Wargaming forum - Fantasy - 40K - FoW - Infinity - Warmahordes

HomeFAQRegisterLog in

Share | 

Yo, šumari!

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Iranac
Matora Ojebina

PostSubject: Re: Yo, šumari!    Tue May 27, 2014 10:07 pm

uglavnom potkrijepim ti ovo matematickim izracunom, sam da nadjem volje.
mislim shooting WE i dwarfova i HE
Back to top Go down
Suvi Gavran
Gnevni Amon

PostSubject: Re: Yo, šumari!    Tue May 27, 2014 10:08 pm

Iranac wrote:
svima etc ogranicava broj modela u unitu na 40 ili 450 bodova.

60 po novom. Just sayin'. I ja još uvijek zaboravljam...

PostSubject: Re: Yo, šumari!    Tue May 27, 2014 10:26 pm

evo izracuna. s prvom rundom shootinga i na kraju sa 6. rundom. poslije 6. runde WE ima ziva 2 modela, a dwarf 50 (oba pocela s 90)
uracunata bolja balistika i AP

Back to top Go down
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: Yo, šumari!    Tue May 27, 2014 10:27 pm

1. Možemo se složit da dwarf ima malo previše special pravila i bonusa za svoje bodove tho, i to ne samo u usporedbi sa elfom. Nije samo na uštrb balistike ipak, nego i movementa.

2. Pa šta ako ulaze u 90 modela? Zašto bi imao 90 glade guarda uopće? Svi znaju da se novi WE ne igraju samo na shooting ionako. S tim da će pola shootinga pokrit waywatcheri koji su sad hot stuff ( a nemaju nove modele  Wink )
Eternal guard nemaju shooting, da, ali plaćaju core tax. To ne znači da moraju ić ravno prema dwarfu. Ima i drugih CC unita za taj posao. Što se bannera tiče, mora ga nosit unit hamerrera, koji onda mora dadiljat quarellere.

3. Mislim da je lakše WE koji gubi shooting kako umiru modeli nego skavenu koji gubi strength in numbers jer njemu (više) ne ovisi cjeli koncept vojske o tome.

EDIT: Jel taj mathhammer uračunava elfovski AP i magične strijele? I činjenicu da elf želi to radit dok sjedi u šumi?

AP HMG is a magical HMG that makes a Gecko out of a Jotum.
-Rejn

Well that's bullshit, and you're bullshit, and your whole army is bullshit, and this whole table is bullshit, except for my side, which is balanced.

Last edited by Fenris on Tue May 27, 2014 10:30 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Iranac
Matora Ojebina

PostSubject: Re: Yo, šumari!    Tue May 27, 2014 10:28 pm

Suvi Gavran wrote:
Iranac wrote:

znaci jos vise pacova po unitu, jer oni ne mogu doci do 450 bodova da se jebu.

btw pobij matematiku sa logikom.
a jos uz sve ovo napucavanje, dwarf je bolji, puno bolji u CC-u
isto bodova i bez restrikcija
Back to top Go down
Iranac
Matora Ojebina

PostSubject: Re: Yo, šumari!    Tue May 27, 2014 10:30 pm

Fenris wrote:

3. Mislim da je lakše WE koji gubi shooting kako umiru modeli nego skavenu koji gubi strength in numbers jer njemu (više) ne ovisi cjeli koncept vojske o tome.

ali tebi to pravilo nisu ukinuli
Back to top Go down
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: Yo, šumari!    Tue May 27, 2014 10:36 pm

Iranac wrote:
Suvi Gavran wrote:
Iranac wrote:

znaci jos vise pacova po unitu, jer oni ne mogu doci do 450 bodova da se jebu.

btw pobij matematiku sa logikom.
a jos uz sve ovo napucavanje, dwarf je bolji, puno bolji u CC-u
isto bodova i bez restrikcija

Pobijam matematiku time što smatram da sami brojevi nisu pravi pokazatelj šta će se događat na terenu.
Also ko kaže da dwarf na treba bit restriktiran, ne ja! A ne mogu zasad reć jel WE treba ili ne treba bit restriktiran. Zašto smo se uhvatili dwarfova uopće btw?

