Wargaming forum - Fantasy - 40K - FoW - Infinity - Warmahordes

HomeFAQRegisterLog in

Share | 

unbound

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Iranac
Matora Ojebina

PostSubject: unbound   Thu Jun 18, 2015 12:27 am

Fenris wrote:

P. S. Nevezano, Imao si ilegalnu listu onda. Ubacivao si unite u fiksiranu formaciju. Tehnički, igrao si Unbound Shocked

p.s. radio listu u battlescribeu. nije javljao nikakve greske.
formacija + unbound modeli. ne kuzim sto ne valja?
ako sam nesto sjebao, nije bilo s namjerom. 4. lista u 40k-u i prva s formacijom. inace igram combined arms.
ugl. sto sam sjebo?

p.p.s. ako sam jos varao, koliko su tek onda orkovi jadni?!?! i ovak pucaju ko kokice
Back to top Go down
Fenris
Salt Elemental

PostSubject: Re: unbound   Thu Jun 18, 2015 7:52 am

Znam da nije namjerno, puno ljudi se zbuni oko toga. Ugl, ukratko:

Battlescribe nije javljao greške jer nije bila greška u smislu bodova ili opreme. Unbound je službeno legalan način za igrat, ali je inače po dogovoru. Također ljudi ga ne vole a turniri ne dopuštaju.

Znači, ti si krenuo igrat onu Ork Warband formaciju iz codexa da dobiješ te bonuse. Stvar je u tome, da kad imaš formaciju, moraš uzet točno ono što piše u njoj, ni manje, ni više. Najčešće, jedino što možeš kombinirat je oprema i broj modela u unitima, ali nekad je i to fiksirano. Ali zato formacije imaju svoje bonuse.

E sad, ti UZ formaciju, možeš dovest još vojske. Možeš stavit npr. još jednu formaciju ili dvije. Ili detachment. Ili sve to. Jedini limit je broj bodova. Recimo, onda si mogao igrat uz warband još jedan combined arms. Morao bi imat 1 HQ i 2 Trupe u njemu, i možda još nešto ako želiš, i to bi bila legalna lista. Ali ako dodaš samo random unit ili model uz formaciju, to je unbound jer ne poštuju force organization chart.
Bitna razlika je što se bonus od formacije/detachmenta primjenjuje samo na to konkretno. Dakle da si igrao tako, ovi u formaciji bi imali onaj Stampede i sve to, a ovi u combined arms bi imali obsec.

Bitno za naglasit u ovom trenutku je da jedan model/unit ne smije biti dio više formacija/detachmenta odjednom.

Sažetak:
Ako je Formacija, onda moraš igrat točno ono što piše na njenom datasheetu u  njoj, i ti uniti dobiju bonuse koji pišu.

Ako je Detachment, onda dobiješ slotove koje popunjavaš unitima. Postoji minimum i maksimum za svaki detachment, i razni detachmenti daju različite bonuse.

Detachmenti i Formacije se mogu igrati skupa u vojsci, bilo koji broj njih, ali mora se znat koji uniti su dio čega.

P. S. Moguće da se varam i da si ti actually uz Warband igrao CAD i da sam ja ispao glup sad, ali mislim da nisi jer nisi imao dvije trupe u onome što odskače od formacije.

P. P. S Istina je da su orkovi među slabijim vojskama trenutno, ali malo smo pričali i kaže mi Janoš da koliko je vidio ti si igrao totalno napoako tu vojsku. Inače se igra oko 50 modela, sve puno teške artiljerije, tenkova i dreadova. Također smo došli do zaključka da ako ti se sviđaju modeli, da ih možeš igrat po drugim pravilima. Space Wolfovi vjerojatno imaju najprikladniji ruleset za adaptaciju orkova.

AP HMG is a magical HMG that makes a Gecko out of a Jotum.
-Rejn

Well that's bullshit, and you're bullshit, and your whole army is bullshit, and this whole table is bullshit, except for my side, which is balanced.
Back to top Go down
Iranac
Matora Ojebina

PostSubject: Re: unbound   Thu Jun 18, 2015 10:42 am

jup bilo unbound. poveo se s 1d4chanom, gdje je kod te formacije pisalo da se uzme unbound ostalo po volji.
sry nisam znao da to nije lijepo.
citao po netu i znam zasto. npr. unbound all termi lista ili bilo sto bez restrikcija.

ugl hvala na iscrpnom pojasnjenju.

jbg ova formacija zahtjeva min, 7 trupa, 1 nob unit, meka i warbossa. znaci minimalno 75 modela.
ja sam dodao noba i "heavy" weapon, pa ih je bilo 12 po unitu. sto zbog min, 10 modela za mob rule, pa za HoW, a sto zbog panike.
razmisljao da mozda taj waaagh nije potreban vise od jednom, jer nakon drugog kruga si ionako presao pola stola, a pokrivas cijelu sirinu brojem modela.
tako da je mozda ipak pogresna formacija. ugl. zgadilo mi se svo to pomicanje,a pogotovo pile in.

ko sto rekoh, za sad se konc na zutu gamad, zeleni mozda poslije... kad ovo sve obojam
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: unbound   

Back to top Go down

unbound
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Unbound dark eldar?
» unbound 1850 SM armor list
» 2000 points of Come at Me Wolf Bro (Unbound)
» Unbound and Formation Bonuses
» Competitive Unbound Dark Eldar Army?