Wargaming forum - Fantasy - 40K - FoW - Infinity - Warmahordes

HomeFAQRegisterLog in

Share | 

Bonbe

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Iranac
Matora Ojebina

PostSubject: Bonbe   Wed Jun 17, 2015 8:56 pm

Jucer igrali partiju i bilo mi malo debilno da orkovi u CC ne mogu ubiti Drop pod, a vec smo vise puta kontali koliko se ganata moze koristi po unitu.

Ugl. sad bas citam i ovakva je situacija:

1. shooting faza
samo jedan model moze baciti granatu (821. strana pdf-a koji imam, ne pise stranica u rulebooku)
citiram:
Some grenades can be used to make shooting attacks or attacks in the Fight sub-phase,
albeit to different effect. Only one grenade (of any type) can be thrown by a unit
per phase.

Znaci bacit se moze samo jedna granata

2. assault faza
svaki model koji posjeduje granatu (a to je svaki baja u unitu koji ih ima) moze zamjeniti sve svoje napade za jedan napad s granatom (ista strana, dva reda ispod, boldano)
citiram:
A model can use such a grenade as a Melee weapon, but can only ever make
one attack, regardless of the number of Attacks on its profile or any bonuses.

Ako sam nesto krivo shvatio, molim ispravak.

p.s. Veco cigane! Svaki ork ima bonbu... utuko bi te ko besnog kera
Back to top Go down
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: Bonbe   Wed Jun 17, 2015 10:25 pm

Ja bi se zakleo da smo već imali ovu raspravu ovdje... ugl, nije jasno napisano, ljudi na netu se isto ne slažu oko toga, sjećam se da sam čitao o tome.

Ako uzmemo da se baca jedna po fazi, onda se baca jedna i u assault fazi. Wording je različit ("throw" vs. "clamp down") ali nema indikacija jesu li to čvrsta imena akcija, ili samo fluffy izrazi.

Ne pomaže što ako čitamo pravilo onako kako si ti krenuo sad, totalno je nebalansirano, i svaka ekipa od 5 klošara može ubiti svaki tenk u igri koji nije land raider (a i njega ako imaju haywire granate) u jednoj rundi combata.

U svakom slučaju, mi smo dosad svi igrali tako da se radi jedan napad granatom u CC otkad se to pitanje prvi put postavilo.

P. S. Nevezano, Imao si ilegalnu listu onda. Ubacivao si unite u fiksiranu formaciju. Tehnički, igrao si Unbound Shocked

P. P.S. Isto nevezano, ispada da sam krivo rekao za Mob Rule, radi i u CC, ali nisam siguran 100% da li bi to spasilo warbossa na rollu od 1-3 ili samo na 1. Ostali orkovi bi prošli to samo na 1 svakako.

P. P. P. S. Nešto relevantno! Stikkbombs se računaju da su identične kao assault granate, što znači da u CC imaju Strength 3. Dakle nema šanse da probiju drop pod čak i da je svih 20 orkova naljepilo jednu.

AP HMG is a magical HMG that makes a Gecko out of a Jotum.
-Rejn

Well that's bullshit, and you're bullshit, and your whole army is bullshit, and this whole table is bullshit, except for my side, which is balanced.
Back to top Go down
Iranac
Matora Ojebina

PostSubject: Re: Bonbe   Thu Jun 18, 2015 12:07 am

Fenris wrote:

Ako uzmemo da se baca jedna po fazi, onda se baca jedna i u assault fazi. Wording je različit ("throw" vs. "clamp down") ali nema indikacija jesu li to čvrsta imena akcija, ili samo fluffy izrazi.

Some grenades can be used to make shooting attacks or attacks in the Fight sub-phase,
albeit to different effect. Only one grenade (of any type) can be thrown by a unit

A model can use such a grenade as a Melee weapon, but can only ever make one attack, regardless of the number of Attacks on its profile or any bonuses

u shootingu 1 po unitu, u meleeu 1 po modelu.

mislim da boldani tekst u rulebooku, bas i nije s fluffy izrazima.

za granate ima 2 pravila o njihovom generalnom koristenju:
1. za shooting gdje se spominje unit
2. za meele gdje se spominje model
- cak pise 1 napad granatom bez obzira na broj napada u njegovom profilu i bonusima
u listama/codexu je profil jednog modela,a ne cijelog unita? ili unit ima npr 2 napada i 1 wound? ili je profile isto neki fluffy izraz? (sad malo drkam, no moram)

Fenris wrote:

Ne pomaže što ako čitamo pravilo onako kako si ti krenuo sad, totalno je nebalansirano, i svaka ekipa od 5 klošara može ubiti svaki tenk u igri koji nije land raider (a i njega ako imaju haywire granate) u jednoj rundi combata.

kako sam ja to poceo citati pravilo? doslovno?
a warhammer je inace balansiran? decurion npr? kockice?
po meni nije balansirano sto onaj tko igra prvi moze meltati iz drop poda i sjebati nekom land raider prije nego se ovaj mogao pomaknuti...

nije pitanje balansa nego pravila ili tumacenja istog. po meni postoji razlika izmedju modela i unita... e sad ako nije tako...
znam kako smo do sad igrali. krivo smo igrali.
da, svaki klosar moze zaljepiti bombu na tenk... da, tako je i u stvarnosti. ne daj klosaru blizu tenka.
ja imam podosta vozila, meni to najmanje pase, no takvo je pravilo. ili pisemo svoja?
Back to top Go down
mephetran
Certificirani lingvist

PostSubject: Re: Bonbe   Thu Jun 18, 2015 8:20 am

Ja uglavnom viđam na youtubeu da ljudi igraju tako da svaki model zalijepi granatu u ccu, a fora je u tome sto je to pravilo lose jer cim ti netko uđe u cc tenk je mrtav, cak i da unit baci 1 i u ccu stavi 1, tenk je vjerojatno mrtav, mi smo houserulali da bude 1

Matora Ojebina

PostSubject: Re: Bonbe   Thu Jun 18, 2015 10:53 am

kontam da su tenkovi bogini, no to tjera ljude da se malo pozabave trupama, a ne da ih ubijaju samo kad im zasmetaju.
mi pobijemo vozila (tko igra prvi ima prednost), a trupe onda drkaju cuki nogu.
ja npr nisam vidio razlog za igrati flammere ili hurricane boltere, jer stavim meltu, rakete, laser. sjebem protivniku vozila prije nego on meni i mirna bosna. vozila koja su meni ziva su skoro nedodirljiva.
e sad kad svaki seronja trci s bombom i predstavlja prijetnju... potrebno se i njim pozabaviti.

malo mi debilno da houserulamo pravila jer se cine op.
ima hrpa stvari koja su fuj, pa ih ne mijenjamo.
melta od 15 bodova s 1 susem (koju moze imati skoro svaki drkavi unit) moze sjebati bilo sto od par stotina bodova... po meni je to puno vise OP, jer se ne moras ni potruditi doci do cilja osobno (to sto svi bacamo 1 kad se puca meltom... mozda bi nam i bombe tako radile)
Back to top Go down
Iranac
Matora Ojebina

PostSubject: Re: Bonbe   Thu Jun 18, 2015 11:06 am

btw rhino i sl sranja nisu tenkovi, vec APC oliti armored person carrier. To ni ne moze prezivjeti napad pjesadije ako ga ne rijesi prije borbe prsa u prsa.
land raider i sl tesko oklopljena sranja,... pa tom bombe ionako ne mogu nista. bar ne ove koje nosi svaki klosar.
uz to vozila se uvijek mogu odvesti i pucati po klosarima.
znaci na razorback ide nesto za ubijati klosare, a ne laseri po nasem defaultu. rhino ima storm bolter, moze kupiti jos jedan i 2 fire pointa. pa nek pucaju bolteri iz rhinoa, a ne melta ili plazma.

ugl mislim da bi se koristenjem granata po pravilima natjeralo ljude da manje stavljaju anti-tenk oruzja a vise za ubijat seronje. samim tim i vozila bi mozda duze zivjela.
trenutno ne zive. ja ih imam 4 i do kraja drugog kruga ni jedno nije na stolu. jer svaki seronja ima neku meltu/plazmu/laser i ubija. da mora ubijati druge seronje, mozda bi vidjeli i koji heavy bolter/flamer ili sl. u nasim partijama.
jedini nacin da mi land raider sad imalo zivi je da igram achilles verziju, jer ceramite tjera ljude da ga ignoraju. ostala vozila su ionako mrtva prije nego krenu, a pjesadija on foot moze drkat kurac, pogotovo kad ne moze u cc-u ubiti ni drop pod (s jednom granatom po krugu,jako tesko)
drop pod je po tome op. ima Obsec., 12 AV svuda i 3 HP. njega u najboljoj sreci taktikalci rijese u 3 kruga po nasim trenutnim pravilima.
ja trosim 2 kruga land raider da maknem drp pod s objectiva, a taktikalci mule jer mu ne mogu nista.
zar nije drop pod OP?
Back to top Go down
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: Bonbe   Thu Jun 18, 2015 1:05 pm

Da pokušam nekako redom odgovorit na sve ovo...