-Rejn

Well that's bullshit, and you're bullshit, and your whole army is bullshit, and this whole table is bullshit, except for my side, which is balanced.
Back to top Go down
Iranac
Matora Ojebina

PostSubject: Re: Yo, šumari!    Tue May 27, 2014 10:41 pm

BTW GG radi samo u shootingu a quarreller i u CC-u. pitaj buraza. dwarf je 2 u 1 opcija, a vec u shootingu je duplo bolji od GG.

al evo usporedbe s HE archerom kojih za 90 GG modela po bodovima dobijes 108. oni jos bolje kolju od dwarfa, al valjaju samo u shootingu pa im je to penal

ugl. nakon 5. runde we vise nema a he ima 51 model od pocetnih 108

Back to top Go down
Iranac
Matora Ojebina

PostSubject: Re: Yo, šumari!    Tue May 27, 2014 10:47 pm

evo HE pa ih pobij.
to je statistika. pa necemo se baviti gledanjem u solju i bacanjem kostiju.
postotak je kurva, jer ne pada kocka uvijek u postotku, al to su ti najbolji moguci izracuni.
na terenu ja mogu non stop bacati 6 i sve pobiti, al se nece zbog jedne lucky partije raditi restrikcije.
al i na terenu mislim da dwarf jede we (treba testirati wild ridere,no mislim da je i tu dwarf bolji zbog stubborna)
Back to top Go down
Iranac
Matora Ojebina

PostSubject: Re: Yo, šumari!    Tue May 27, 2014 10:54 pm

hoces pacove u brojevima?

za 1080 bodova koliko dodje 90 GG, dobijes 216 clanrata sa shieldom.
da GG puca 6 krugova na close range s AP na pacove ubio bi ih 123.
to su idealni uvjeti, a pacova jos ostane 93

nadji mi jedan unit koji je manje isplativ od gg a da je maltene simbol te vojske
Back to top Go down
Iranac
Matora Ojebina

PostSubject: Re: Yo, šumari!    Tue May 27, 2014 11:01 pm

i orc strijelci su bolji od gg. za svoje bodove
njih 154 ce u 5 rndi anhilirati gg i jos ih ostane 118 nakon napucavanja. mislim strasno.
ostajem igrati orcove, izgubio sam sad volju uopce raditi ista na we
Back to top Go down
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: Yo, šumari!    Tue May 27, 2014 11:06 pm

Kad sam rekao da to ne odražava stanje na terenu, nisam mislio na to kako kocka pada, nego na sve druge faktore.
- Za početak, ti uniti ne služe da pucaju jedni druge i da se outshootaju međusobno.
- Dalje, wood elf ima prednost što ima 100% barem jednu šumu iz koje puca, što mu daje odma hard cover i ekstra rank shootinga.
- Ostali tereni i drugi uniti na stolu će isto igrat ulogu u tome ko vidi koga i koliko dobro
- Wood elf je prolly kupio neke od strijela što mu odma daje ekstra edge u shootingu.

Iranac wrote:
nadji mi jedan unit koji je manje isplativ od gg a da je maltene simbol te vojske
Dryade.

EDIT: Nadam se da ne računaš cjele unite od 154 orkova i 90 quarrelera jer to nema šanse da funkcionira IRL. I ponavljam, njima nije posao ubijat GG.
P.S. Šta ako arreri padnu animosity?

-Rejn

Back to top Go down
Iranac
Matora Ojebina

PostSubject: Re: Yo, šumari!    Tue May 27, 2014 11:45 pm

ti trebam racunati koliko ce nekih knightova ubiti gg a koliko ostali?
i kako ce se tko nositi s njima u cc-u?
racunao sam maximalan unit od 90 modela gg pa shodno tome ostale po bodovima. trebas matematiku na bazi 10, 20 ili 30 gg po unitu? statistika ti je ne promijenjena.
jedna suma, jedan unit u njoj... sto se terena tice sve ovisi sto se nalazi na stolu
izracun je u idealnim uvjetima a ne sto ako... sto ako mi nesto bloka LOS, sto ako padnu paniku, udju u cc i ostalo sto ako. "sto ako" nije mjerljiv podatak i spada u gledanje u salicu i vidovitog milana, kao i sama kocka.

p.s. cim uzmu magicne strijele vise ih ne mozes imati 90. mogu ti i taj izracun baciti u postotku iako mi se cini da nema smisla, jer ne vjerujes u matematiku
Back to top Go down
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: Yo, šumari!    Tue May 27, 2014 11:57 pm

Ako "što ako" nije mjerljiv podatak onda sve pada u vodu jel. Ne postoje idealne situacije na terenu.
S tim da su šanse za padaje panike, animosityja i sl. totalno mjerljive.

