Wargaming forum - Fantasy - 40K - FoW - Infinity - Warmahordes

HomeFAQRegisterLog in

Share | 

Novi ETC Draft

Go down 
AuthorMessage
Suvi Gavran
Gnevni Amon

PostSubject: Novi ETC Draft   Wed Nov 13, 2013 11:31 am

PostSubject: Re: Novi ETC Draft   Wed Nov 13, 2013 11:57 am

Kao da se trude pisat to što konfuznije <.<

AP HMG is a magical HMG that makes a Gecko out of a Jotum.
-Rejn

Well that's bullshit, and you're bullshit, and your whole army is bullshit, and this whole table is bullshit, except for my side, which is balanced.
Back to top Go down
Tomo
Addictive

PostSubject: Re: Novi ETC Draft   Wed Nov 13, 2013 12:20 pm

što se mene tiče;ono što mi upalo u oko ...we i bistmeni su 2,7k...bistmenski monsteri 100 bodova manje koštaju,WE imaju ASF,true wardsave,biće tu zanimljivih listi,e da ..i zasrali su kaos opet Very Happy
Back to top Go down
Iranac
Matora Ojebina

PostSubject: Re: Novi ETC Draft   Wed Nov 13, 2013 7:49 pm

e sad bi se we dalo i igrati, a pogotovo forest spirite
budem probao kako to sljaka u praksi
Back to top Go down
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: Novi ETC Draft   Wed Nov 13, 2013 9:13 pm

Osobno smatram da ETC previše popušta tamo nekim kozlićima i treehuggerima Razz Razz 

-Rejn

Well that's bullshit, and you're bullshit, and your whole army is bullshit, and this whole table is bullshit, except for my side, which is balanced.
Back to top Go down
Tomo
Addictive

PostSubject: Re: Novi ETC Draft   Wed Nov 13, 2013 10:07 pm

Fenris wrote:
Osobno smatram da ETC previše popušta tamo nekim kozlićima i treehuggerima Razz Razz 
Probaj odigrati koju partiju sa jednom od te 2 vojske,pa će ti sinuti zašto to rade Smile
Back to top Go down
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: Novi ETC Draft   Sat Jan 04, 2014 1:25 pm

Nekidan sam naletio na ETC FAQ 2014 pa sam mislio da bi bilo dobro da nam je pri ruci:

https://docs.google.com/document/d/11F6qQpGqsDjizrWCps3EJemQPfZGkzgaUU6RkMI1hDQ

-Rejn

Back to top Go down
Joe
Lepe su ti figure!

PostSubject: Re: Novi ETC Draft   Sun Jan 05, 2014 2:27 pm

holy cow, scraplauncher i ironblaster se vode kao greenskins Very Happy
Back to top Go down
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: Novi ETC Draft   Sun Jan 05, 2014 2:47 pm

Joe wrote:
holy cow, scraplauncher i ironblaster se vode kao greenskins Very Happy

Shvaćam za scrap launcher, ali zašto i ironblaster? Na njemu nema gnoblara.

P.S. Ovo nas opet vraća na priču o squigovima (o kojoj ovaj FAQ ne kaže ništa)...

-Rejn

Back to top Go down
Joe
Lepe su ti figure!

PostSubject: Re: Novi ETC Draft   Mon Jan 06, 2014 9:14 am

jasno ti pise u istom pitanju da squigovi nisu greenskins
Back to top Go down
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: Novi ETC Draft   Mon Jan 06, 2014 2:29 pm

Joe wrote:
jasno ti pise u istom pitanju da squigovi nisu greenskins

Ma nije u pitanju što je greenskin, nego šta je goblin unit za svrhu orkovske panike. Mi smo raspravljali konkretno o Manglerima u tom kontekstu.
Mind you, ovaj FAQ kaže samo Squigs from Squig herds,ne spominje Manglere.

-Rejn

Back to top Go down
Joe
Lepe su ti figure!

