Wargaming forum - Fantasy - 40K - FoW - Infinity - Warmahordes

HomeFAQRegisterLog in

Share | 

Warp Talons! - ruzno dijete iz podruma?

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Vorheart
Spammer

PostSubject: Warp Talons! - ruzno dijete iz podruma?   Fri Dec 07, 2012 12:27 am

Kao sto kaze gore, opci koncenzus u 40k zajednici vani (a i kod nas) je da su Warp Taloni preskupi i opcenito sakati jer nemaju granate i ne mogu uzeti chaos icone (aj bar markove mogu).

Za sve koji ne znaju, placate 160 bodova za minimalni squad od njih 5 (champion ukljucen). Svaki je u biti demonski marinac (marine oklop plus daemon rules pa su 3+/5+), i svaki nosi po dva lightning clawa. Imaju jos blesavo pravilo da rade blinding attack unutar 6" kad slete iz deep strikea.

Skupo?
Markovi koji valjaju kostaju jos 4 boda po modelu (pa to ode na 180 za njih 5). Npr Slaanesh pa odu na inicijativu 5 i udaraju s tim clawovima prije regularnih marinaca i ignoriraju njihov armor. Sounds cool. Osim cijene. :/
E sad... za 36 po modelu se vec uzimaju terminatori.

Worth it?

Svi kazu - NE!
Ako ikoga izdvajamo, warp taloni su ocito ruzno dijete iz podruma koje nitko ne zeli. Cak ih vise pljuju nego possesed marince koji ediciju za edicijom uspijevaju biti neupotrebljivi na kojog god razini hocete.

Da ne stoji u praznom, pricamo o ovim covcima:

So, da objasnim cemu sam otvorio ovaj topic - tome da cu namjerno ic kontra struje i svih savjeta, i trpat u svoje liste squad od 5 Nurgle Warp Talona. Stovise, necu ih ni deep strikeat pa preskacem i onaj blinding (warpstrike se zove) dio pravila.
Pa cu tu napisat kak ide s njima i u kojim situacijama su valjali a kad su izvisili. Mozda ispadne (nadam se) da je ekipa na netu glasna al da u biti nema maste ili nema pojma o taktici nego prica sve u nekom vakumu. A mozda ispadne da su fakat smece ili da sam ja skroz nesposoban.

Either way, plan je koristit ih na stolu od turna 1 tako da come turn 2 vec chargeaju u nesto (cak i turn 1 ak je netko blesav pa dodje blizu), i micat ih od covera do covera. S 5 man squadom to valjda nece biti prevelik problem.
Takodjer je plan imat vise brzih prijetnji a ne samo njih tako da su em supported, em jedna od a ne jedina od prijetnji. U vojsci ce osim njih biti i nurgle chaos bike lord sa murder swordom (opet veliki no-no po net 'strucnjacima'), 5 man unit chaos spawnova za pratnju lordu, i jedan maulerfiend.

E sad, sve navedeno su CC bestije koje stvarno nitko ne zeli gledat usred svoje vojske, i svaki od tih unita se mice 12", chargea 2d6" (cak imaju reroll distance ili ignore terrain ili move through cover). Pa da vidimo kako to radi...

Ako sam 14og u Osijeku, ima netko da zeli bacit 1500pts partiju protiv nove CSM vojske? Dodjem s onim s cim planiram ic na turnir pa nemojte ni vi stedit mene nego uzmite koju vec razbijacku listu zelite.

Lista ce biti:
Nurgle Chaos Lord na bikeu, murder sword za CC

Dve grupe plague marinaca (7 svaka) s po 2 plazme svaka
Dve minimalne grupe kultista (10 svaka) za body screening i random zrtvovanje

Hellbrute (PF i MultiMelta)

Nurgle Warp taloni (5)
Nurgle Chaos spawns (5)

Maulerfiend s pipcima (lasher tendrils)
Havoci (5) s cetiri autocannona
Havoci (5) s cetiri missile launchera

Sve skupa 57 modela i 4 trupe (dve dobre), sto mi se cini ok za 1500 pts.
Pa sad, krojite il nemojte krojat listu prema ovom, ak sam tam tko je za partiju?
Ak nisam tad, dodjem izmedju bozica i nove godine pa bacimo onda. Smile
Back to top Go down
Caradryhel
Slightly Annoying Lurker