Uniti od 90 modela nikako ne funkcioniraju. Ako si složio hordu, recimo 10x9, čestitam. Tvoji quarreleri sad pucaju u 2 ranka. Alternativno razvukao si ih od impassable terena do impassable terena ili nešto slično i smetaju ostatku vojske. Isto vrijedi za GG, s tim da nema šanse da ih je 50% u šumi s tim sistemom.

Na kraju pitanje, što nas vodi valjda korjenu problema. ZAŠTO bi imao više od 90 glade guardova uopće?
Hell, zašto bi imao točno toliko? To je cjela vojska u tome. Koliko vidim na 2400 bodova treba ti možda 20-ak modela sa opremom nekom da popuniš core. Isto vrijedi za 154 arrera i 90 quarrelerra li bilo koju drugu kombinaciju. Možeš imat winning vojsku sa svim i svačim sa istim brojem modela.

Vjerujem u matematiku, ali ne vjerujem u mathhammer.

-Rejn

Back to top Go down
Iranac
Matora Ojebina

PostSubject: Re: Yo, šumari!    Wed May 28, 2014 6:34 am

korijen problema: sigurno necu imati 90 gg, kad ne valjaju bez upgradea. a sa upgradeom ih mogu imati manje (sto scouta, sto waywatchera). znaci nema 90 modela koji valjaju sa shootingom nego manje.
sve ovo moje je bilo cisto da dokazem da gg bez upgradea ne valja ni kurac pa makar stavio 90 modela u unit (sto nitko pametan nikad nece uciniti).
stavljajuci gg magicne strijele i njima popunjavajuci core, gubi se mogucnost stavljanja scouta i waywatchera, te samim time u core moras stavljati eternal ili dryade. dwarfa ne jebu s tim restrikcijama
Back to top Go down
mephetran
Certificirani lingvist

PostSubject: Re: Yo, šumari!    Wed May 28, 2014 7:22 am

HE>WE

Gnevni Amon

PostSubject: Re: Yo, šumari!    Wed May 28, 2014 8:18 am

Iranac wrote:

Ajde, pa ne moramo stalno po ETC pravilima igrati. Ima No Comp, ima i drugih compova...ja bih osobno htio isprobati Swedish Comp.

PostSubject: Re: Yo, šumari!    Wed May 28, 2014 8:26 am

Kakav bromance....

Vidim Adrijano da si počeo unositi razum i logiku u WHFB. Sretno. Nema te matematike i izračuna koji će ti dokazati išta u WHFB...kocka je kurva i gotovo.

Iranac
Matora Ojebina

PostSubject: Re: Yo, šumari!    Wed May 28, 2014 8:44 am

nije razum i logika, nego matematika.
kocka je kurva i ja uvijek govorim da je postotak govno, no to je jedini nacin da se teoretski pokaze kako stvari stoje. svi planovi se baziraju na teoriji, jer praksu/slucajnost ne mozes predvidjeti.
u teoriji su GG bez upgrade govno, a mislim da ni u praksi protiv npr. dwarfova nemaju sanse.
osakaceni su novom edicijom u kombinaciji s ETC restrikcijama... teorijski dokazano, a u praksi cu dokazati u iducim partijama.
pa i u prijasnjoj su ediciji bili losi, a bili su bolji po defaultu od ovih sada. bar su se mogli micati bez penala i izbjegavati combat u kojem puse jaja
Back to top Go down
Iranac
Matora Ojebina

PostSubject: Re: Yo, šumari!    Wed May 28, 2014 8:48 am

Suvi Gavran wrote:
Iranac wrote:

Ajde, pa ne moramo stalno po ETC pravilima igrati. Ima No Comp, ima i drugih compova...ja bih osobno htio isprobati Swedish Comp.

sve smo do sad igrali po ETC-u pa ne vidim razlog zasto dalje ne bi igrali.
mislis zato sto su GG govno bez upgradea? ma nisu, samo u teoriji, u praksi jedu malu djecu, pucaju munje iz ociju i vatrene kugle iz guzice

Back to top Go down
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: Yo, šumari!    Wed May 28, 2014 9:54 am

Iranac wrote:
korijen problema: sigurno necu imati 90 gg, kad ne valjaju bez upgradea. a sa upgradeom ih mogu imati manje (sto scouta, sto waywatchera). znaci nema 90 modela koji valjaju sa shootingom nego manje.
sve ovo moje je bilo cisto da dokazem da gg bez upgradea ne valja ni kurac pa makar stavio 90 modela u unit (sto nitko pametan nikad nece uciniti).
stavljajuci gg magicne strijele i njima popunjavajuci core, gubi se mogucnost stavljanja scouta i waywatchera, te samim time u core moras stavljati eternal ili dryade. dwarfa ne jebu s tim restrikcijama