- Nije problem u tome da se nitko ne želi zabavljati tim likovima sa bombama. Generalno, njih se želiš riješit i inače, jer to su isti oni tipovi koji imaju obsec i sl.

-Osobno nemam ništa protiv houserulanja najgorih aspekata igre.

-Mislim da ono što zaboravljaš kad spominješ meltu je da taj isti unit koji dolazi odozada sa meltom ima i granate, tako da je zapravo još jači. Ako melta i bačena granata ne ubiju vozilo do kraja zalete se da ga garantirano dokrajče...ako ga i sve to promaši, opet ga garantirano ubiju.

- Zanimljiva teorija za omjere weapona koje se uzima, to bi bilo dobro vidjet u praksi. Osobno mislim da bi i dalje kombinirao plazme i melte jer 1. plazma je bolja za ubijanje trupa nego vozila 2. melta i dalje ubija i trupe pouzdano. Flamere jedino ikad razmatram stavljat na svoje tipove koji su BS3. Za ostale heavy weapone ne mogu komentirat jer ih ne mogu stavljat u unite kao vi ostali. što se tiče combi melti na 5 veterana, po meni taj combo se isplati uvijek dok god ima bar 1 tenk na stolu, samo treba gledat da ne dođu uvijk oni prvi krug bezveze.

-Cjela problematika vozila u ovoj ediciji nije što su oružja prejaka, nego što ih je prelagano ubiti. I ne mislim na penetrate. Svaki glance odnosi 1HP, prosjek je 3HP... dolazimo do toga da nije potrebno nikad penetrirati nekoga za garantirani kill. Achillies JE jak, ali ništa ga ne spašava od toga. Tu bi trebao ić nekakav patch na pravila ali nisam siguran kakav.

- Drop pod taktike su OP, ali mislim da sam drop pod nije toliko. Više se možda čini takav
jer nastanjuje onu magičnu zonu gdje je dovoljno otporan da ga random uniti ne mogu tek tako ubit, a dovoljno beskoristan da dedicirani uniti za ubijanje vozila ne žele trošit shooting na njega. Obsec ima samo kad je dedicated transport za trupe, isto kao i svi drugi dedicated transporti. Mislim, deathwing land raider je isto obsec još ovaj tjedan. Nezgodan je drop pod, ali ne bi rekao broken.

-Rejn

Well that's bullshit, and you're bullshit, and your whole army is bullshit, and this whole table is bullshit, except for my side, which is balanced.
Back to top Go down
Iranac
Matora Ojebina

PostSubject: Re: Bonbe   Thu Jun 18, 2015 2:01 pm

drop pod je nezgodan koliko i granate. nezgodne,no nisu broken ako se pozabavis ubijanjem unita. vozila su ipak brza od obicne pjesadije i mogu ih probati izbjeci.
rhino za 35 bodova i nije neko vozilo... zapravo... u usporedbi s drop podom je sranje kad gledamo koliko brzo dovozi trupe i kakav mu je AV.
ja znam da marinci pjeske bas i ne stignu daleko osim ako ne misle trcati, sto je  opet D6 random. tesko da mogu uhvatiti mobilna/ija vozila, osim ako ista to ne zele.
isto tako znam da su primarne mete uvijek vozila a ne marinci, koji imaju obsec. njih se ubija kad se mora, a vozila cim se stigne. ispravi me ako nije tako, no ovo malo partija me naucilo da se prvo treba rijesiti vozila i da se tako igra. jer ako ubijes protivniku vozila, njegove trupe sporo napreduju i ne mogu bas zauzimati objektive, a ni ubiti tvoja vozila tako lako.

ugl ne mislim da su granate broken...

zapravo jeste li uopce igrali ikad partiju po pravilima ili se u startu ocijenilo da je broken?

btw ako su broken, zasto ih ne banaju/ogranice na turnirima. iz fantasya znamo da se stosta znalo banati jer je broken, pa valjd bi to napravili i u 40k-u.

ako cemo vec houserulati pravila, mogu ja dati koji prijedlog?
ajmo ih zapravo sve houserulati, napraviti novu igru, bolju... da sve ima iste statistike i ista pravila, da ne bacamo kocke... onda ce biti sve izbalansirano i nista nece biti broken.
Back to top Go down
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: Bonbe   Thu Jun 18, 2015 2:12 pm

Razlika između drop poda i rhinoa je što rhino može aktivno radit i nakon što provoza unit prvi put, dok drop pod sjedi na mjestu. Također u rhino se moguće barem teoretski sakrit, dok se u drop pod više ne ulazi.