PostSubject: Re: Warp Talons! - ruzno dijete iz podruma?   Fri Dec 07, 2012 8:32 am

ja cu biti sigurno za partiju tu negdje izmedju bozica i nove godine, ako dodjes u osjiek. Smile samo na vrjeme najavi Very Happy

stim da nemam blage veze sa novim pravilima.. hehe
Back to top Go down
Vorheart
Spammer

PostSubject: Re: Warp Talons! - ruzno dijete iz podruma?   Tue Dec 11, 2012 2:15 am

Dodjem garant u Os izmedju bozica i nove Smile

I nije frka, postam tu glavne izmjene i objasnim on spot sve nedoumice. I slobodno vrati stvari ak se nes zeznes oko promjene pravila. Poanta je ionako naucit. Very Happy
Back to top Go down
Vorheart
Spammer

PostSubject: Re: Warp Talons! - ruzno dijete iz podruma?   Wed Jan 09, 2013 6:48 pm

Review nakon par partija s njima.

Amagad.

Anegdotalno, u jednoj partiji su stukli nekoliko Necron warriora dok se lord tukao sa Maulerfiendom (i lord uginuo jer ovaj sa svojom jadnom inicijativom 3 i dalje udara prije nekronske abismalne inicijative od 2 Razz). U jednoj partiji su se zaletili na cijele hrpe kultista i poslali ih doma, a u jednoj su ustvari stukli par kultista koji su drzali objective i preuzeli ga od njih jer je fast attack bio scoring (i to sve na kraju turna 7 pa je prakticki sve bilo pod mojom kontrolom).

Dosta anegdota, evo sto je bilo konzistentno kroz sve partije:

Mark analiza:
- da su warp talons of slaneesh, imalo bi smisla jer bi tukli na I5 a ne I4 gdje od svega dobiju batine. Makar i ubiju protivnika ne ostane nista od njih a kostaju ko 10 man tactical squad - ne bas jeftino.
- ja sam igrao Nurglea i T5 je dobar za prezivljavat, ali jel to toga vrijedno? prije bi reko da nije nego da je. Slaneesh bi bio milijardu puta bolji.
- Khorne je vise napada na istoj inicijativi, ali onda tek umre cijeli squad pod garant
- Tzeentch ima 4 inv sejv. I dalje nebitno jer ih je ubijala kolicina woundova a ne AP, tako da je 3 save i dalje bolji.
So - ako ikako, onda Slaneesh.

Opcenito:
- overcosted i to pre-pre-preovercosted. Nurgle je 36 bodova po modelu, 180 za min squad od 5. Kostaju prakticki duplo vise od raptora, NE PUCAJU UOPCE, na kraju fieldas upola manje modela al kao 5 inv sejv to bar malo popravi. Da li ubiju vise od raptora? Ne.
8-9 man raptor squad bi dosao sa 6-7 pistola i 2 flamera, ili 6-7 pistola i 2 melte, imali bi skoro duplo vise hammer of wrath auto hitova, i onda icing on the cake imali bi skoro duplo vise napada, ali bez AP3 i bez reroll to wound. Overall raptori ubiju ~3 MEQa prije nego itko uopce lupi u fajtu, a onda raptori daju ~28 napada, 14 hit, 7 wound = 2 dead MEQ
Za razliku od toga Warp taloni mozda ubiju nekog hammer of wrathom, mozda i ne, i onda naprave ~16 napada, od toga 8 hit, 6 wound, 6 dead.

Raptori napravili 5 mrtvih, warp taloni za istu cijenu 6 u prvoj rundi fajta.
Ali! Raptorima udarce vraca 3 marinca manje nego warp talonima, a raptora je k tome 9 a ne 5... ako je to bio full tactical squad (a probably je), to je ~11 napada nazad, 5 pogodaka, 2-3 wounda, jedan mrtav. Raptorima je to ~8 napada nazad, 4 pogotka, 2 wounda, mozda jedan mrtav.

E sad - to je papir. Kako to izgleda na stolu?
Na stolu su stvari malo drugacije.
Ono sto se stvarno desi je da warptaloni ili raptori koji stoje na otvorenom umru od bolter firea. Ne svi, al njih dosta da ih pretvori u kastrate. Znaci moras ic kroz teren dok se priblizavas fajtu... Lets see how that works.
9 raptora sleti u teren. Sljedeci potez polijecu iz terena. To je 18 dangerous terrain testova = 1 mrtav for sure.
5 warp talona sleti u teren, sljedeci potez polijecu = 10 testova, sto je ~55% sansa da netko umre.