Mislim da je ovo zapravo najbitniji post ovdje.
Dakle, čak i da možeš, mislim da nema potrebe da imaš 90 GG. Sa opremom, bez opreme, nebitno. 90 modela je puno kad su u pitanju elfovi. 90 modela je doslovno cjela jedna vojska. WE se ni prije nije igrao tako da se vojska sastoji samo od archera. Mislim da je ova restrikcija tu sad predložena da neko ne bi počeo izvodit baš to, jer nova municija otvara prostor za abuse koji nije bio moguć prije. Moguće je i da se radi o panici nekoj, nisam baš siguran da je bilo dovoljno vremena da se sve testira pravilno.

Sad sam radio neku brzinsku procjenu, i taj limit se popuni sa recimo 1x20 GG, 2x5 glade ridera i 1x15 waywatchera. Svi sa opremom ofc. Core popunjen. A sigurno postoje i optimalniji načini za složit vojsku.
Što se tiče popunjavanja corea drugim unitima, mogu shvatit zašto dyade nisu više optimalne, ali stavljanje eternal guarda u core samo po sebi ne bi trebao bit problem, ne znam otkud tolika averzija prema tome. Možda ne pucaju, ali to više nije taboo u WE vojsci kao i prije, kad su samo forest spiriti bili modeli koji idu u vojsku a ne pucaju.

E sad, ko koga jebe sa restrikcijama je nova priča. To što je ovaj prijedlog stavljen sad (mislim da nije ni prošao još, ili?) ne znači da će isto tako i ostati zauvjek. A ne bi ni bio prvi put da previše pritisnu nekog bez dovoljno razloga (Chaos Dwarf itemi mi prvi padaju na pamet). To što su oni ETC ne znači da su nepogrješivi ugl, i da ne mogu uvidjet greške naknadno. Niti znači da ih mi moramo slijepo pratit po svemu, ja sam se prvi opirao restrikcijama u klubu, pa sam bio popljuvan.
Konkretno zašto dwarf nije jednako restriktiran ne mogu reć, pretpostavljam zbog kombinacije razloga (postoje bitnije stvari za restriktirat mu, quarrelerri nemaju fancy opcije kao WE pa se ne doimaju toliko opasnima, ETC komitet je pun dwarfofila...). To što nije restriktiran ne znači da ne bi trebao biti, samo da se nisu koncentrirali na to.

-Rejn

Back to top Go down
Iranac
Matora Ojebina

PostSubject: Re: Yo, šumari!    Wed May 28, 2014 10:04 am

ajd shvatio si poantu mog matematiciranja.
nije jos prosao vote za WE, bar koliko ja kuzim.
eternal je super, samo hocu reci da je jebeni dwarf quarreller za iste pare bolji po tome sto puca i ubija te eternale. znaci quarreller je i eternal i gg (bez upgradea) u jednom, a nije restriktiran. zasto? jebat ga ako znam, no mislim da nije posteno, jer ih svi dwarfovi imaju u listi, stoje u cosku i kolju dok cekaju da im se priblizis, a onda zbog hammerera i stubborna tuku ko traktor i nigdje ne idu.
ETC donosi kao balans, a zapravo radi kurac, no to treba jos testirati u globalu, jer imaju WE i ostalih unita
Back to top Go down
Suvi Gavran
Gnevni Amon

PostSubject: Re: Yo, šumari!    Wed May 28, 2014 10:15 am

Svi koji se bave ETC-om više nego mi, uvijek naglase da se taj comp pravi za timsko igranje (reprezentacijsko je možda bolji izraz), kao na ETC-u, i da nije prilagođen te ni blizu idealan za single partije. Vjerojatno to sve skupa ima više smisla u toj cjelini od 7 vs 7 igrača nego što nam se čini sa ovog gledišta. A što se tiče toga da ta pravila nisu savršena, to svakako....Draft 3 je mislim bio teže popljuvan od strane zajednice pa je napravljen 3.5.

PostSubject: Re: Yo, šumari!    Wed May 28, 2014 10:55 am

PostSubject: Re: Yo, šumari!    Wed May 28, 2014 10:59 am

Zaključak: Šta smo naučili o crossbowima.

-Rejn

Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Yo, šumari!    

Back to top Go down

Yo, šumari!
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next