PostSubject: Re: Novi ETC Draft   Mon Jan 06, 2014 2:51 pm

mozda zato sto mangleri ni ne mogu uc u combat pa nije ni bitno za hatred.. ne znam doduse kako herdovi rade
Back to top Go down
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: Novi ETC Draft   Mon Jan 06, 2014 3:08 pm

U pravu si za hatred naravno. Ovo o čemu ja pričam ne bi ni trebalo bit u tom djelu errate o kojoj smo počeli pričat i nema veze sa hatredom.
Ugl mene je samo tvoj post podsjetio na tu raspravu "što se računa kao što", točnije "što se računa kao goblin unit" konkretno u ovom slučaju, iako je problem raširen i izvan toga.

P.S. Herdovi u combat ulaze normalno, a koliko znam goblini stoje iza i pomiču se prema naprijed kako squigovi ginu.

P.P.S. Provjerio sam sad, i stvarno po profilu, jedan gnoblar se vozi na Ironblasteru. Valjda za ukras.

-Rejn

Back to top Go down
Joe
Lepe su ti figure!

PostSubject: Re: Novi ETC Draft   Mon Jan 06, 2014 3:13 pm

all it takes is one gnoblar Very Happy valjda umjesto onog borica na retrovizoru Razz
Back to top Go down
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: Novi ETC Draft   Mon Jan 06, 2014 4:23 pm

Btw, evo ti u toj klasi pitanje, možda bliže tvom srcu: Ako recimo Night Goblin ima Hatred (Dwarfs), odnosi li se to samo na obične dwarfove ili i na chaos dwarfove.

-Rejn

Back to top Go down
Joe
Lepe su ti figure!

PostSubject: Re: Novi ETC Draft   Mon Jan 06, 2014 5:48 pm

ugh.. to je sad vec zajebanije.. dwarfovi i chaos dwarfovi su dosta razliciti, dok su sve podvrste gobline otprilike jednako zlobne :Ps tim da ti za dwarfovski hatred pise "hate greenskins of ALL kind", ne znam kakav je ovdje wording. ako pise Dwarfs sa velikim D, onda je vjerojatno samo obicni dwarfovi, ako je sa malim d, onda je svi dwarfovi. bar po mojoj logici
Back to top Go down
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: Novi ETC Draft   Mon Jan 06, 2014 8:04 pm

Greenskin hatred je puno jednostavniji objasnit zbog toga kako je napisan. Default hatred je iz rulebooka, uvijek dolazi sa kapitaliziranim imenom u zagradi, tako da to nije mjerilo.

Problem ovdje konkretno nije samo to što kad je pisana knjiga nije bilo igrivih chaos dwarfova, ni to što su oni iz forgeworld publikacije, nego to što definicija hatreda iz rulebooka ne objašnjava konkretno šta se *sve* smatra nečim što se mrzi. Problem bi bio rješen kad bi wording rekao da se pod tim smatra sve iz određenog army booka,ili kad bi GW točno definirao "creature type" za svaku vojsku tako da bude uvijek odma jasno recimo šta u kojoj knjizi je npr elf, a šta nije. Zapravo jedino pravilo koje točno objašnjava koji uniti se smatraju čime koliko ja znam je orkovski Size Matters, koji tehnički nema veze sa hatredom.

P.S. Snagla Grobspit doslovno ima Hatred (Empire) što valjda implicira da on mrzi svaki unit koji dolazi u toj knjizi uključujući grifone, pegaze, imperijalnoog zmaja...
To ide u prilog ideji da Hatred radi na sve unite u jednoj konkretnoj knjizi. Ali kad bi imao Hatred (High Elves), da li bi to značilo da mrzi i Phoenixe i sl, ili samo modele sa šiljastim ušima?

-Rejn

Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Novi ETC Draft   

Back to top Go down

Novi ETC Draft
Back to top 
Page 1 of 1