Wargaming forum - Fantasy - 40K - FoW - Infinity - Warmahordes

HomeFAQRegisterLog in

Share | 

Klasifikacija Klupskog Terena

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Klasifikacija Klupskog Terena   Sat Mar 21, 2015 9:48 pm

Pošto je došlo do toga da smo svi već zbunjeni time koji teren u 40k se računa kao "zgrada", a koji kao "teren", i pošto više ne znamo ni koji blokira line of sight a koji ne, odlučio sam napraviti ovu unificiranu listu terena i njihovih "pravila". Smatram da bi ovo trebalo znatno olakšati daljnje igranje, smanjiti nesporazume i bad play situacije, i da je moja procjena ovdje neutralna i balansirana. Slobodno dajte svoje ideje i prijedloge ako se ne slažete sa nečim što sam napisao ispod.

Brda
Ovo se odnosi na sva niska brda, i stara ravna i o na ona nova, siva, žuta, crna...
Brda ne blokiraju LoS, daju 5+ cover save, i računaju se kao difficult terrain.

Šume
Šume ne blokiraju LoS, daju 5+ cover save, i računaju se kao difficult terrain.

Kontejneri
Kontejneri ne blokiraju LoS, daju 5+ cover save, i računaju se kao difficult terrain.

Srušena Tvornica
Tvornica ne blokira LoS prema i od modela koji stoje unutra, ali blokira ga normalno za sve što stoji iza nje. Daje 4+ cover, i računa se kao difficult terrain.

Zlatni Marinac na Stupu
Ovaj kip ne blokiraa LoS, daje 5+ cover save, i računa se kao difficult terrain.

Crni Teren sa Klimavim Stepenicama
Ovo ne blokira LoS prema i od modela koji stoje na krovu, ali blokira ga normalno za sve što stoji iza. Penjanje se obavlja po standardnim pravilima za vertikalno kretanje.

Toranj sa Reflektorom
Ovaj toranj ne blokira LoS prema i od modela koji stoje na platformama, ali blokira ga normalno za sve što stoji iza njega. Daje 5+ cover modelima na platformama. Penjanje se obavlja po standardnim pravilima za vertikalno kretanje.

Zid sa Cjevima
Zid blokira LoS normalno. Impassable terrrain.

Nakupine Kamenja
Kamenje ne blokira LoS. Daje 5+ cover modelima barem 25% iza sebe. Računa se kao difficult terrain.

Mali Kameni Zidovi
Mali zidovi ne blokiraju LoS. Popravljaju cover za 1 modelima koji su napravili Go to Ground iza njih. Računaju se kao difficult terrain.

Demolirani Tenk
Tenk blokira LoS normalno. Računa se kao difficult terrain.

Srušeni Aquila Lander
Sljedi pravila za srušeni aquila lander u rulebooku. Duh.

Groblje
Groblje blokira LoS normalno. Daje 5+ cover modelima koji stoje na njemu. Difficult terrain.

Rudnik
Rudnik blokira LoS normalno. Impassable terrain.

Kameni Oltar
Oltar blokira LoS normalno. Impassable terrain.

Kameni Zmaj
Zmaj blokira LoS normalno. Daje 5+ cover modelima koji stoje u njemu. Impassable terrain ali sa "ulazom" s jedne strane..

Razrušene Kuće od Stiropora
Kuće lokiraju LoS normalno. Daju 4+ cover. Difficult terrain. Penjanje se obavlja po standardnim pravilima za vertikalno kretanje.

Kameni Toranj
Medium zgrada (20 modela, 4 HP). Blokira LoS normalno. AV 14/14/14. 1 Access point. Battlements.

Avalon Inn
Small zgrada (10 modela, 3 HP). Blokira LoS normalno. AV 12/12/12. 1 Access point. 1 fire point po prozoru.

AP HMG is a magical HMG that makes a Gecko out of a Jotum.
-Rejn

Well that's bullshit, and you're bullshit, and your whole army is bullshit, and this whole table is bullshit, except for my side, which is balanced.
Back to top Go down
Iranac
Matora Ojebina

PostSubject: Re: Klasifikacija Klupskog Terena   Sun Mar 22, 2015 7:39 am

svaka dala dino
Back to top Go down
mephetran
Certificirani lingvist

PostSubject: Re: Klasifikacija Klupskog Terena   Sun Mar 22, 2015 8:08 am

ne bih se bas slozio da svaki teren u igri daje 5+ cover, također, trebalo bi biti bitno jel stojis iza sume, u sumi ili je samo dio unita u kontaktu sa sumom.

Salt Elemental

PostSubject: Re: Klasifikacija Klupskog Terena   Sun Mar 22, 2015 8:58 am

mephetran wrote:
ne bih se bas slozio da svaki teren u igri daje 5+ cover, također, trebalo bi biti bitno jel stojis iza sume, u sumi ili je samo dio unita u kontaktu sa sumom.

Naravno, sjetio sam se toga, ali nisam na kraju napisao jučer. Ugl, kad stojiš U šumi, ona daje svoj cover svim modelima unutra. Kad stojiš IZA šume, onda je bitno koliko % modela je pokriveno šumom. To prati službena pravila.

Što se tiče toga koliki sav daje teren, 5+ je generalno manje nego što daju pravila inače. Po njima svaka glupost skoro daje 4+ cover, neke i više. Ja sam se vodio idejom, generalno konzistentnom sa bar nekim originalnim pravilim, da zidovi i sl čvrste prepreke daju 4+, a ograde, grmlje i šume daju 5+ cover.

-Rejn

Well that's bullshit, and you're bullshit, and your whole army is bullshit, and this whole table is bullshit, except for my side, which is balanced.
Back to top Go down
daNba
Scotty Pippen

PostSubject: Re: Klasifikacija Klupskog Terena   Sun Mar 22, 2015 3:31 pm

Pošto mi to ništa nije najjasnije oko terena možda postavljam glupo pitanje al ajde...

