Wargaming forum - Fantasy - 40K - FoW - Infinity - Warmahordes

HomeFAQRegisterLog in

Share | 

Subota, 21. dan mjeseca prosinca, 2013. godine, Treće doba.

Go down 
AuthorMessage
mrAK47
Bad GM

PostSubject: Subota, 21. dan mjeseca prosinca, 2013. godine, Treće doba.   Sun Dec 22, 2013 1:44 am

Moje ime je Felix Gurnisson i moja sveta dužnost je prenijeti događaje iz bitke kod klanca Srebrni Vrhunac u Veliku Knjigu Osvete tako da se žrtve naših ratnika nikad ne zaborave. Neka vojskovođe i povijesničari u Karaz-a-Karak iskoriste naše krvlju plaćeno znanje.

Zadnje zrake večernjeg sunca najavljivale su skori dolazak nemrtvih hordi. Dok je ledeni vjetar sa planina smrzavao dah patuljaka, posade su pravile zadnje provjere na ratnim mašinama, ratnici su fokusirano provjeravali strune na svojim samostrijelima a osobna garda lorda Athanbora Thoriksona je razbijala napetost zadirkujući artiljerijske posade i strijelce da ne budu previše precizni, trebali bi nešto i njima ostaviti da ubiju...

Prve humanoidne sjene su označile dolazak neprijatelja te su osmatračnice reagirale pogađajući vatrenim strijelama pripremljene bare nafte. Bljesak novonastalih krijesova, koji je trebao osvijetliti neprijatelja i markere koji su točno označavali udaljenost i tako olakšavali korekciju artiljerijskih baterija, je prikazao neprijateljsku konjicu u neposrednoj blizini a ne osvijetljena pozadina je mogla značiti samo da su dubinske osmatračnice onesposobljene ili mrtve. Zajedno sa topotom nemrtvih kopita je došao smrad vjetrova magije koje iako nismo osjetili nosom je izazivalo snažnu mučninu u našim želucima. Kada je prokleti vampirski gospodar podigao mač i počeo zazivati zabranjena imena naši runesmith-ovi su mu se suprotstavili zajedničkom voljom i ponosnom tradicijom. Kroz njihov šok i nevericu, vampiri su uspješno prizivali jednu magiju za drugom i mrtvi su se počeli pojavljivati na sve strane...

Grleni urlik našeg lorda Athanbora Thoriksona je razbio tišinu planinskog obronka te je započela kanonada vatre, olova i baruta. Prvi višecijevni top je eksplodirao dok je drugi imao minimalni učinak te su se punjena katapulata samo rikošetirala od nemrtve zvijeri radeći minimalnu štetu. Strijelci su samotrijelima hladnokrvno skidali nemrtve jahače jednog za drugim kada je nemrtvi gospodar naredio svojim uništenim, razorenim i spaljenim trupama da se vrate u bitku... što su oni i učinili...

Šok konjaničkog juriša u kombinaciji sa užasom crne magije i vrištanjem nemrtve zvijeri je ulubio i uništio naše desno krilo ali su se čopori vukova odbili od desnog krila i u potpunosti raspršili nakon napada na lordovu gardu omogučivši im da se u kaosu bitke disciplinirano okrenu prema neprijateljskom generalu.

Lord Athanbor Thorikson je htio ovu izuzetno nepovoljnu situaciju preokrenuti ubijanjem vampirskog gospodara te mu umjesto izazova na dvoboj nije dao izbora da napada nikoga osim njega. To se pokazalo kao kobna greška jer prije nego što je stigao zamahnuti svojim runskim čekićem volja koja upravlja cijelom vojskom nemrtvih je munjevitom brzinom ulubila, otvorila i raskomadala oklop i tijelo lorda Thoriksona zajedno sa svima koji su se usudili pokušati spasiti tijelo našeg vođe...

U ovakvoj situaciji, bilo koja druga vojska bi se predala i pobjegla, ali naša braća su samo čvršće stegnula čekiće i smrknuto krenula prema svojoj sudbini odbijajući bilo kakvu predaju.

Kroz dim baruta i eksplozija olovnih kugli polako ali sigurno smo uništavali jednu za drugom jedinicom nemrtvih izjednačavajući prednost neprijatelja, čak je i užasna zvijer podlegla pod stihijom kamenja i olova.

Ne obazirući se na ogromne gubitke upješno smo reformirali strijelce i topničke baterije ali naša teška pješadija nikako nije mogla preći preko gubitka lorda Athanbora i koliko god da su željeli osvetu, mačevi vampira bi ih sjekli prije no što su mogli zadati smrtni udarac... Kada je kleti gospodar nemrtvih posjekao zadnjeg patuljka iz straže našeg lorda, te su horde animiranih patuljačkih leševa poubijale cijelu posadu katapulta okrenuo sam se prema posadi višecijevnog topa i dreknuo: 'Sada ili nikada. Pokažite im što patuljačka tehnologija može napraviti! Point blank, rapid fire, 0 degree! FIRE!!!'

Iz pakla dima, olova i eksplozija je izašla jedna figura ali to nije bio vampirski gospodar već njegov pobočnik koji, nakon što je utažio žeđ nad junačkom posadom višecijevnog topa, je pokupio ostatke svoje osipajuće vojske i napustio Srebrni Vrhunac.

Iako jesmo ovaj puta zaustavili neprijatelja, to je bilo za užasnu cijenu i više si ne smijemo dozvoliti ovakve gubitke ukoliko želimo zadržati ovo uporište. Glavni inženjerac Felix Gurnisson završava izvještaj.

[Slike prvog kruga Vampire Count-a dok ja nisam ni počeo igrati. Ono iza mojih linija su summon-irani zombiji...]

Gnevni Amon

PostSubject: Re: Subota, 21. dan mjeseca prosinca, 2013. godine, Treće doba.   Sun Dec 22, 2013 9:40 am

Nadao sam se ovome, predobro.  cheers Zabavna partija, tko bi rekao da je to moguće protiv Dwarfova.  Razz

PostSubject: Re: Subota, 21. dan mjeseca prosinca, 2013. godine, Treće doba.   Sun Dec 22, 2013 1:02 pm

Fala, fala, i ja sam se odlično zabavio. Obojica smo radili dosta grešaka (mislim da sam pobjedio u tome Wink ali je ispalo predobro.

Dwarves rule!!! ... ok, maybe not that much, but they still got best facial hair! Very Happy

Certificirani lingvist

PostSubject: Re: Subota, 21. dan mjeseca prosinca, 2013. godine, Treće doba.   Sun Dec 22, 2013 2:58 pm

kudos! fora su mi tvoji reportovi.

PostSubject: Re: Subota, 21. dan mjeseca prosinca, 2013. godine, Treće doba.   

Back to top Go down

Subota, 21. dan mjeseca prosinca, 2013. godine, Treće doba.
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Marvel Legends 2013 series 1 "Hit Monkey BAF"
» CCRL 40/40 lists updated (2nd February 2013)
» CEGT - rating lists February 17th 2013
» Geneva Chess Masters 2013
» Norway Chess 2013 Super Tournament