Wargaming forum - Fantasy - 40K - FoW - Infinity - Warmahordes

HomeFAQRegisterLog in

Share | 

Danas Sam Naučio...

Go down 
AuthorMessage
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Danas Sam Naučio...   Sat Jun 06, 2015 6:53 pm

Danas poslije partije sam gledao codexe i otkrio da...

- Typhus ne rolla warlord trait, uvijek ima onaj da radi fear.

- Typhus stalno dobija iste spellove jer Nurgle lore stvarno ima 4 spella, od kojih je jedan primaris. Dakle, rolla D3. Također ne smije dirati u druge tablice.

- Manreaper je daemon weapon. U svakoji cc rundi se baca d6. Na 1, typhus dobije 1 wound bez savea. Na 2+ dobije toliko ekstra napada.

- Manreaper je i force weapon.

- Ako character dobije ponovo isti roll na chaos boon tablici, ignorira ga.

- Daemon prince ne nasljedi mark, nego dobije korespondirajući Daemon of _____ special rule.

- Daemon of Nurgle daje Hatred (Daemons of Tzeentch), Shrouded i Slow & Purposeful.

- Daemon prince automatski dobije Veterans of the Long War.

- Obliterator weapons su konkretno:
Assault Cannon
Heavy Flamer
Lascannon
Multi-Melta
Plasma Cannon
Twin-linked Flamer
Twin-linked Melta Gun
Twin-linked Plasma Gun

-Obliteratori su "samo" T4, ali imaju 2 napada svaki.

- Razorback nema fire pointove.

AP HMG is a magical HMG that makes a Gecko out of a Jotum.
-Rejn

Well that's bullshit, and you're bullshit, and your whole army is bullshit, and this whole table is bullshit, except for my side, which is balanced.
Back to top Go down
Zeleni
CSM

PostSubject: Re: Danas Sam Naučio...   Mon Jun 08, 2015 1:13 pm

Khmmm rezime posto se vecina odnosi na mene:

Spellovi i jesu bili svi nurgle naucio sam da ne mogu dirati u druge skole zato i nisam.
Ovo demonic/force weapon i broj napada extra ili wound nisam znao, gledao sam promaklo mi, sad bili bi to lijepsi fightovi uz ta pravila mozda koji wound extra ali napada ko u prici. Inace da skrenem sa teme Janos imam najboljeg Battle expert lorda ikada (ne pogadja ili ne wounda nikad, stvarno je expert)

Sad na tablici za chaos boon dobio sam neke gluposti flameing weapons ili tako nekako, nikakava korist, poslije tvog lorda hammer of wrath, onda 2 puta demon princa (molim lijepo imao sam model) . usput sto znaci ignorira ga, rola ponovo ili nikom nista? Very Happy

Obli weaponi su bili igrani korektno, svi navedeni i postovano pravilo svaki krug novi weapon.

The codex is just 10,000 years old and full of out dated equipment. You know like Chaos. And played by Cynical and bitter people. You know like Chaos.
Back to top Go down
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: Danas Sam Naučio...   Mon Jun 08, 2015 1:23 pm

Zeleni wrote:
Sad na tablici za chaos boon dobio sam neke gluposti flameing weapons ili tako nekako, nikakava korist, poslije tvog lorda hammer of wrath, onda 2 puta demon princa (molim lijepo imao sam model) . usput sto znaci ignorira ga, rola ponovo ili nikom nista?  Very Happy

Ako dobije ponovo istii rezultat, ignorira ga, nema rerolla. Dođe mu na isto kao da je dobio onaj rezlutat da se ništa ne događa.
Znači onaj demon princ se ne bi despawnao iz combata nego bi samo ostao na mjestu.

Zeleni wrote:
Obli weaponi su bili igrani korektno, svi navedeni i postovano pravilo svaki krug novi weapon.
Ok, znam samo da je bilo nešto nejasno pa sam otišao provjerit na kraju i napisat konkretno.

P.S. Evo jedan i za higija:
Kad Barrage weapon dobije hit za neki template poslije prvog, onda tog smije stavit bilo gdje u kontaktu sa prvim. Za templatee poslje toga rolla dalje normalno, pa šta bude.

-Rejn

Well that's bullshit, and you're bullshit, and your whole army is bullshit, and this whole table is bullshit, except for my side, which is balanced.
Back to top Go down
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: Danas Sam Naučio...   Fri Jun 12, 2015 11:43 am

Evo dva dobra:

- Super-heavy vozila ignoriraju sve rezultate na vehicle damage tablici osim destroyed (gube HP normalno tho)

- Super-heavy vozila mogu ispaliti svako oružje na drugačiju metu.

-Rejn

Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Danas Sam Naučio...   

Back to top Go down

Danas Sam Naučio...
Back to top 
Page 1 of 1