Iranac wrote:
zapravo jeste li uopce igrali ikad partiju po pravilima ili se u startu ocijenilo da je broken?
Jesmo, 5 tac marinaca je ubilo predatora s leđa na početku partije i onda smo shvatili da tu nešto ne valja.

Inače, neki ljudi zapravo pišu pravila za svoje verzije warhammera, sa većim ili manjim promjenama. Ne vidim šta je tu tome loše. Sigurno nisu svi jednako dobri u tome, ali nije da je GW nekakav veliki uzor po tom pitanju.

-Rejn

Back to top Go down
Iranac
Matora Ojebina

PostSubject: Re: Bonbe   Thu Jun 18, 2015 3:49 pm

a ne smeta kad marinci bez melte/plazme/lasera trebaju min. 3 kruga da ubiju drop pod?
kutiju bez posade s jednim oruzjem i jos open top!
meni je to vise broken nego da mogu ubiti oklopno vozilo/transporter kad stignu dosetati do njega.

kazes da ste probali igrati i da je 5 marinaca ubilo predatora u prvom krugu s ledja. kako su dosli tamo? rhinom? kontam drop podom, koji je tad obsec i kojeg ne moze ubiti mrtav predator, a ne mogu ni marinci ako nemaju te iste bombe koje su ubile predatora.

po meni drop pod je op, ako su granate op. stavis jednu meltu u drop pod (cijena unita skoci 50 bodova), bacis se iza land raidera i zviz... istog nema. ako se naseres na objektiv, protivnik mora naci 2 unita da pocisti pjesadiju i drop pod.
da nema drop podova, prvo se malo moras setati/vozati, doci blize, pa pucati na front armor vozila, koje do tad ima sansu da te ubije.

sad cu srat: ja bi da zabranimo drop podove ili bar case. uvijek na stolu case. kontam da je ok za probat nesto, no jbg za igrati bi bilo lijepo koristiti modele. znam da su sranje, da kostaju 200kn, no svi ih igramo.
Back to top Go down
mephetran
Certificirani lingvist

PostSubject: Re: Bonbe   Fri Jun 19, 2015 10:51 pm

sad cu srat: ja bi da zabranimo drop podove ili bar case. uvijek na stolu case. kontam da je ok za probat nesto, no jbg za igrati bi bilo lijepo koristiti modele. znam da su sranje, da kostaju 200kn, no svi ih igramo.[/quote]

slazem se

Salt Elemental

PostSubject: Re: Bonbe   Sat Jun 20, 2015 8:57 am

Ja sam za papercraft, alternativne modele, scratchbuilt podove, nešto štagod... ali nema šanse da kupujem drop podove te.

-Rejn

Back to top Go down
Suvi Gavran
Gnevni Amon

PostSubject: Re: Bonbe   Sat Jun 20, 2015 9:18 am

Neka si svatko napravi podove po volji. Ali ono čega se pri tome treba držati:

1) Svi drop podovi u klubu moraju imati repliku baze originalnog drop poda (pentagon) s pripadajućim dimenzijama

2) Svi drop podovi od iste osobe trebaju imati isti dizajn (da ne bude cirkus pa da se opet ne zna šta je šta)
3) U custom drop podove treba uložiti nešto truda (ne staviti pixnu od nescaffea na bazu spomenutu pod točkom 1)

Primjeri:

http://www.dakkadakka.com/s/i/at/2008/5/MVC-869F-15220715.JPG
http://www.dakkadakka.com/s/i/at/at2/2011/3/3/a07766f104d095a3846701c1de2915ee_32887.jpg
http://4.bp.blogspot.com/-dDnZxjXEVqY/TwRJvmwDjII/AAAAAAAABfQ/axOPq2cuyeI/s1600/plasma_g-%2825%29.jpg
http://wargamingforums.com/graphics/modeling/customfigs/droppods/droppodcompare.jpg
http://4.bp.blogspot.com/_GuxfMIvqb4w/TJL4oFTHENI/AAAAAAAAABk/Za3_fJckeFE/s1600/SM+Full.jpg

PostSubject: Re: Bonbe   Sat Jun 20, 2015 1:48 pm

Salt Elemental

PostSubject: Re: Bonbe   Sat Jun 20, 2015 6:27 pm

Sviđa mi se! Pošto komad?