A koliko se to cesto desi?
Ja sam igrao 5 man warptalon squad. Nije bilo partije u kojoj bar jedan nije umro od difficult terrain testa. Jednom su morali ici kroz sumu na big guns never tire. TROJE ih je umrlo prije nego je predzadnji umro od jednog jedinog snajpera, a zadnji pao leadership i pobjegao s ploce. Jednom su sletili u krater i jedan je umro. Onda su iz kratera krenuli izletili da nesto chargeaju i drugi je umro. -_-
Na smrt drugog su izgubili 25% squada, pali leadership i pobjegli unazad a da nitko u partiji ni jedan metak nije opalio prema njima.

Znaci s 9 man raptor squadom svaki ulazak u teren ocekujte jednog mrtvog, sa warp talonima svaki drugi ulazak. Ovo je fakat prestrasno - nemojte koristit teren ako ikako to mozete izbjec. Stanite se iza ili koristite kao ja druge jedinice koje su jednako brze za screen. Ja sam isao iza bikera i spawnova i Maulerfienda, svi oni se micu 12" i blokiraju jako puno LOS pa taloni/raptori ne moraju ici kroz teren na putu do druge strane.

Ajmo rec da se izbjegne teren i da ih ima sto zaklanjat.
Dolazimo u charge range, declare charge... OVERWATCH!
10 man squad u rapid fireu opali 18 puta, 3 pogotka (molis se da jedan od tih nije melta ili plasma), i 1-2 wounda.
Imas 50/50 da izgubis warp talona na overwatchu, sto je poprilican komad squada - NIKAD ali NIKAD ne stavljajte championa naprijed da ga riskirate jer je on iz kasnije navedenih razloga najbitniji dio squada. Raptori bi pali sa 9 na 8, warp taloni sa 5 na 4 ako se to desi.

Ajmo rec da je charge uspio, onda dolazi za chaos MANDATORY challenge. Koji ce netko vjerojatno prihvatit. Ali... vrlo vrlo cesto je taj charging squad raptora ili talona upravo ili chargao iz terena, ili chargea bar jedan model kroz teren. Ovo je stvarno jako cest slucaj na normalnom stolu jer se svi drze covera ko pijan plota da ih nesto ne propuca. Pa bilo da su taloni bili u coveru, bilo da je protivnik u coveru, u oba slucaja je charge through terrain. A warptaloni nemaju assault granate -_-
Ergo udaraju zadnji.
I sad imamo taj hammer of wrath od njih 4 ili 5, od kojih jedan ide na sergeanta (50/50 za wound, jedva 1 naprama 6 da ce ga to ubit), a njih 3-4 na ostatak squada = 50/50 da nesto i ubije od marinaca.
Nakon toga warp taloni dobiju batine jer cak i sergeant lupa dvaput, pogodi jednom, wounda 50/50 i onda warptalon champion ima 1/6 da je umro prije nego je dosao na red (pod uvjetom da sergeant nema power weapon ili pair of weapons u kojem slucaju je to teska banana i champion lako umre prije nego je dosao na red). Ostatak squada bude lupljen 9 puta, 4-5 pogodaka, ~2-3 wounda. Mozda jedan umre. Skupa sa overwatchom do sad je sigurno jedan ako ne i 2 mrtva, mozda i champion. A JOS NISU NI LUPILI NITI IH JE ITKO GADJAO U SHOOTINGU.
Warp talon champion lupi po sergeantu ako su jos oboje zivi, vjerojatno ga i ubije sad. Ako je sergeant sa powerfistom, medjusobno se ubiju.
Preostalih 3 warp talona lupe 9 puta, 4-5 pogodaka, 3-4 mrtva. Dakle ubili su vjerojatno izmedju 3-5 tactical squada i poginulo ih je 1-3 do sada. 48-84 boda manje marincima, 36-108 manje warp talonima. Mislim da je ocito da je ovo dedicated assault squad KOJI GINE JEDNAKO KAO I NJEGOVA TARGET LOVINA.