Dali se to mora tako u tančine ići. Za svaki teren ponaosob opisi. Dali postoji kakva mogućnost da se klasificiraju tereni i onda odredi njihove "posebnosti" (u nedostatku bolje riječi).

Ono o čemu sam nešto natucao u podrumu, tipa:
- šuma: ne blokira LoS, cover 5+ ovo ono ako si unutra 4+ kako već ide
- srušena zgrada: ko i šuma samo bolji save ili sta vec kako jer jebga beton je bolja zastita od drveta
- zgrada u koju nije moguće ući (ie. avalon inn, toranj sa reflektorom, veliko ono crno sa coolerom od kompa): blokira LoS, cover kaki vec ide i to...

I sve šta već može spasti pod neku grupu, da se to malo pojednostavi jer ovako hrpetina informacija a imam osjećaj da bi moglo biti kraće, ekonomičnije i razumljivije a i dalje funkcionalno. Ako nastavimo dalje raditi terene imat cemo popis od 4 stranice sta koji teren radi. Meni to malo blesavo.

Al to sam samo ja. Ako ćemo nejmat svaki teren OK. Ponavljam, pametujem a nisam pravila čitao... Wink

Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: Klasifikacija Klupskog Terena   Sun Mar 22, 2015 4:38 pm

Moramo ići u detalje iz par razloga:

1. Otkad igramo 40K, imali smo totalno zbunjene situacije kad nismo znali šta je "terrain" a šta je "building", i otad vučemo repove toga da ne znamo koji teren kako funkcionira. Ovo je klarifikacija, da kad nešto stavimo na stol, da svi znaju šta se događa.

2. Sama igra ima veliku raznolikost terena. Tvoja ideja klasifikacije je dobra...za fantasy, gdje postoje samo obstacle, stvari koje daju cover (light/hard, što se odredi arbitrarno), i zgrade u koje se ulazi. 40K razlikuje nekoliko vrsta pregrada, ruševnih terena, ovoga onoga, pa onda još svaka zgrada u koju se ulazi ima svoje statse... Ako se ne dogovorimo šta je šta, ne možemo igrati normalno.

Ako uzmemo u obzir točke 1 i 2, ja sam se zapravo trudio da ovo što pišem ima smisla i iz perspektive pravila u rulebooku, ali i iz fizičke stvarnosti tih terena. Ovo što piše za svaki teren je zapravo ono što se i vidi kad ga se stavi na stol, samo kodificirano za lakšu upotrebu ubuduće, i rasčišćavanje par edge slučajeva da ne bi bilo komplikacija.

ADDENDUM:
Kad smo se već dotakli toga, nevezano uz ovu polemiku, moramo svi imat razjašnjeno šta mislimo kad kažemo zgrada i teren.
Mi za sve kažemo da je teren, ali postoji razlika:
Ako je nešto teren, "terrain", to znači da je u pitanju nešto što stoji na stolu i utječe na kretanje, pucanje i sl. Tipa šuma, ili ruševine. Čak i srušena tvornica spada u ovu kategoriju.
Ako je nešto zgrada, "building", onda se to odnosi na funkcionalnu zgradu u koju uniti ulaze, i koja ima svoje statse i pravila i generalno se ponaša slično kao vozilo. Kao npr Avalon Inn.

-Rejn

Back to top Go down
daNba
Scotty Pippen

PostSubject: Re: Klasifikacija Klupskog Terena   Sun Mar 22, 2015 5:06 pm

Jasnije mi je o čemu pričamo...onda necemo raditi zgrade nego samo terene koji blokiraju LoS ili ne blokiraju...i svima lakše Very Happy

Ja sam za liniju manjeg otpora, jer ako mi i zgrade budu imale statistike za side armor ili tako nešto ranit ću se. Ko će još i te pizdarije pamtiti...

Da ne pametujem dalje dok ne pročitam slažem se kako god drugi misle da je najbolje...

Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: Klasifikacija Klupskog Terena   Sun Mar 22, 2015 5:11 pm

Pa ne moraš pamtit jer sam ih popisao Razz

Mislim da ni jedna zgrada nema različite armore, isti brojevi su sa svih strana.

-Rejn

Back to top Go down
Brisinger
Synchronized Companion

PostSubject: Re: Klasifikacija Klupskog Terena   Sun Mar 22, 2015 8:30 pm

Heh jos si netko dao truda, odlicno je ovo i korisno actually. Sad nema vise zabune, tnx Very Happy
Treba to samo isprintati i ostavit u podrumu ili stavit u rulebook jer kao sto ste rekli nitko nece to sve zapamtit, a potrebno je.
btw. (pita n00b) za Avalon Inn za koji si napisao da je zgrada u koju moze uci 10 modela, mislili li se na bilo kojih 10 modela? Jer 10 terminatora su veci od 10 taktikalaca i po meni ne bi bilo posteno da se jednako racunaju. (odmah i za Kameni Toranj se odnosi) Question
Back to top Go down
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: Klasifikacija Klupskog Terena   Sun Mar 22, 2015 10:31 pm

Well, terminatori, kao i modeli sa jump packovima i još neki imaju Bulky pravilo što znači da zauzimaju 2 mjesta. Tako da ih u Inn stane 5.
Modeli koji su Very Bulky (kao npr motori i centurioni) zauzimaju 3 mjesta, a oni koji su Extremely Bulky (ne znam ni jedan napamet) zauzimaju 5 mjesta.

-Rejn

Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Klasifikacija Klupskog Terena   

Back to top Go down

Klasifikacija Klupskog Terena
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1