-Rejn

Back to top Go down
Iranac
Matora Ojebina

PostSubject: Re: Bonbe   Sun Jun 21, 2015 6:37 am

ides mitre. kolko ti je trebalo da ga sklepas?
Back to top Go down
mephetran
Certificirani lingvist

PostSubject: Re: Bonbe   Sun Jun 21, 2015 8:39 am

a jedno 2 sata sve skupa

Scotty Pippen

PostSubject: Re: Bonbe   Mon Jun 22, 2015 9:48 am

Mnogo lep drop pod...gotivim...

A što se tiče hauzrulanja, ja ne bi tako igrao...bez uvrede ikome...ali nemamo mi tog iskustva da hauzrulamo išta u igrama minijaturama...

Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: Bonbe   Mon Jun 22, 2015 9:52 am

daNba wrote:
ali nemamo mi tog iskustva da hauzrulamo išta u igrama minijaturama...

Otkad ne? Suspect

-Rejn

Back to top Go down
daNba
Scotty Pippen

PostSubject: Re: Bonbe   Mon Jun 22, 2015 9:57 am

oduvijek....igranje protiv 4-5 istih ljudi nije iskustvo....ja sam protiv hausrulovanja....drzao bi se cito kao stvar dogovora...za primjer sume u fantaziju....uvijek smo prije partile dogovorno rekli da su nista ili jesu nesto

Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: Bonbe   Mon Jun 22, 2015 5:37 pm

Pa u osnovi svega i je dogovor. Mi smo isto tako houserulali da kod nas nema special charactera u fantasyju.

Što se tiče iskustva, nije da sam mislio pisat potpuno novi posebni ruleset kojeg bi onda slali drugima da se ugledaju u njega. Više nešto kao među sobom korigirat pravila koja ne valjaju, po dogovoru.

-Rejn

Back to top Go down
daNba
Scotty Pippen

PostSubject: Re: Bonbe   Tue Jun 23, 2015 5:14 am

Da, svima....mjenjati pravila koja kaČe pojedince (nebitno dali sam to ja ili bilo tko drugi) nije isto. Mislim, iskreno, nije da igram...ali ako budem igrao meni se to house rulanje ne sviđa i nemam namjeru igrati po takvim pravilima. Ako to isto brani nekakav AC po kojem se igra na turnirima u ovim prostorima onda ok...

EDIT: pa characteri u fantasyu nisu nasa umotvorina da se ne koriste...to nije bio hauzrulez avalona nego hrvatske, skoro pa svijeta

Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: Bonbe   Tue Jun 23, 2015 6:31 am

Znači, ne bi igrao ni po pravilu za koje bi se svi složili da je bolje od starog?

Što se tiče charactera, i dalje je stvar našeg dogovora, jer nigdje u službenim pravilima ne piše da se ne smiju koristit. To šro su mnogi turnirski organizatori radili isto ne mjenja činjenicu.

-Rejn

Back to top Go down
daNba
Scotty Pippen

PostSubject: Re: Bonbe   Tue Jun 23, 2015 3:22 pm

Ako nije određeno nekim AC-om, ne, ne slažem se...jel to dovodi do toga da svi počnu fantazirati sa svojim verzijama pravila i hauzrulanjem istih čim im se nešto ne svidi...

Po tvojoj pričin akavi nekidan morat će se hauzrulat onda pola novih Dark Angela jer stvari zvuče megaodvratno....

Kako god da večina odluči, ja sam izričito protiv pravila koja nisu za sve jednaka...primjera radi ako cemo rulat da neka zgrada radi xy stvar onda ona to radi svima i to je oke...sve ostalo...noup...

Ako večina odluči da te bombe nesretne se tako igraju ja cu si uzeti za pravo neigrati dok se to ne promjeni ili dok ne pocnete opet igrati fantazy, mordheim ili sto vec (mislim, ionako slabo vremena uhvatim za 40k pa i nije neka steta nanesena)

mephetran
Certificirani lingvist

PostSubject: Re: Bonbe   Tue Jun 23, 2015 4:04 pm

krenulo je sve od toga da pravilo za bombe u cc nije dobro razjasnjeno, a gw se nije oglasio. moze se tumaciti da svi napadaju bombama u cc ili samo 1. znaci ili je crno ili je bijelo, mi smo odlucili igrati da je bijelo, fora je da nitko nije u pravu, ili smo svi. ono o cemu vi raspredate nema veze s bombama nego generalno o houserulanju Smile

PostSubject: Re: Bonbe   

Back to top Go down

Bonbe
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next