetu a da dobijem velicinu formata za karte pa onda isprintao na foto papir. Radi super i skroz zadovoljan a imaju prakticki sve podatke koji ce ti trebat ikad.

fala za info Smile

Salt Elemental

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Thu May 10, 2012 8:34 am

mephetran wrote:
Fenris wrote:

jako dobro znas zasto sam te popljuvao, a nije ZBOG karata

Tehnički je baš zato što su karte Razz

daNba wrote:
ajde daj neki link na to....

i svaka cast na kontejnerima.....opako....

Ma imam ja to, odvojit ću ti PanO pa poslat nekako ako hoćeš. Isto vrijedi i za druge.

Jedino pitanje, jel možda napravljen update neki. pošto sam vidio da su nekim unitima updateana pravila otkad sam ja skinuo.

AP HMG is a magical HMG that makes a Gecko out of a Jotum.
-Rejn

Well that's bullshit, and you're bullshit, and your whole army is bullshit, and this whole table is bullshit, except for my side, which is balanced.
Back to top Go down
Tomo
Addictive

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Thu May 10, 2012 12:04 pm

Ja sam skinio prekjučer,mislim da nije bilo updejta nekog velikog Smile
Back to top Go down
mephetran
Certificirani lingvist

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Thu May 10, 2012 12:58 pm

lik ima sajt pa si sam pravis koji ti fale

http://www.wix.com/davidcastromou/principal#!__infinity

Scotty Pippen

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Thu May 10, 2012 7:36 pm

pogledo bas sada...malo su mi ruznjikave karte....moje ce bit ljepse =)

Vorheart
Spammer

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Thu May 10, 2012 7:48 pm

E sad jbg, slobodno utrosi vremena na nove. Smile
Ja zasad imam hrpu posla s tim terenom, pa onda sa OSB stolom na kojem cu ga slagat, pa s bojanjem minijatura, pa s izradom karata s misijama (to podijelim kad dodjem do tam), pa s.... XD
Back to top Go down
Vorheart
Spammer

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Tue May 15, 2012 11:42 pm

I tako ja radio walkways za stol:

Sve u svemu - total success! Radjeni od 5mm foamcore za bazu, pa prvi 280g papirni template preko, pa drugi da doda detalje na railingsima i izdignuti pod. Na kraju je stvar JAKO solidna i izdrzljiva, daleko iznad mojih ocekivanja. Ovo su unpainted verzije btw. E da, dva modela se mogu mimoici, cak i kad je jedan od njih TAG. Tako da bi trebalo biti cist usable. Smile
Back to top Go down
Vorheart
Spammer

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Fri May 18, 2012 2:05 am

Da ne prevodim kad sam vec sve napisao na engleskom, ionak ga znate. Razz

I promised furniture and here is some furniture (unfinished, but heck, progress report is a progress report! Very Happy)

In the middle of cutting out printed templates for tables:

I'm using a shiny textured 280g dark grey paper (I think it's called 'stardust' or some such name) to simulate lacquered steel surface. I hope you like the effect. Smile

I think the scale is appropriate with lockers being 50mm tall, shelves 45mm and tables having their top surface at 18mm. Prowler and Custodier came down to check for themselves and here's the mandatory action shot. I'd say they are in the library, but it's a really messy library then:

Top left near the coffee mug you can see what is to become four lockers. I have managed to squeeze templates for eight of them on a single A4, and they still lack front panel decorations here. So it's 8 lockers for ~0.50$ (it's a really expensive paper).

In the back row there are some single and some double shelves (still being glued) - typical for a workshop or library or whatnot and extremely easy to make, and all the shelves you can see were cut from one A4 paper (10 single shelves for ~0.50$).

The bottom is filled with various table compositions. I played with two basic shapes - one straight and one curved - and wanted to see how many different tables I could make for the buildings. These are only support structures and the tables still lack the fancy top surface, however the legs on the tables are made like V sections so they're quite stable, can carry a lot of weight (like an Avatar), and once the top surface is glued on they will be pretty hard to bend. All the tables are from another A4 sheet (so the six different tables you can see are for another ~0.50$). The one on lower left belonged to Miranda Lawson by the way. Smile

To do list:
- big closets (template finished)
- cupboards
- operating/mechanic table
- chairs (template finished and tried out)

I'll post more pics when that is done. Decorations and details for everything are being added to another template and the details for everything in the above picture are finished, just not printed and cut yet. The idea is to have easy to make papercraft furniture that also has depth in details and can be painted and washed regularly. The lazy version will be made by just using different colored paper, the advanced version would include painting, but that's another story for now. Besides, why ruin the paper textures I like? Razz

Soooo... comments please? Suggestions? Critique? Anything really is welcome. Smile

P.S. Forgot the time/cost analysis: So final pic lacks 4 lockers that are still uncut, but other than that everything together cost ~1.5$ and took some 4 hours to assemble. Tbh, the way I'm doing this stuff and in what amounts this feels like regular manufacturing line. Mass Effect indeed. Smile

P.P.S. I just realized how big my coffee mug really is standing next to those lockers! Surprised
Back to top Go down
daNba
Scotty Pippen

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   Fri May 18, 2012 9:42 am

sedi i plači. svaka čast. a kad će krenut bojanje??? Very Happy

Sponsored content

PostSubject: Re: Infinity terrain, Mass Effect 2 style   

Back to top Go down

Infinity terrain, Mass Effect 2 style
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next