Ziva sramota. Sad
Jedina primjena u kojoj su radili je da se netko drugi chargea prvi u squad koji zelis ubit, onda warp taloni za njima, i da je to sve na otvorenom i da ih do sada nitko nije poprijeko pogledao.
Obzirom da jedino drugo sto stoji toliko naprijed u listi budu lord na bikeu, chaos spawnovi, ili maulerfiend ili cak daemon prince - mislim da ne treba nikakav genije da zakljuci kako sve to drugo nema apsolutno nikakvih problema (osim maulerfienda koji ionako nije anti infantry choice pa ih i ne smije chargeat) s anihilacijom tactical squada. Solo. Bez warp talona koji samo mogu doc i poginut isto koliko nekog ubiju.

Dobar dio problema lezi u nedostatku granata i malom squadu. Ali uzet veliki squad warp talona?! Njih 7 naked naked kosta 210 bodova, sa ikakvim markom to ode na ~240-250 bodova. Sure, 7 warp talona of slaneesh kolje MEQ squadove i ubije taktikalce, ali za 250 bodova dedicated assaulta bez shootinga - i bolje im je. Ali ostaje problem da je to i dalje 7 marinaca sa MEQ armourom a kosta 250 bodova i ne smije u area terrain. I ako chargaju igdje kroz teren ikakav, taj mark of slanesh se pretvara u bacene bodove.

Sve druge verzije, ostavite warp talone doma. Ne uspijevaju ubit ni ono za sto su namijenjeni. Kvragu, od pocetka predzadnje partije ih nitko nije gadjao, umro je jedan u terenu, zaletili su se na 7 big termagaunt squad i ostao je JEDAN stajat. JEDAN!!! A imali su T5 (malci ih pogadjaju na 4+ woundaju na 6+ i onda imam jos 3+ armour = fakat dobra obrana). Uspjeli su ubit vald 3 termagaunta sve skupa. :/

U istom tom fast attack slotu za njihovu cijenu dobijes:
A) Helldrake. Sa S6 AP3 torrent baleflamerom i vector srikeom na S7. Zmaj koji je AV12 vehicle sa 5+ inv sejvom, 3 hullpointa i healanjem svaku rundu fajta. I kojeg gadjas samo na snap fire (samo 6 pogadja a onda ovaj jos ima ili jink save ili 5+ inv daemon save). On u jednom uletu na plocu i stavljanjem jednog tog baleflamer templatea ubije vise nego warptaloni u bilo kojoj partiji do sada, a stvarno sam se trudio s njima.
B) 9 chaos bikera. S TL bolterima i T5. Koji ignoriraju terrain u chargeu i imaju granate. I/ili plazme i melte? Mozda i feel no pain?
C) 9 raptora. S granatama. I mozda flamerima, Feel no pain, meltama?
D) my favorite - 5 chaos spawns of nurgle.

Trust me on D.
Just... trust me on it. Chaos spawnovi ubiju vise TH/SS terminatora nego sto sami vrijede (do 40 napada na chargeu sa 4+ hit, 3+ to wound, moguce sa reroll na broj napada ili reroll to wound). I to sve prije nego terminatori stignu zamahnut. Da stvar bude bolja, svaki put prezive retribution, nekada samo dva umru pa ostali u sljedecoj rundi naprave jos kaosa.
Protiv svega ostalog? Potpuni masakr obicnih trupa koje ih pratkicki ne mogu woundat.
Najbolja stvar - move through cover i potpuni ignore bilo kakvog terena (cak i u chargeu) i jos na to 12" move, 2d6" charge i fleet.

Jedino helldrake moze konkurirat tome, a on je gamble - uvijek ostaje taj jedan lucky shot koji ga ubije dok za chaos spawnove treba 15 woundova na T6 prije nego umru a poprilicno su imuni na small arms fire (iz iskustva ovo je ekvivalent ubijanju dva tervigona).

So, topla preporuka za warp talone - nemojte.
Ja cu svojima skinut ruke i pretvorit ih u 5 man raptore s 2 flamera ili 2 melte, eventualno jednom ostavim lightning claw jer ce taj kao biti lord ili raptor champion. Ostali.. papa warp taloni.
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Warp Talons! - ruzno dijete iz podruma?   

Back to top Go down

Warp Talons! - ruzno dijete iz podruma?
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Warp Talons with the Mark of Tzeentch
» W: Scything Talons
» Warp Hunter or Fire Prism
» runes of witnessing and shadow of the warp
» Melee sorc suggestions with SSSSU Warp Blade